Datum: 16.10.2018
Místo konání: Praha, Ministerstvo obrany

V úterý 16. října 2018 se v 10.30 hodin na Ministerstvu obrany uskuteční tisková konference k Přehlídce 2018 a statické ukázce techniky na letenské pláni. Tématy tiskové konference budou připravenost Armády ČR a zúčastněných složek Integrovaného záchranného systému ČR (Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba), Městské policie hl. m. Prahy a Celní správy ČR na přehlídku, praktické informace pro veřejnost, doporučení a tipy na nejzajímavější představenou techniku a ukázky.

Tiskové konference se zúčastní 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun, policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR generálmajor Drahoslav Ryba, náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Zdeněk Křivánek, ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster, 1. zástupce generálního ředitele Generálního ředitelství cel plukovník Lumír Šatran, radní hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Libor Hadrava, specialista odboru Řízení a kontrola provozu Dopravní podnik hl. m. Prahy Miloš Trnka a místostarosta Městské části Praha 6 Jan Lacina.

Informace pro novináře:

Úterý 16. října 2018, 10.30 hodin – TISKOVÁ KONFERENCE k Přehlídce 2018 a doprovodným aktivitám;

Sraz novinářů: do 10.10 hodin, Ministerstvo obrany ČR, Tychonova 1, Praha 6 (stříbrná brána).

Kontaktní osoby: Jana Zechmeisterová, tiskové oddělení MO, tel.: 602 592 172, podplukovník Jindřich Plescher, oddělení komunikace s veřejností Kanceláře NGŠ, tel.: 724 463 834