Datum: 5.3.2018 — 16.3.2018
Místo konání: Vojenský újezd Libavá

Ve dnech 5. až 16. března 2018 se v prostoru Vojenského újezdu Libavá uskuteční nepřetržitý vojenský výcvik jednotek 71. mechanizovaného praporu, který navazuje na tři loňská cvičení, při kterých jednotky praporu dosáhly úrovně vycvičenosti na stupni četa. Cvičení se účastní téměř 450 cvičících vojáků a také 80 kusů bojové i zabezpečující techniky.

Jeho základním cílem je zdokonalit příslušníky mechanizovaných čet a rot v taktických činnostech a střelecké přípravě, dále rozvíjet schopnosti jednotek vést všechny druhy boje a získávat požadované schopnosti na stupni rota. Dále zdokonalit součinnost jednotek s přidělenými podpůrnými nebo zabezpečujícími jednotkami se zaměřením na prostředky dělostřelecké a vzdušné palebné podpory a dosáhnout bojové sladěnosti uvnitř jednotek a úkolových uskupení.

Součástí cvičení budou bojové střelby mechanizovaných čet, které prověří jejich sladěnost po doplnění novými příslušníky. V rámci vzájemné spolupráce se k výcviku připojí také jednotka Hradní stráže, jejíž zdokonalovací výcvik bude zaměřen především na střeleckou a taktickou přípravu.

Kontaktní osoba: kapitán Radek Hampl, tiskový a informační důstojník 71. mechanizovaný prapor, tel.: 724 692 900, e-mail: vu4428hranice@army.cz