Ministerstvo obrany » Informační servis » Kalendář akcí » Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky

Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky

Datum: 16.9.2017 — 17.9.2017
Místo konání: Ostrava, Letiště Leoše Janáčka

Ve dnech 16. až 17. září 2017 se uskuteční na letišti Leoše Janáčka v Ostravě již

17. ročník Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády České republiky (AČR). Hlavním cílem je prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování obrany státu a bezpečnosti obyvatel. Program se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku bojových jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů AČR, koaličních partnerů a dalších zahraničních bezpečnostních složek ze sedmnácti zemí světa.

Armáda České republiky předvede letové a pozemní ukázky. Vzdušné síly představí bojové letouny JAS 39 Gripen a L-159 Alca, vrtulníky Mi-24/35,Mi-171, Mi-8 a W3A Sokol, dopravní letouny Airbus A319 CJ, C-295M Casa, L-410 a JAK-40. Seskok výsadkářů bude součástí slavnostního zahájení. Pozemní síly předvedou během Dnů NATO několik ukázek bojové činnosti. Jednu z nich provedou také vojáci aktivní zálohy. Tank T-72M4CZ z výzbroje AČR ukáže své jízdní vlastnosti. Zajímavé jistě budou ukázky součinnosti pozemních a vzdušných sil a také letecký útok na pozemní cíle naváděný předsunutými leteckými návodčími.

Kontaktní osoba: podplukovník Jindřich Plescher, tiskový a informační důstojník AČR na akci Dny NATO a Dny vzdušných sil AČR, tel.: 724 463 834, e-mail: kangs@army.cz