Ministerstvo obrany » Informační servis » Kalendář akcí » Cvičení LAMPART-17

Cvičení LAMPART-17

Datum: 15.9.2017 — 21.9.2017
Místo konání: Polsko, Nowa Deba

Ve dnech 15. až 21. září 2017 se ve vojenském výcvikovém prostoru Nowa Deba v Polsku uskuteční taktické cvičení Lampart-17. Společně s polskými jednotkami 21. brigády Střelců Podhalaňských se jej zúčastní také 23 vojenských profesionálů ze 7. mechanizované brigády „Dukelské“ a 7 příslušníků aktivní zálohy 72. mechanizovaného praporu.

Čeští vojenští profesionálové v rámci cvičení částečně posílí nadřízené velitelství (tzv. HICON) v oblastech průzkumu, logistiky a plánování. Hlavní část české jednotky představuje mechanizovaná četa, složená z příslušníků 72. mechanizovaného praporu a jeho aktivní zálohy, která bude zařazena do sestavy 5. praporu Střelců Podhalaňských. V průběhu cvičení bude mít jednotka k dispozici polská bojová vozidla pěchoty BVP-1 s polskými řidiči a střelci operátory. Veliteli těchto bojových vozidel budou čeští vojáci. Četa bude v sestavě polské mechanizované roty s polským velitelem a jeho českým zástupcem.

Toto cvičení je rovněž součástí naplňování deklarovaného záměru náčelníka Generálního štábu AČR o větší propojení výcviku příslušníků aktivní zálohy s jejich profesionálními kolegy. Cvičení představuje postupné začleňovaní aktivních záložníků do mezinárodních cvičení v zahraničí.

Kontaktní osoba: kapitán Ladislav Kabát, tiskový a informační důstojník 7. mechanizované brigády „Dukelské“, tel.: 724 233 282, e-mail: tm7mb@seznam.cz