Ministerstvo obrany » Informační servis » Výstava fotografií

„Ten druhý život“ 2017 – výstava fotografií z vojenských misí

Po úspěchu loňského ročníku putovní výstavy fotografií ze zahraničních misí Ten druhý život se letos uskuteční druhý ročník.

Základní myšlenka výstavy zůstává stále stejná, a to seznámit návštěvníky s činností novodobých válečných veteránů a posláním Armády ČR v zahraničních misích. Vystavené fotografie nabízejí jiný, méně oficiální pohled na zahraniční nasazení Armády ČR a ukazují takové stránky života v operaci, jako je komunikace a pomoc místním obyvatelům a nezpochybnitelný vliv práce českých vojáků na každodenní život v zemi.

Výstava „Ten druhý život“ 2017

V letošním ročníku se představí noví autoři a autorky fotografií z řad příslušníků Armády ČR.

Mimo fotografií 601. skupiny speciálních sil budou vystavovány fotografie rotného Radka Vengláře ze 71. mechanizovaného praporu v Hranicích, nadporučice Gabriely Horákové z Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově, rotmistra Josefa Spurného, nadpraporčíka Jiřího Švejdy a kapitána Jana Czvalingy z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.

Tyto autory, stejně jako v loňském roce, doplní profesionální fotoreportérky Jarmila Štuková a Lenka Klicperová, které se o problematiku života ve válečných misích dlouhodobě zajímají.

V loňském roce výstava zavítala především na Moravu, letošní ročník bude, s výjimkou Vyškova a mimořádné účasti na veletrhu IDET na brněnském výstavišti, putovat především po Čechách. Výstavu bude možné postupně navštívit v Táboře, kde bude také 18. dubna zahájena, dále v Plzni, Karlových Varech, Liberci, Vyškově, Ústí nad Labem. Poslední zastávkou letošního roku budou v listopadu Pardubice.

Oba ročníky výstavy budou v letošním roce připomenuty také v samostatné knize s příběhy, rozhovory a fotografiemi z novodobých zahraničních misí. Tato kniha bude v závěru roku k dispozici ve volném prodeji, přičemž výtěžek z tohoto prodeje bude použit ve prospěch komunitního centra pro válečné veterány, které vzniklo v loňském roce v rámci Vojenské nemocnice Brno, a k jehož vzniku přispěl mimo jiné i úspěch výstavy Ten druhý život


Soubory ke stažení

Leták - „Ten druhý život“ 2017 1555 kB


Zpravodajství:

18.4.2017 •V úterý 18. dubna se v Táboře na hradě Kotnov uskutečnila slavnostní vernisáž již druhého ročníku výstavy fotografií z vojenských misí „Ten druhý život“.

Výstava Ten druhý život pokračuje ve svém putování

11.4.2017 •Profily jednotlivých fotografů.

kapitán Jan Cvalinga