Na Žofíně se bude konat konference k evropské obraně a bezpečnosti

Hlavní město bude v pátek 9. června na Žofíně hostit konferenci o evropské bezpečnosti a obraně. Společně ji zahájí předseda vlády Bohuslav Sobotka a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Za resort obrany vystoupí ministr obrany Martin Stropnický.

Pražská konference o obraně a bezpečnosti

Účastníci konference budou diskutovat nejen o tématech obrany a bezpečnosti, ale budou se snažit najít také společné kroky, které spolupráci na evropské úrovni posunou vpřed. Nebude chybět ani debata nad legislativními návrhy, které už příští měsíc představí Evropská komise.

Hlavními tématy konference bude posilování bezpečnostní a obranné spolupráce, partnerství a vzájemně se doplňující spolupráce EU s NATO, obranný výzkum a vývoj vojenských schopností, včetně Akčního plánu pro evropskou obranu.

Mezi řečníky vystoupí významní představitelé členských států Evropské unie, zástupci evropských institucí, NATO a evropského obranného průmyslu. Konference se dále zúčastní diplomaté, zástupci think-tanků (instituce zabývající se výzkumem či analýzou politiky), akademické obce a soukromého sektoru.

Soubory ke stažení

Předběžný program konference 227 kB


Akreditace pro média je nutná do středy 7. června 2017 do 12.00 hod., a to pouze písemně na e-mailovou adresu akreditace@vlada.cz. K e-mailu prosím přiložte vyplněný akreditační formulář, který naleznete v příloze e-mailu. Na pozdější žádosti o akreditace nebude brán zřetel. O schválení akreditace budete po ukončení akreditace informováni. Do areálu bude vpuštěn pouze omezený počet přenosových vozů. Na místě není zajištěno parkování.

Kontakt pro média na místě

  • Jan Nechvátal, Odbor komunikace Úřadu vlády ČR, +420 602 283 329
  • Mariana Wernerová, Sekce pro evropské záležitosti, +420 601 362 043

 

Média by měla použít následující akreditační formulář a zaslat jej na akreditace@vlada.cz (čtvrtek 7. června 2017 12 hodin.)

Soubory ke stažení

Akreditační formulář 176 kBZpravodajství:

9.6.2017 •Vrcholní představitelé EU, řada ministrů zahraničí a obrany, diplomaté, zástupci obranného průmyslu, think-tanků i akademické obce se v pátek 9. června sešli na pražském Žofíně, aby společně hledali možnosti dalšího posilování evropské obrany.

Konference