TEN DRUHÝ ŽIVOT – výstava fotografií z vojenských misí

Základní myšlenkou výstavy je přiblížit návštěvníkům činnost novodobých válečných veteránů a poslání Armády ČR v zahraničních operacích. V tomto případě se fotografové zaměřili zejména na prostředí, zvyky a obyvatele konkrétní země, ve které čeští vojáci po dobu svého působení žijí, ale také například na vzácné chvíle odpočinku, které tráví ve specifickém světě vojenských základen. Výstava bude omezena na mise v Kosovu, Afghánistánu, Iráku a Mali, neboť jde o nejaktuálnější zahraniční zapojení Armády ČR.

TEN DRUHÝ ŽIVOT – výstava fotografií z vojenských misí

Jednoduchým mottem výstavy by mohla být otázka, proč se Česká republika a její armáda účastní zahraničních misí?

Záměrem je, aby vystavené fotografie nabídly jiný, méně oficiální pohled na zahraniční nasazení Armády ČR a ukázaly takové stránky života v operaci, jako je komunikace a pomoc místním obyvatelům a nezpochybnitelný vliv práce českých vojáků na každodenní život v zemi.

Výstava bude ukončena slavnostní dražbou vybraných fotografií, jejíž výtěžek bude určen na podporu činnosti Komunitního centra pro válečné veterány a jejich rodinné příslušníky pod patronací Vojenské nemocnice v Brně.

„V oblasti péče o válečné veterány jsme se v letošním roce zaměřili především na potřeby novodobých veteránů, tedy těch, kteří v minulých letech prošli zahraničními misemi. V Brně otevíráme komunitní centrum, kde pro ně budeme připravovat vzdělávací kurzy, sportovní aktivity a další společenský program. Brno je v tomto ohledu unikátní, protože zde vzniká úplně první podobné zařízení pro vojáky v České republice,“ říká ministr obrany Martin Stropnický.

Soubory ke stažení

Leták 5227 kB

Soubory ke stažení

_Brožura 3208 kB

 


Zpravodajství:

30.5.2016 •V Brně na Špilberku je ode dneška k vidění putovní výstava s názvem Ten druhý život. Fotografie, které se do 29. září představí postupně v sedmi městech ČR, nabízí netradiční pohled na prostředí zahraničních misí české armády. Výstavu dnes pro veřejnost slavnostně otevřeli ministr obrany Martin Stropnický, pod jehož záštitou se koná, a první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun.

Druhý život vojáků v misích zachycuje nová výstava, prohlédl si ji i ministr obrany

 

5.10.2016 •V úterý 4. října byla v Domě armády Praha slavnostně ukončena putovní výstava fotografií z vojenských misí „Ten druhý život“. Vybrané fotografie byly vydraženy a ministru obrany Martinu Stropnickému byl předán šek s celkovou částkou 980 000 korun, která podpoří Komunitní centrum pro válečné veterány při vojenské nemocnici Brno.

Fotografie z výstavy "Ten druhý život" podpoří válečné veterány

2.9.2016 •Ve dnech 7. – 29. září 2016 se putovní výstava fotografií z působení českých vojáků v zahraničních operacích představí na své poslední zastávce v prostoru Severních arkád Starého Královského paláce Pražského hradu.

Výstava „Ten druhý život“ doputovala na Pražský hrad

25.8.2016 •Ve středu 24. srpna byla v galerii státního zámku Třeboň slavnostně otevřena putovní výstava fotografií z vojenských misí s názvem „Ten druhý život“, nad kterou převzal záštitu ministr obrany Martin Stropnický.

Putovní výstava „Ten druhý život“ v Třeboni

15.7.2016 •Vernisáž v informačním centrum JE Dukovany.

14.7.2016 •Do Informačního centra Jaderné elektrárny Dukovany se z olomouckého Domu armády přesunula výstava fotografií z vojenských misí Ten druhý život. Slavnostní vernisáž se uskutečnila toto úterý za přítomnosti významných hostů regionu i představitelů resortu obrany. Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva zde pro návštěvníky zároveň připravili Den s armádou.

Den ozbrojených sil netradičně v Jaderné elektrárně Dukovany

28.6.2016 •Autoři fotografií jsou Pavel Václavík a Petr Šebl