Vojenská tematika má ve filmové a dokumentární tvorbě své pevné místo. O Armádě České republiky vzniklo prvních osm profilových dokumentů v roce 2004, které odvysílala Česká televize. Byly určeny k propagaci armády a pro získání zájemců o vojenské povolání. Postupně bylo vyhotoveno více než dvacet filmových dokumentů. Kromě televizních diváků je mohli zhlédnout i účastníci různých armádních propagačních aktivit.
Publikované DVD filmy nebo VHS kazety pro filmotéku postupně upravuje František Bobisud, OK MO. Formát filmů je převáděn na formát mp4 pro web.
Lidem na očích

Lidem na očích

Přehlídkové vystoupení jednotek Hradní stráže na III. nádvoří Pražského hradu za účasti šestispřeží z Národního hřebčína Kladruby nad Labem
6 min.

DUKLA

DUKLA

Armádní vrcholový sport v České republice má za nyní sebou 62 let slavné historie, dvacet olympijských vítězů, více než 80 mistrů světa, přes 110 mistrů Evropy a nespočet mistrů národních.
Budou zde postupně prezentovány filmové dokumenty o armádním vrcholovém sportu. Publikování zahájeno dne 20.10.2010

Exhibiční vystoupení čestných jednotek

Exhibiční vystoupení čestných jednotek

Oslavy Dne ozbrojených sil ČR na Staroměstkém náměstí v Praze ozdobily čestné jednotky armád středoevropského regionu barvitými show programy. K naplnění vojenských kontur dne přispělo nejen Posádkové velitelství Praha, ale v oddechovém tónu také Ústřední hudba Praha.
7 min.

Útěky Josefa Brykse

Útěky Josefa Brykse

Filmový dokument o muži, který přecenil českou duši.
52 min.

Kurzy přežití – desetiletá historie

Kurzy přežití – desetiletá historie

Filmový dokument připomíná desetiletou historii kurzů speciální přípravy pro krizové situace. Kurz byl od svého vzniku v roce 1994 určen pro zástupce sdělovacích prostředků a od roku 2001 se jej pravidelně zúčastňují i pracovníci humanitárních organizací. Jeho cílem je nácvik a osvojení základních návyků při pobytu v rizikových oblastech válečných konfliktů, teroristických akcí a přírodních katastrof. Filmový dokument zachycuje jednotlivé části kurzu, ale nechybějí v něm ani černobílé záběry z prvního ročníků. Úvodní část dokumentu zachycuje praktický výcvik – tělesnou a zdravotní přípravu, včetně transportu raněných, orientaci v terénu, překonávání umělých i přírodních překážek a další nezbytné dovednosti spojené se zásadami přežití. Další část dokumentu obsahuje výcvik, tzv. vyvedení, s předem připraveným námětem, který se odehrává v neznámém prostředí vojenského výcvikového prostoru a je vyvrcholením celého kurzu. .
5 min.

Díky za svobodu

Díky za svobodu

Začátkem května si Plzeň bouřlivě připomněla konec II. světové války. Její „Slavnosti svobody" poskytly bohatý obrazový materiál pro film, který vedle prezentace dobových vojenských vozidel přibližuje i soudobou techniku Armády ČR. Dojemná jsou setkání amerických a belgických válečných veteránů s občany města , mezi kterými se najdou i pamětníci šťastných chvil z roku 1945. Snímek usiluje o postižení nadšené atmosféry oslav a pracuje rovněž s archivními materiály, které umocňují příběh návratu válečných veteránů do Plzně po 65.letech.
10 min.