Vojenská tematika má ve filmové a dokumentární tvorbě své pevné místo. O Armádě České republiky vzniklo prvních osm profilových dokumentů v roce 2004, které odvysílala Česká televize. Byly určeny k propagaci armády a pro získání zájemců o vojenské povolání. Postupně bylo vyhotoveno více než dvacet filmových dokumentů. Kromě televizních diváků je mohli zhlédnout i účastníci různých armádních propagačních aktivit.
  Publikované DVD filmy nebo VHS kazety pro filmotéku postupně upravuje František Bobisud, OK MO. Formát filmů je převáděn na formát mp4 pro web.
  Příběh

  Příběh

  Česká stopa v Kosovu
  27 min.

  Vzpomínky generálporučíka v.v. Jaroslava Klemeše

  Vzpomínky generálporučíka v.v. Jaroslava Klemeše

  Vzpomínky generálporučíka v.v. Jaroslava Klemeše v nesestříhané podobě.
  1:53 min.

  Vojenský újezd Březina

  Vojenský újezd Březina

  Dokument byl natočen při příležitosti 60. výročí vzniku Vojenského újezdu Březina, který se datuje k 1. květnu 1951. Tento újezd je samostatnou správní jednotkou.
  10 min.

  Historie spojovacího vojska

  Historie spojovacího vojska

  Dokument byl natočen při příležitosti 90. výročí spojovacího vojska. Zachycuje období od 30. října 1917, kdy byla založena první spojovací jednotka, tzv. československá telegrafní rota v rámci našich legií v carském Rusku, až do roku 2007.
  30 min.

  Sídlo českých prezidentů

  Sídlo českých prezidentů

  Komu je dopřáno nahlédnout do hlubin Pražského hradu, vstoupit do komnat, ve kterých se odehrávají diplomatická jednání a probíhají schůzky za zavřenými dveřmi? Za dveře takových sálů odvážně nahlíží kamera doprovázena hlasem vypravěče. Z poeticky laděných obrazů nabývá divák dojmu osobní účasti v běžně nedostupných prostorách, obdivuje jejich výzdobu a skládá si informace z otisku historie, která tudy procházela. Ve vznešeném tónu film představuje i gotickou chloubu naší vlasti, katedrálu. 14 min.