Vojenská tematika má ve filmové a dokumentární tvorbě své pevné místo. O Armádě České republiky vzniklo prvních osm profilových dokumentů v roce 2004, které odvysílala Česká televize. Byly určeny k propagaci armády a pro získání zájemců o vojenské povolání. Postupně bylo vyhotoveno více než dvacet filmových dokumentů. Kromě televizních diváků je mohli zhlédnout i účastníci různých armádních propagačních aktivit.
Publikované DVD filmy nebo VHS kazety pro filmotéku postupně upravuje František Bobisud, OK MO. Formát filmů je převáděn na formát mp4 pro web.
105

105

Dokument byl natočen ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a studenty základních uměleckých škol, mapuje osudy lidických dětí a zároveň přibližuje i práci vojenského historika plukovníka Eduarda Stehlíka.
53 min.


Sídlo českých prezidentů

Sídlo českých prezidentů

Komu je dopřáno nahlédnout do hlubin Pražského hradu, vstoupit do komnat, ve kterých se odehrávají diplomatická jednání a probíhají schůzky za zavřenými dveřmi? Za dveře takových sálů odvážně nahlíží kamera doprovázena hlasem vypravěče. Z poeticky laděných obrazů nabývá divák dojmu osobní účasti v běžně nedostupných prostorách, obdivuje jejich výzdobu a skládá si informace z otisku historie, která tudy procházela. Ve vznešeném tónu film představuje i gotickou chloubu naší vlasti, katedrálu.
Dokument vyroben pro vojemské přidělence k propagaci České republiky.
14 min.

Perspektiva ptačí - část 3

Perspektiva ptačí - část 3

Třetí část třídílného dokumentu představuje významné historické památky a města celé České republiky. Je složen pouze z leteckých záběrů a doprovodného komentáře redaktora Českého rozhlasu Tomáše Černého. K dispozici je nejen v české, ale i anglické verzi.
Z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout Stará Boleslav, Říp, Mělník, Liběchov, Hazmburk, České středohoří, Střekov, Ústí nad Labem, Děčín, Hřensko, Lemberk, Frýdlant, Hejnice, Jizerské hory, Liberec, Ještěd, Sychrov, Hrubý Rohozec, Valdštejn, Hrubá Skála, Trosky, Nová Paka, Pecka, Jičín, Humprecht, Kost, Mnichovo Hradiště, Bezděz.
Dokument vyroben pro vojemské přidělence k propagaci České republiky.
21 min.

Perspektiva ptačí - část 2

Perspektiva ptačí - část 2

Druhá část třídílného dokumentu představuje významné historické památky a města celé České republiky. Je složen pouze z leteckých záběrů a doprovodného komentáře redaktora Českého rozhlasu Tomáše Černého. K dispozici je nejen v české, ale i anglické verzi.
Z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout Konopiště, Tábor, Kámen, Červená Lhota, Třeboň, Nové Hrady, Jindřichův Hradec, Landštejn, Slavonice, Telč, Bítov, Vranov nad Dyjí, Náměšť nad Oslavou, Nové Mlýny, Dívčí Hrad, Mikulov, Valtice, Lednice, Brno, Pernštejn, Žďár nad Sázavou, Kunětická Hora, Hrádek u Nechnic, Karlova Koruna, Kutná hora, Český Šternberk, Sázava, Komorní Hrádek.
Dokument vyroben pro vojemské přidělence k propagaci České republiky.
34 min.

Perspektiva ptačí - část 1

Perspektiva ptačí - část 1

První část třídílného dokumentu představuje významné historické památky a města celé České republiky. Je složen pouze z leteckých záběrů a doprovodného komentáře redaktora Českého rozhlasu Tomáše Černého. K dispozici je nejen v české, ale i anglické verzi.
Z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout Dobříš, Svatou Horu, Orlík, Zvíkov, Kratochvíli, Hlubokou, České Budějovice, Zlatou Korunu, Český Krumlov, Vimperk, Strakonice, Rabí, Kašperk, Sušici, Svatobor, Velhartice, Klenovou, Klatovy, Švihov, Chotěšov, Plzeň, Radyni, Kozel, Točník, Křivoklát, Kladno.
Dokument vyroben pro vojemské přidělence k propagaci České republiky.
26 min.

Korunovační klenoty Království českého

Korunovační klenoty Království českého

Filmový dokument z roku 1969 o Korunovačních klenotech Království českého.
11 min.