Jednou větou 21.8.

21.8.2018

Ministr obrany Lubomír Metnar se dnes setkal s velvyslancem USA v České republice Stephenem B. Kingem. Během jednání probrali otázky bilaterální obranné spolupráce, aliančních závazků a možností posilování euro-atlantické bezpečnosti.

Jednou větou 16.8.

16.8.2018

Náměstek ministra obrany Jakub Landovský zastupoval Ministerstvo obrany ČR na Královském festivalu vojenských hudeb v Edinburghu, kde Ústřední hudba AČR a VUS Ondráš prezentují české kulturní dědictví v rámci oslav 100. výročí založení Československa.

Jednou větou 14.8.

14.8.2018

Za účasti ministra obrany Lubomíra Metnara a náčelníka Generálního štábu AČR genpor. Aleše Opaty proběhlo v Chomutově poslední rozloučení se štb. prap. in memoriam Martinem Marcinem. Ministr také položil kytici na hrob štb. prap. in memoriam Davida Beneše, který padl rovněž v Afghánistánu před 4 lety.

Jednou větou 23.7.

23.7.2018

Dva studenti Univerzity obrany – příslušníci skupiny Commandos – rotmistr Michal Popovyč a rotný Adam Weisser se pod dohledem zkušených instruktorů účastnili kurzu přežití v amazonském pralese. Více zde.

Jednou větou 16.7.

16.7.2018

Na druhém ročníku hudebního festivalu LétoFest v Pardubících nechyběl stánek Přípravy občanů k obraně státu (POKOS). Zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR tu v rámci dětské zóny hravou formou zkoušeli znalosti i zručnost, a to nejen dětí, ale i velkých účastníků hudebního festivalu.

Jednou větou 12.7.

12.7.2018

Včera ve Velké aule pražského Karolina byli promováni absolventi studijního programu Vojenské všeobecné lékařství Fakulty vojenského zdravotnictví v Hradci Králové.