Reakce na oznámení Ivany Tykač, že se nebude účastnit výběrového řízení na karlínská kasárna

4.7.2014

Zrušení původního výběrového řízení a vypsání nového, lépe připraveného, byl správný krok. Vždyť původní tendr byl mediálně zpochybňován ještě dříve, než se jím vedení ministerstva začalo zabývat.

Reakce na nepřesné informace o případu ředitelky protokolu MO, které se objevily v některých médiích

30.5.2014

Vzhledem k tomu, že v minulých dnech přinesla některá média nepřesné informace o případu ředitelky protokolu ministra obrany, považuji za nutné na ně reagovat.

Tvrzení serveru e15.cz o prodeji letounů L-159 jsou nesmyslná

29.5.2014

V článku Vadima Fojtíka, který byl dnes odpoledne zveřejněn na serveru e15.cz pod názvem „Stropnického liknavost komplikuje prodej stíhaček L-159 Američanům“, je celá řada nepravdivých a zavádějících informací.

Radar ARTHUR není zbytečný

7.5.2014

Pod titulkem „Zbytečný radar spolyká desítky milionů“ přinesly Lidové noviny ve středu 7. května článek Ondřeje Stratilíka k dělostřeleckému radiolokátoru ARTHUR ve výzbroji AČR, který obsahuje řadu zkreslených a bohužel i nepravdivých skutečností. Autor článku navíc ke škodě věci opomenul uvést i informace, o které sám rezort ministerstva obrany požádal.

Reakce Ministerstva obrany ČR na článek serveru Aktuálně.cz „USA nabídly Česku stíhačky F-16, Praha mlčí“

27.3.2014

Server Aktuálně.cz v článku tvrdí, že loni obdrželo Ministerstvo obrany nabídku na 14 letounů F-16, která byla o 6 miliard výhodnější než kontrakt na gripeny, ale resort obrany nereagoval.