Ministerstvo obrany ve věci Brd nepodlehlo lobbistům

12.2.2014

Některá média (například dnešní Mladá fronta DNES) uvádějí nepravdivé tvrzení, že ministr obrany Martin Stropnický podlehl při svém rozhodování o dalším postupu ve věci rušení vojenských újezdů tlaku lobbistů.

Reakce Ministerstva obrany na článek v deníku Lidové noviny „Armáda nakupuje dráž než u pumpy“

10.2.2014

Ministerstvo obrany (MO) pokládá za nezbytné reagovat na článek uveřejněný 10. února 2014 deníkem Lidové noviny „Armáda nakupuje dráž než u pumpy“, jehož autorem je redaktor Martin Shabu. Článek obsahuje několik účelových a zavádějících informací a tvrzení, které je třeba uvést na pravou míru.

Lživý článek na serveru ParlamentniListy.cz

12.12.2013

V dopoledních hodinách dne 12. prosince 2013 vyšel na serveru ParlamentniListy.cz lživý článek pod názvem „Ministr Picek se chystá na Páleníkovu židli. Víme, co s ním chce udělat.“

Reakce na zkreslující článek deníku E15

27.11.2013

Ministerstvo obrany se ohrazuje proti článku uveřejněném v deníku E15 pod názvem „Obrana koupila počítačové licence pětkrát dráž“. Už titulek článku je tendenční a zkreslující.

Tisková zpráva NKÚ je zavádějící

18.11.2013

Ministerstvo obrany zásadně nesouhlasí se zněním tiskové zprávy NKÚ z kontrolní akce zaměřené na pořizování výzbroje a techniky pro pozemní a specializované síly Armády ČR, která je zavádějící a nerespektuje ani doprovodný materiál s názvem Informace z kontrolní akce NKÚ č. 12/33. Zde je několik příkladů:

Starosta Strašic podpořil přístup ministerstva při rušení vojenského újezdu Brdy

11.11.2013

Ministr obrany obdržel dopis starosty obce Strašice Jiřího Hahnera, ve kterém oceňuje dosavadní přístup pracovníků resortu obrany při přípravě zrušení vojenského újezdu Brdy.