Vyjádření k článku pana redaktora Ondřeje Stratilíka „Obrana se loučí s důležitým náměstkem“, LN 7. 10. 2014

7.10.2014

Nemám ve zvyku komentovat články novinářů. Nicméně článek pana redaktora Ondřeje Stratilíka o uvedení na pravou míru přímo volá. Jeho spekulace o možných příčinách mého odchodu z resortu je z kategorie fikcí a polopravd.

Vyjádření Ministerstva obrany k zakázce stejnokrojů 95

4.9.2014

Ministerstvo obrany považuje za nutné uvést na pravou míru informace prezentované společností Blažek a.s. v médiích, které považuje za zavádějící.

Ke generální opravě letounu CL-601

3.9.2014

Již třikrát se Česká televize ve svém pořadu Reportéři věnovala dopravnímu letounu CL-601 Challenger z výzbroje vzdušných sil AČR a jeho generální opravě. Bohužel, a to ani v jediném případě, autor těchto „reportáží“ v úplnosti a objektivně nezohlednil informace, které od ministerstva předem a včas obdržel, a to ani informace, o které sám požádal na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Jak je to s útočnými puškami BREN

31.7.2014

Redaktor Lidových novin Ondřej Stratilík dnes na stránkách tohoto deníku přichází s tvrzením, že „armádu pušky stály skoro dvakrát víc než v obchodě“. Ve stejnojmenném článku rozvíjí tuto svou teorii, která má ale k realitě hodně daleko.

Stropnický má problém, prodej kasáren zkrachoval

30.7.2014

Pod titulkem „Stropnický má problém, prodej kasáren zkrachoval“ přinesl deník E15.cz dne 24. července 2014 článek Pavla Otto k prodeji karlínských kasáren Jana Žižky. Tentýž příspěvek byl v pozměněné podobě uveřejněn na E15.cz i o 4 dny později pod názvem „Prodej kasáren zkrachoval“. Další článek, v podobě komentáře, pak vyšel v deníku E15 dnes pod titulkem „Každému jiným metrem“.

Bezpečnost nesnáší improvizaci – na zajíce v pytli nedojde

14.7.2014

Bezpečnost vojáků vždy byla a zůstává tou nejvyšší prioritou. Proto ministerstvo obrany věnuje tu nejvyšší pozornost i pořizování moderní a kvalitní výstroje a výzbroje. Neprůstřelné vesty nejsou výjimkou, naopak. Při jejich pořizování ministerstvo obrany nebude spoléhat na náhodu či jakkoli improvizovat. Stejně tak nebude obcházet zákon.