Ministr Stropnický: Spolupráce armád je základem naší obranyschopnosti

31.3.2017

V souvislosti s prohlubováním spolupráce mezi českými a německými ozbrojenými silami bylo v minulých týdnech řečeno mnoho nepřesností a v některých případech dokonce hysterických nepravd. Rád bych uvedl věci na pravou míru.

Jde nám o kybernetickou obranu, ne o sledování soukromé komunikace

16.2.2017

Označení za Slídila roku od nevládní organizace Iuridicum Remedium vyplývá z nepochopení principu novely zákona o Vojenském zpravodajství.

Hovořme o zkušenostech a perspektivách lidí, ne o věku

14.2.2017

S podivem jsem si přečetl dnešní článek redaktora Jana Gazdíka publikovaný na serveru Aktualne.cz polemizující o vyslání brigádního generála Štefana Muránského k jednoletému studiu na Vysokou válečnou školu národní obrany v USA.

Reakce Ministerstva obrany na článek serveru Aktualne.cz

27.1.2017

Článek "Armáda vyhodila zkušeného učitele angličtiny. Pak si ho musela najmout od soukromé jazykové školy", který byl publikován 22. ledna na serveru Aktualne.cz a jehož autorem je Martin Biben, neodpovídá skutečnosti.

Armáda se snaží být v Hamrech slušným sousedem

9.9.2016

Nelze souhlasit s kritickými tvrzeními, jež na adresu armády zazněla v článku „Hluk ze střelnice trápí Hamry víc a víc“, který byl publikován dne 9. září 2016 v Prostějovském deníku.

Reakce na článek „MINISTR“ OBRANY UNIKL TRESTU, který publikoval Erik Best na www.fsfinalword.cz

29.7.2016

Spojení ministra obrany Martina Stropnického (potažmo Andreje Babiše a hnutí ANO) s případem min skladovaných ve Vrběticích je účelové a naprosto neodpovídá realitě.