Reakce MO na článek Práva „Maskáčů je dost, ale vojákům došly uniformy…“

3.11.2017

Deník Právo dne 3. 11. 2017 otiskl článek redaktora Oldřicha Dandy „Maskáčů je dost, ale vojákům došly uniformy “.

Žádná armádní čistka se nekoná

25.10.2017

Server euro.cz zveřejnil dne 25. 10. 2017 pod titulkem Armádní čistka. Ministr obrany propustil tři generály článek redaktora Ondřeje Stratilíka. V článku zveřejněné informace je však nutné objektivizovat.

Cenu pitné vody na Libavé ovlivňuje armáda jen z menší části

18.10.2017

Český rozhlas ve včerejší reportáži uvedl, že Město Libavá odmítá zdražení pitné vody, místní obyvatelé museli zavést úsporný režim, protože armáda jim zdvojnásobila cenu a za kubík zaplatí 135 korun. Tyto informace jsou nepřesné a zavádějící. Konečnou cenu za kubík vody totiž resort obrany (konkrétně příspěvková organizace Armádní servisní) ovlivňuje pouze z menší části.

Paní poslankyně Černochová by si měla nejdříve ověřit skutečnost a až potom radit

16.10.2017

V sobotu 14. října 2017 zveřejnily Parlamentní listy text Jany Černochové „Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným“. Kritizuje v něm, že jsem se neomluvil zraněným z Letenské pláně a žádá mě, abych zajistil kompenzace poškozeným. Kdyby si paní Černochová dala trochu práci a ověřila si reálný stav věcí, mohla ušetřit čas sobě i čtenářům při četbě jejích nepravdivých informací.

Reakce MO na článek Práva „Armáda se zbavuje horské zotavovny, o prodeji mlží…“

12.4.2017

Ministerstvo obrany reaguje na článek o prodeji Vojenské zotavovny Špičák (Rixi) na Šumavě v deníku Právo „Armáda se zbavuje horské zotavovny, o prodeji mlží…“ze dne 10. dubna 2017.

Reakce Ministerstva obrany na video TV Restart

11.4.2017

Video „TV Restart“ obsahuje nepravdivé tvrzení, že Ministerstvo obrany porušilo protiruské sankce EU týkající se obchodování s vojenskou technikou tím, že státní podnik LOM Praha, jehož zřizovatelem je MO, uzavřel s ruskou stranou smlouvy na dodávky náhradních dílů.