Cenu pitné vody na Libavé ovlivňuje armáda jen z menší části

18.10.2017

Český rozhlas ve včerejší reportáži uvedl, že Město Libavá odmítá zdražení pitné vody, místní obyvatelé museli zavést úsporný režim, protože armáda jim zdvojnásobila cenu a za kubík zaplatí 135 korun. Tyto informace jsou nepřesné a zavádějící. Konečnou cenu za kubík vody totiž resort obrany (konkrétně příspěvková organizace Armádní servisní) ovlivňuje pouze z menší části.

Paní poslankyně Černochová by si měla nejdříve ověřit skutečnost a až potom radit

16.10.2017

V sobotu 14. října 2017 zveřejnily Parlamentní listy text Jany Černochové „Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným“. Kritizuje v něm, že jsem se neomluvil zraněným z Letenské pláně a žádá mě, abych zajistil kompenzace poškozeným. Kdyby si paní Černochová dala trochu práci a ověřila si reálný stav věcí, mohla ušetřit čas sobě i čtenářům při četbě jejích nepravdivých informací.

Reakce MO na článek Práva „Armáda se zbavuje horské zotavovny, o prodeji mlží…“

12.4.2017

Ministerstvo obrany reaguje na článek o prodeji Vojenské zotavovny Špičák (Rixi) na Šumavě v deníku Právo „Armáda se zbavuje horské zotavovny, o prodeji mlží…“ze dne 10. dubna 2017.

Reakce Ministerstva obrany na video TV Restart

11.4.2017

Video „TV Restart“ obsahuje nepravdivé tvrzení, že Ministerstvo obrany porušilo protiruské sankce EU týkající se obchodování s vojenskou technikou tím, že státní podnik LOM Praha, jehož zřizovatelem je MO, uzavřel s ruskou stranou smlouvy na dodávky náhradních dílů.

Ministr Stropnický: Spolupráce armád je základem naší obranyschopnosti

31.3.2017

V souvislosti s prohlubováním spolupráce mezi českými a německými ozbrojenými silami bylo v minulých týdnech řečeno mnoho nepřesností a v některých případech dokonce hysterických nepravd. Rád bych uvedl věci na pravou míru.

Jde nám o kybernetickou obranu, ne o sledování soukromé komunikace

16.2.2017

Označení za Slídila roku od nevládní organizace Iuridicum Remedium vyplývá z nepochopení principu novely zákona o Vojenském zpravodajství.