Vojenské škole v Moravské Třebové zánik nehrozí

10.4.2013

Článek v pardubické regionální mutaci MfD (Armáda chce spojit školu s gymnáziem. Chybí jí peníze, 10. 4. 2013) může vyvolat dojem, že hrozí zánik vojenské střední školy v Moravské Třebové, protože na její provoz nemá ministerstvo obrany finanční prostředky.

Žádné experimenty se skladováním munice nejsou možné

22.3.2013

Munice je specifický materiál, jehož skladování a zabezpečení musí splňovat velmi přísné bezpečnostní normy.

Realita se střežením muničních skladů vypadá jinak, než píší HN

22.3.2013

Kolegium ministerstva obrany včera schválilo dokument, který řeší budoucnost střežení muničních skladů. Dokument doporučuje prodloužit smlouvu s dosavadním dodavatelem Trade Fides. O dalším postupu bude rozhodovat vláda České republiky.

Vlastimil Picek není prvním vojákem v čele ministerstva obrany

19.3.2013

V souvislosti se jmenováním Vlastimila Picka ministrem obrany některá média uvedla, že je to poprvé v historii České republiky, kdy se ministrem obrany stane bývalý voják. Tato tvrzení však neodpovídají skutečnosti.

Vyřazená vojenská technika podléhá přísnému dohledu státních orgánů

14.3.2013

Ve středu 13. března 2013 vystoupil v pořadu „20 minut Radiožurnálu“ na stanici ČRo 1- Radiožurnál Jaroslav Štefec. Ve svých prohlášeních, která se týkala vojenské techniky a zbraní vlastněné soukromými subjekty na území ČR, uvedl informace neodpovídající skutečnosti.

Stanovisko ke článku „Vondrův poslední šťouch“

29.1.2013

V pondělí 28. ledna 2013 byl v týdeníku EURO zveřejněn článek redaktora Jana Hrbáčka „Vondrův poslední šťouch“. Tento článek podává řadu ne zcela objektivních informací.