Válečné hroby v libyjském Benghází jsou již v pořádku

17.5.2013

Server Parlamentní listy (PL) publikoval dne 16. května 2013 článek Petra Blahuše pod názvem „Badatel šokuje: Muslimové ničí hroby našich hrdinů v Tobruku. Vládo, konej“.

Žádné zvýšení platů vojáků o sedm tisíc korun se nepřipravuje

7.5.2013

Pavel Otto ve svém článku „Vojáci mají brát navíc sedm tisíc měsíčně“ (E15, 7.5.2013) vyvolává dojem, že nový platový řád má za cíl plošně zvýšit platy vojáků z povolání. Tento pohled je naprosto zkreslený.

Vojenské škole v Moravské Třebové zánik nehrozí

10.4.2013

Článek v pardubické regionální mutaci MfD (Armáda chce spojit školu s gymnáziem. Chybí jí peníze, 10. 4. 2013) může vyvolat dojem, že hrozí zánik vojenské střední školy v Moravské Třebové, protože na její provoz nemá ministerstvo obrany finanční prostředky.

Žádné experimenty se skladováním munice nejsou možné

22.3.2013

Munice je specifický materiál, jehož skladování a zabezpečení musí splňovat velmi přísné bezpečnostní normy.

Realita se střežením muničních skladů vypadá jinak, než píší HN

22.3.2013

Kolegium ministerstva obrany včera schválilo dokument, který řeší budoucnost střežení muničních skladů. Dokument doporučuje prodloužit smlouvu s dosavadním dodavatelem Trade Fides. O dalším postupu bude rozhodovat vláda České republiky.

Vlastimil Picek není prvním vojákem v čele ministerstva obrany

19.3.2013

V souvislosti se jmenováním Vlastimila Picka ministrem obrany některá média uvedla, že je to poprvé v historii České republiky, kdy se ministrem obrany stane bývalý voják. Tato tvrzení však neodpovídají skutečnosti.