Tisková zpráva NKÚ je zavádějící

18.11.2013

Ministerstvo obrany zásadně nesouhlasí se zněním tiskové zprávy NKÚ z kontrolní akce zaměřené na pořizování výzbroje a techniky pro pozemní a specializované síly Armády ČR, která je zavádějící a nerespektuje ani doprovodný materiál s názvem Informace z kontrolní akce NKÚ č. 12/33. Zde je několik příkladů:

Starosta Strašic podpořil přístup ministerstva při rušení vojenského újezdu Brdy

11.11.2013

Ministr obrany obdržel dopis starosty obce Strašice Jiřího Hahnera, ve kterém oceňuje dosavadní přístup pracovníků resortu obrany při přípravě zrušení vojenského újezdu Brdy.

Smlouvu s firmou Zenit na opravy vrtulníků Sokol uzavřelo MO na základě stanoviska výrobce

24.10.2013

Hospodářské noviny dne 24. října 2013 zveřejnily článek redaktora Vladimíra Šnídla „Obrat v armádě: smlouvu za 240 milionů získá znovu prostředník“. Autor v něm mimo jiné cituje mediální zástupkyni polské společnosti AgustaWestland–PZL Swidnik (výrobce vrtulníků W-3A Sokol), podle které se kontrakt s prostředníkem rozhodlo uzavřít české ministerstvo obrany, a výrobce to akceptoval.

Na obraně je toho hodně, na co se dá navazovat, pane Hamáčku

18.10.2013

Stínový ministr obrany Jan Hamáček uveřejnil na stránkách Parlamentních listů text s názvem „Hamáček (ČSSD): Co s obranou po volbách?“.

Nevinného podržím. Ale ještě není čas soudit

14.10.2013

V sobotním vydání deníku Právo se objevil rozhovor s bývalým ředitelem Vojenského zpravodajství generálem Milanem Kovandou. Chápu, že se cítí nevinný, že je netrpělivý při čekání na rozuzlení kauzy, která mimo jiné vedla k pádu vlády. Generál Kovanda sloužil dobře své zemi, to nikdo nezpochybňuje, ale vzhledem k závažným obviněním, která se objevila, je nutné vyčkat řádného došetření, a proto by byla na místě zdrženlivost.

Vozidla MRAP z Afghánistánu nemohou být alternativou pro velitelská a spojovací obrněná vozidla AČR

5.9.2013

V článku uveřejněném dne 4. 9. 2013 v Lidových novinách pod názvem „Levné americké obrněnce Češi nechtějí“ redaktor Ondřej Stratilík podal veřejnosti na základě spekulativního úsudku a z neznalosti věci zkreslené informace týkající se plánovaného pořízení velitelských a spojovacích obrněných vozidel v souvislosti s odprodávanými americkými vozidly MRAP užívanými v operaci ISAF.