Smlouvu s firmou Zenit na opravy vrtulníků Sokol uzavřelo MO na základě stanoviska výrobce

24.10.2013

Hospodářské noviny dne 24. října 2013 zveřejnily článek redaktora Vladimíra Šnídla „Obrat v armádě: smlouvu za 240 milionů získá znovu prostředník“. Autor v něm mimo jiné cituje mediální zástupkyni polské společnosti AgustaWestland–PZL Swidnik (výrobce vrtulníků W-3A Sokol), podle které se kontrakt s prostředníkem rozhodlo uzavřít české ministerstvo obrany, a výrobce to akceptoval.

Na obraně je toho hodně, na co se dá navazovat, pane Hamáčku

18.10.2013

Stínový ministr obrany Jan Hamáček uveřejnil na stránkách Parlamentních listů text s názvem „Hamáček (ČSSD): Co s obranou po volbách?“.

Nevinného podržím. Ale ještě není čas soudit

14.10.2013

V sobotním vydání deníku Právo se objevil rozhovor s bývalým ředitelem Vojenského zpravodajství generálem Milanem Kovandou. Chápu, že se cítí nevinný, že je netrpělivý při čekání na rozuzlení kauzy, která mimo jiné vedla k pádu vlády. Generál Kovanda sloužil dobře své zemi, to nikdo nezpochybňuje, ale vzhledem k závažným obviněním, která se objevila, je nutné vyčkat řádného došetření, a proto by byla na místě zdrženlivost.

Vozidla MRAP z Afghánistánu nemohou být alternativou pro velitelská a spojovací obrněná vozidla AČR

5.9.2013

V článku uveřejněném dne 4. 9. 2013 v Lidových novinách pod názvem „Levné americké obrněnce Češi nechtějí“ redaktor Ondřej Stratilík podal veřejnosti na základě spekulativního úsudku a z neznalosti věci zkreslené informace týkající se plánovaného pořízení velitelských a spojovacích obrněných vozidel v souvislosti s odprodávanými americkými vozidly MRAP užívanými v operaci ISAF.

Upřesnění k udělení pololetních odměn v resortu obrany

22.7.2013

Lidové noviny se dne 22. července 2013 v článku Vladimíra Křivky zabývají odměnami udělenými jednotlivými ministerstvy. Informace, které se týkají Ministerstva obrany, je třeba uvést do souvislostí.

Podivuhodný svět Jany Nagyové

24.6.2013

Server Aktuálně.cz uvedl dne 23.6.2013 v článku Martina Fendrycha „Podivuhodný svět Jany Nagyové“, že ministr obrany Vlastimil Picek měl před dvěma měsíci po Petru Nečasovi a posléze Janě Nagyové žádat personální změnu ve vedení státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS).