Reakce na článek serveru Security magazín ze dne 8. 11. 2018

8.11.2018

Server Security magazín zveřejnil další ze série článků kritizujících vládou již před více než rokem schválené pořízení kompletů RBS-70 NG. Opět se zavádějícími sděleními a osobními útoky na pracovníky Sekce vyzbrojování a akvizic (SVA). A příznačně opět anonymně bez uvedení jména autora či jeho zkratky.

Reakce na článek Reflexu 8. listopadu 2018 pod názvem „Koupit si medaili“

8.11.2018

Autor J. Sezemský v článku uvádí, že dodávka vozidel Titus byla podle Reflexu schválena za cenu údajného obcházení zákona. Dodavatelem tuzemské části vozidel Titus nebude Tatra Trucks, která nemá bezpečnostní prověrku, ale společnost Eldis, která ale bude plnit jen roli prostředníka.

Tvrzení o zdržování zakázky na vozidla TITUS není pravdivé

30.10.2018

Server Parlamentnílisty.cz zveřejnil dne 29. října 2018 článek „Petr Němec: Jak se šachuje s armádními zakázkami“. Text obsahuje řadu nepravdivých tvrzení a nepodložených osobních útoků.

Titulek v dnešním Právu týkající se nákupu vozidel TITUS je nepravdivý

25.10.2018

Titulek “Nákup obrněnců za šest miliard se znovu zasekl” není pravdivý. Dodávky 62 lehkých obrněných vozidel TITUS nejsou ohroženy a nic je neoddaluje. Vyjednávání s dodavatelem pokračuje podle harmonogramu s cílem uzavřít smlouvu počátkem roku 2019.

Reakce na článek „Vojáci potřebují nový systém živé simulace. Tendr bez soutěže budí pochyby“

8.10.2018

V článku „Vojáci potřebují nový…“ ze dne 7.10.2018, který byl zveřejněn na zpravodajském portálu iDnes.cz (a ve stejném znění pod titulkem „Střelba bez váhání“ také 24.9.2018 v tištěné Mladé frontě Dnes), redaktor Karel Hrubeš spekuluje o veřejné zakázce na pořízení taktického bojového simulátoru a dopouští se v této souvislosti zavádějících tvrzení plynoucích především z neznalosti věci a zastaralých informací.

Reakce na článek „Ministerstvo obrany opět manipulováno lobbisty z Omnipolu"

27.9.2018

V článku „Ministerstvo obrany opět..." ze dne 26.9.2018, který byl zveřejněn na webu securitymagazin.cz, se anonymní autor dopouští několika nepravdivých tvrzení v zásadních otázkách týkajících se připravované zakázky na pořízení systému řízení palby dělostřelectva (dále SŘP). Stejně jako v dalších nepodepsaných článcích z minulosti server velmi jednostranně popisuje zakázku a vyzdvihuje jednoho konkrétního možného dodavatele.