Není pravda, že armádní vrtulníky Letecké záchranné služby nemohou létat přes hranice

20.9.2018

Server Zdravotnický deník zveřejnil dne 14. září 2018 článek „Letecká záchranka bude po roce 2020 fungovat jako dosud, jen ji vylepšíme, navrhuje MZ. Opře se při tom o analýzu expertů“. V jeho textu je uvedeno, že armádní vrtulníky provádějící Leteckou záchrannou službu (LZS) v Jihočeském kraji nemohou provádět příhraniční spolupráci a operovat na cizím území. Toto tvrzení pánů Brázdila a Prymuly není pravdivé.

Kritika pořízení kompletů RBS-70NG na stránkách Security magazínu je účelová a zavádějící

11.7.2018

Server www.securitymagazin.cz opakovaně v několika článcích spekuluje o zakázce na dodávku přenosného protiletadlového kompletu pro Armádu České republiky. Anonymní autor publikující pod hlavičkou redakce nikdy nezaslal na MO své dotazy, přesto kritizuje rozhodnutí o pořízení švédských kompletů RBS-70NG. Ministerstvo obrany se vůči těmto jednostranným a zavádějícím textům ohrazuje.

Aktuální stav projektu na pořízení vrtulníků

27.4.2018

Vzhledem k většímu počtu žádostí médií o komentář k pořízení 12 nových víceúčelových vrtulníků zveřejňujeme informace o aktuálním stavu projektu.

Reakce na článek www.ozbrojeneslozky.cz o zdravotnických přístrojích pro PTU

20.4.2018

V neděli 15. dubna 2018 server www.ozbrojeneslozky.cz uveřejnil článek nazvaný V českém vojenském letectvu dosluhují „létající JIPky“. Ohroženi jsou zranění vojáci i civilisté

Reakce na spekulaci LN o odchodu bezpečnostního ředitele MO

16.4.2018

Redaktor Martin Shabu v LN dne 16.4.2018 uvádí, že příčinou plánovaného odchodu bezpečnostního ředitele MO jsou jeho neshody s ministryní obrany. Skutečným důvodem je ale odchod do starobního důchodu, o kterém byly LN informovány.

Reakce Ministerstva obrany na článek protiletadlovému systému RBS-70NG pro Armádu České republiky

13.4.2018

Článek na serveru Parlamentní listy z 12. dubna 2018 pod titulkem „Zakázka pro Švédy … Kolem české obrany se stále točí lidé z Omnipolu“ obsahuje řadu nepravd a jeho cílem není informace čtenářům či věcná polemika, ale jednoznačně nepodložené osočení naší armády a resortu obrany jako takového.