Kritika pořízení kompletů RBS-70NG na stránkách Security magazínu je účelová a zavádějící

11.7.2018

Server www.securitymagazin.cz opakovaně v několika článcích spekuluje o zakázce na dodávku přenosného protiletadlového kompletu pro Armádu České republiky. Anonymní autor publikující pod hlavičkou redakce nikdy nezaslal na MO své dotazy, přesto kritizuje rozhodnutí o pořízení švédských kompletů RBS-70NG. Ministerstvo obrany se vůči těmto jednostranným a zavádějícím textům ohrazuje.

Aktuální stav projektu na pořízení vrtulníků

27.4.2018

Vzhledem k většímu počtu žádostí médií o komentář k pořízení 12 nových víceúčelových vrtulníků zveřejňujeme informace o aktuálním stavu projektu.

Reakce na článek www.ozbrojeneslozky.cz o zdravotnických přístrojích pro PTU

20.4.2018

V neděli 15. dubna 2018 server www.ozbrojeneslozky.cz uveřejnil článek nazvaný V českém vojenském letectvu dosluhují „létající JIPky“. Ohroženi jsou zranění vojáci i civilisté

Reakce na spekulaci LN o odchodu bezpečnostního ředitele MO

16.4.2018

Redaktor Martin Shabu v LN dne 16.4.2018 uvádí, že příčinou plánovaného odchodu bezpečnostního ředitele MO jsou jeho neshody s ministryní obrany. Skutečným důvodem je ale odchod do starobního důchodu, o kterém byly LN informovány.

Reakce Ministerstva obrany na článek protiletadlovému systému RBS-70NG pro Armádu České republiky

13.4.2018

Článek na serveru Parlamentní listy z 12. dubna 2018 pod titulkem „Zakázka pro Švédy … Kolem české obrany se stále točí lidé z Omnipolu“ obsahuje řadu nepravd a jeho cílem není informace čtenářům či věcná polemika, ale jednoznačně nepodložené osočení naší armády a resortu obrany jako takového.

Ministryně obrany nezrušila několik tendrů, jak uvádí Info.cz

9.3.2018

Autor pod redakční zkratkou URM v článku „Šlechtová v příští vládě už nejspíš nebude. Víme, kde má být velvyslankyní“ nesprávně uvádí, že ministryně obrany po nástupu do funkce zrušila několik tendrů. Toto konstatování je velmi zavádějící.