Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

26.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes jmenovala do funkce dva ředitele sekcí na Generálním štábu AČR. Ředitelem sekce plánování schopností MO se stal brigádní generál Jaromír Alan. Do čela sekce rozvoje sil MO byl jmenován brigádní generál Ivo Střecha a jeho zástupce plukovník gšt. Miroslav Hlaváč.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.3.2018 •Projekt POKOS letos v březnu opět zamířil na Vysočinu. Zástupci Ministerstva obrany z odboru komunikace společně s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou navštívili postupně dvě školy v regionu – ve čtvrtek 22. března Střední školu veřejnoprávní a Vyšší odbornou školu bezpečnosti silniční dopravy v Jihlavě a v pátek 23. března ZŠ v Telči.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2018 •V pátek 23. března se na Malostranském náměstí v Praze uskutečnila série společných vystoupení Ústřední hudby AČR a Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Jejich program byl součástí Britských dnů pořádaných Britským velvyslanectvím v České republice. Vojenské hudebníky a tanečníky představila veřejnosti ministryně obrany Karla Šlechtová.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2018 •Při páteční vzpomínce na 76. výročí hrdinské smrti štábního kapitána Václava Morávka předal zástupce ředitele sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádní generál Ivo Střecha v Domě armády Praha vyznamenání vojákům aktivní zálohy. Poté se ministryně obrany Karla Šlechtová poklonila památce štábního kapitána u pomníku na Prašném mostě v Praze 6, kam se hosté pietního aktu přesunuli.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2018 •Na letecké základně v Čáslavi se od 21. do 22. března uskutečnilo bilaterální jednání GFM (Gripen Future Meeting) mezi zástupci Ministerstva obrany ČR a Švédského království. Za resort obrany se zúčastnili zástupci sekce vyzbrojování a akvizic MO, sekce rozvoje a plánování schopností MO, Vzdušných sil Armády České republiky a Letecké základny Čáslav. Švédskou stranu reprezentoval úřad pro vyzbrojování a švédské ozbrojené síly.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2018 •Ve středu 21. března proběhlo na Krajském vojenském velitelství Praha akreditované školení učitelů Středočeského kraje k problematice Příprava občanů k obraně státu (POKOS). Učitele na něm přivítali náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský a ředitel Krajského vojenského velitelství Praha plukovník Roman Tkačík.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.3.2018 •Ve věku 97 let zemřel v minulém týdnu ve Velké Británii plukovník v. v. Zbyšek Nečas. Za druhé světové války se v řadách 68. noční stíhací perutě britského královského letectva (RAF) podílel na obraně Británie a během hlídkových letů se prokazatelně účastnil sestřelení dvou bombardovacích letounů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová postoupila členům vlády ČR návrh na působení Armády ČR v zahraničních operacích OSN, EU a NATO od poloviny 2018 do konce roku 2020.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.3.2018 •Ještě úplně nekončila zimní závodní sezona roku 2018, ale všechny světové soutěže byly uskutečněny a tak mohla, jako je už na ministerstvu obrany tradicí, přijmout skvělou sešlost sportovců Dukly ministryně obrany Karla Šlechtová. Úspěšné sportovce a jejich trenéry ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu a další medailisty ze světových soutěží ocenila děkovnými listy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.3.2018 •Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Rumunska pro bilaterální a strategické otázky v rámci euroatlantického prostoru George Ciamba se během návštěvy České republiky setkal s náměstkem ministryně obrany Jakubem Landovským. Pracovní jednání se uskutečnilo na Ministerstvu obrany ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.3.2018 •Ve dnech 13. až 16. března se v Praze uskutečnil mezinárodní workshop k problematice vyzbrojování určený pro státy Evropské unie (EU) z regionu střední a východní Evropy. Workshop připravila sekce vyzbrojování a akvizic ve spolupráci s Evropskou obrannou agenturou (EDA) za účelem podpory a prohloubení spolupráce při realizaci mnohonárodních projektů vyzbrojování.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes v doprovodu náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů ve slavnostní síni Národního památníku na Vítkově vyznamenala více než 40 příslušníků AČR, kteří v uplynulých šesti měsících působili v rámci již 10. jednotky AČR ve výcvikové misi Evropské unie (European Training Mission, EUTM) v africkém Mali.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 461
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>