Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

28.6.2017 •Třicet devět nových vojenských policistů v úterý 27. června v historickém sále barokního zámku ve Slavkově převzalo za přítomnosti významných hostů služební průkazy. Stalo se tak po jejich úspěšném absolutoriu dvacetitýdenního Odborného základního kurzu Vojenské policie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.6.2017 •Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský se v úterý 27. června sešel s představiteli České školní inspekce, aby společně prodiskutovali aktuální otázky procesu vzdělávání v oblasti obrany státu na základních a středních školách. Českou školní inspekci na jednání zastupovali ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a jeho náměstek Ondřej Andrys.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •V budově ministerstva obrany dnes proběhl kulatý stůl s 23 spolky a zástupci ministerstev vnitra, školství, mládeže a tělovýchovy a zahraničních věcí nad připravovaným návrhem věcného záměru zákona o branných spolcích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •Den památky obětí komunistického režimu připadá na 27. června. Ve stejný den si připomínáme i památku doktorky Milady Horákové, která byla právě tento den v roce 1950 v časných ranních hodinách popravena po vykonstruovaném politickém procesu. Na pietním aktu v pražském Újezdu se proto každoročně schází občané, ale i vysocí státní představitelé, bývalí političtí vězni i zástupci veteránských organizací. Ministerstvo obrany reprezentovala náměstkyně pro řízení sekce právní Alena Netolická a Armádu České republiky zastupoval poradce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Verner.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •Zpravodajský server Expres.cz hodnotil prezentaci českých ministerstev na sociálních sítích. Došel k závěru, že jednoznačně nejlépe vedený Instagram s pravidelnými příspěvky a množstvím zajímavého materiálu má Ministerstvo obrany a Armáda ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.6.2017 •Den ozbrojených sil ČR si v sobotu 24. června připomněla delegace Ministerstva obrany ČR vedená náměstkem ministra Tomášem Kuchtou u památníku československých legionářů ve francouzském Darney.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.6.2017 •Druhý den pracovního pobytu v Gruzii zahájil Martin Stropnický prezentací podniků českého obranného průmyslu (PROPED) na velvyslanectví v Tbilisi a poté v Gori navštívil 93 letého válečného veterána.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.6.2017 •Martin Stropnický s prezidentem Gruzie Giorgi Margvelašvilim a velvyslancem Tomášem Pernickým dnes odhalili v Tbilisi sochu Václava Havla.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.6.2017 •Vývoj bezpečnostní situace ve světě, aktuální bezpečnostní otázky, spolupráce NATO a Gruzie, ale i průmyslová spolupráce obou zemí. To byla témata jednání ministra obrany Martina Stropnického s ministrem obrany Gruzie Levanem Izoriem. Odpoledne Martin Stropnický s prezidentem Gruzie Giorgiem Margvelašvilim společně odhalí v tbiliském parku sochu Václava Havla.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.6.2017 •Před budovou Generálního štábu AČR dnes náměstek ministra obrany Jakub Landovský a první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun uctili památku armádního generála Heliodora Píky. Přesně před 68 lety jej komunistický režim nechal popravit po vykonstruovaném procesu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Armáda a bezpečnost, nová role zbrojního průmyslu. Tak se jmenovalo v pořadí již 211. Žofínské fórum, které se konalo v úterý odpoledne v paláci Žofín. Konference se za Ministerstvo obrany zúčastnil náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, za armádu promluvil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a nechyběl ani Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •V pondělí 19. června se náměstek ministra obrany Pavel Beran zúčastnil tradiční mezinárodní výstavy Le Bourget v Paříži, která je zaměřena na leteckou techniku a patří mezi nejznámější a největší svého druhu na světě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 440
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>