Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

28.3.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický v pondělí odpoledne v brněnském Komunitním centru pro válečné veterány, prvním zařízení svého druhu v České republice, zahájil výstavu In memoriam, věnovanou památce novodobých válečných veteránů. Výstavu připravil Odbor pro válečné veterány Sekce právní Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •Zástupci Ministerstva obrany společně s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou navštívili ve čtvrtek 23. března ZŠ Hálkovu v Humpolci a v pátek 24. března ZŠ Domamil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •V pátek 24. března se ve Slavnostní síní Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup 8. jednotky Úkolového uskupení AČR EUTM a příslušníků operačního velitelství mise EUNAVFOR-MED. Oficiálního přivítání na domácí půdě, které završilo působení v operacích spojených s africkým kontinentem, se jim dostalo od náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •V polovině března se v Praze setkali vojenští psychologové Armády ČR s kolegy z Belgie, Velké Británie, Německa, Norska, Švédska, Kanady a Spojených států amerických na třídenním pracovním setkání. Jejich cílem bylo sestavit plán diagnostiky rekrutů pro využití v armádách NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2017 •V Centru zabezpečení materiálem technických služeb Štěpánov dnes zástupci resortu obrany převzali 18 nových vozidel TATRA T-815-7 6 x 6 valník. Předání se účastnili náměstek pro řízení Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací ministerstva obrany Tomáš Kuchta, ředitel Sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna a zástupci společnosti TATRA TRUCKS, a.s.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2017 •V dubnu se bude Poslanecká sněmovna znovu zabývat novelou zákona o Vojenském zpravodajství, která se týká kybernetické obrany. Stejnou problematikou se zabývají i další země NATO, na varšavském summitu v červenci 2016 byl kybernetický prostor prohlášen po zemi, vzduchu, vodě a vesmíru za pátou operační doménu, kde je nutná připravenost k obraně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2017 •Pomyslnou jedničkou mezi veletrhy elektrotechniky, elektroniky a automatizace ve střední Evropě je AMPER. Jeho pětadvacátý ročník probíhá na brněnském výstavišti ve dnech 21. až 24. března. Resort Ministerstva obrany reprezentuje jeho státní podnik Vojenský technický ústav.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.3.2017 •V sobotu 18. března ve věku 84 let zemřel emeritní pražský arcibiskup Miloslav kardinál Vlk. Patřil mezi ty, kteří měli velký podíl na obnovení duchovní služby v armádě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.3.2017 •Náměstek ministra obrany Daniel Koštoval přijal 15. března delegaci izraelského Knessetu, kterou tvořili členové Parlamentní skupiny přátel Izrael-Česká republika pod vedením poslankyně Alizy Lavie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Tento týden se završilo dvouleté úsilí pracovníků Ústavu leteckého zdravotnictví Praha zaměřené na mezinárodní certifikaci letecko–lékařských výcvikových programů. Akreditace byla udělena Velitelstvím vzdělávání a výcviku United States Air Force. Resortní ústav se tak zařadil mezi světovou elitu v této oblasti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •V lesním hřbitově v pražském Motole se dnes opět sešli zástupci Vojenské policie, aby uctili památku padlého kolegy, bývalého příslušníka útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG VP) poručíka in memoriam Milana Štěrby, jehož život před devíti lety, 14 dní před návratem domů, ukončil sebevražedný útočník.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Česká pobočka asociace AFCEA (Armed Forces Communications & Electronic Association) zorganizovala začátkem března v Domě armády Praha jednání, jehož tématem byla novela zákona o Vojenském zpravodajství (VZ), která řeší problematiku kybernetické obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 431
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>