Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

18.11.2016 •Odbor pro válečné veterány MO na základě mého pokynu zpracoval zprávu o spolupráci Ministerstva obrany s Českým svazem bojovníků za svobodu (dále jen ČSBS). Z materiálu vyplývá, že tato spolupráce spočívá zejména v organizační a personální podpoře akcí organizovaných ČSBS.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.11.2016 •Komise složená ze zástupců Ministerstva obrany a příslušníků Armády České republiky vybrala ve středu 16. listopadu deset nejlepších literárních prací v soutěži „Najdi svého veterána“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.11.2016 •Nejvyšší představitelé státu a armády si připomněli 77. výročí uzavření vysokých škol nacisty, vzpomínalo se i na začátek pádu komunistické totality před 27 lety. Ministr obrany Martin Stropnický nejprve položil kytici u pamětní desky k 17. listopadu 1989 na Národní třídě, poté se zúčastnil piety u Hlávkovy koleje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2016 •Student čtvrtého ročníku ženijní specializace na brněnské Univerzitě obrany rotný Tomáš Martinka jako člen českého reprezentačního týmu do 23 let získal dvě dílčí a celkovou zlatou medaili na mistrovství světa v raftingu, které se uskutečnilo na začátku listopadu na umělém slalomovém kanále ve městě Al Ain ve Spojených arabských emirátech. Vítězství v disciplínách head to head a slalom a dvě bronzová umístění ve sprintu a sjezdu se nakonec přetavila v nejcennější kov v celkovém hodnocení šampionátu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2016 •Listopadový A report přináší opět řadu zajímavostí z armádního prostředí. Kromě rozhovorů – například s ředitelem Agentury logistiky brigádním generálem Jaroslavem Trakalem – samozřejmě i reportáže.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.11.2016 •Ministři zahraničí a obrany Evropské unie diskutovali o posílení schopností Evropy v obraně a bezpečnosti, i o spolupráci Unie a NATO. Jednání v Bruselu, kterému předsedala Vysoká představitelka EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Federica Mogherini, se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.11.2016 •Vítězkou ankety Atlet roku byla vyhlášena světová rekordmanka, dvojnásobná olympijská vítězka a letos bronzová z Ria oštěpařka Barbora Špotáková, která se s osmi triumfy stala historickou rekordmankou. Atleti z Dukly Praha ovládli anketu, když dalších sedm se jich umístilo v TOP10 jednotlivců a Jan Železný se stal atletickým trenérem roku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •Přesně před rokem představil ministr obrany projekt Benefity pro válečné veterány. Speciální webový portál dnes už veteránům nabízí téměř sto zvýhodnění od stále širšího spektra služeb.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •Na pražském Vítkově byl dnes, 11. listopadu přesně v 11 hodin, oslaven Den válečných veteránů za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a řady dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •V pražském hotelu President dnes náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář vystoupili na konferenci Připravenost obranného průmyslu ČR na aktuální bezpečnostní rizika. Tu zorganizovaly Lidové noviny ve spolupráci s Mafra Events a zúčastnili se jí zástupci českého obranného průmyslu včetně státních podniků VTÚ a VOP CZ.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •V pátek 11. listopadu se Martin Stropnický stal nejdéle sloužícím šéfem resortu obrany v novodobé historii České republiky. Od roku 1993 se na tomto postu vystřídalo 16 ministrů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •Za účasti prezidentů České a Slovenské republiky Miloše Zemana a Andreje Kisky se vpředvečer 11. listopadu v pražském Rudolfinu konal tradiční koncert Ústřední hudby Armády ČR. Během slavnostního večera, který byl koncipován jako připomínka a uctění národních hodnot, vojenských tradic a neobyčejné lidské cti a odvahy, zazněly skladby klasiků i filmové melodie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 422
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>