Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

9.4.2018 •Nejstarší československá válečná veteránka Anděla Haida, rozená Beníčková, zemřela v sobotu ve věku 104 let ve Velké Británii. Za druhé světové války působila jako řidička v Ženském pomocném sboru Královského letectva (RAF).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.4.2018 •Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže ze cvičení Ebonite Javelin, Capricorn v rakouských Alpách, z přípravy našich vojáků na nasazení v misích v Litvě, Lotyšsku a v Afghánistánu a z výcviku 3. průzkumné roty Aktivní zálohy 102. průzkumného praporu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.4.2018 •Český klub fair play včera v Kongresovém centru České národní banky ocenil více než třicítku sportovních reprezentantů z různých odvětví, kteří se v roce 2017 zachovali férově na úkor vlastního sportovního úspěchu. Mezi oceněnými byl také vojenský policista nadporučík Lukáš Kvapil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.4.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes v doprovodu velitele Pozemních sil generálmajora Štefana Kalety navštívila 13. dělostřelecký pluk v Jincích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.4.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová v doprovodu zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Aleše Opaty ve čtvrtek večer ukončila svou první pracovní dvoudenní cestu do Iráku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.4.2018 •Žehnací akt provedl kaplan Vojenské policie major David Tomčík za přítomnosti pražského biskupa Církve československé husitské Davida Tonzara. Slavnostního nástupu se dále zúčastnili bývalí funkcionáři Vojenské policie a Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha, hlavní funkcionáři Policie České republiky, Městské policie, Hasičského záchranného sboru ČR a Zdravotnické záchranné služby.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2018 •Středeční Den učitelů si slavnostním shromážděním připomněli také na Univerzitě obrany v Brně. Zástupci vedení školy, pedagogického sboru a studentů Univerzity obrany se sešli v sále tamního Klubu. Se svým projevem vystoupil rektor-velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl, nechyběla promoce absolventů doktorského studia a ocenění nejlepších učitelů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2018 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář ve středu odpoledne ocenil vybrané sportovce pamětní mincí a poté zahájil výstavu před budovou Generálního štábu na Vítězném náměstí v Praze 6. Expozice s dvaadvaceti panely je věnovaná sedmdesátileté historii armádního vrcholového sportu a účasti armádních olympioniků na ZOH 2018 v Pchjongčchangu. Pásku otevření výstavy přestřihl nejen generál Bečvář, ale také náměstek ministryně obrany Antonín Rada a ředitel ASC Dukla plukovník Jaroslav Priščák.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář dnes představili poslancům Výboru pro obranu návrh mandátu na nasazení českých vojáků v zahraničních operacích ve druhé polovině letošního roku a v letech 2019-20.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2018 •Ve dnech 27. a 28. března 2018 se ministryně obrany Karla Šlechtová v Budapešti zúčastnila zasedání ministrů obrany členských států Visegrádské čtyřky rozšířené o tři státy CEDC. Organizace se zhostilo Maďarsko, které aktuálně předsedá oběma organizacím.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2018 •Jednačtyřicet absolventů kurzů Generálního štábu v úterý dopoledne vyřadili v Rytířském sále brněnské Nové radnice. Minulý týden obhajovali své znalosti, které získali pod vedením Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany, před komisí, jejímž předsedou byl zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík Aleš Opata.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.3.2018 •V pondělí 26. března se v prostorách Domu armády Praha za účasti vedoucího oddělení mezinárodní koordinace obranné politiky a analýz bezpečnostního prostředí Martina Riegla, ředitele Agentury komunikačních a informačních systémů brigádního generála Františka Ridzáka a rektora ČVUT Vojtěcha Petráčka uskutečnil workshop s názvem „Hybridní hrozby a jak se s nimi vyrovnat - výzva k mezisektorové spolupráci“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 461
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>