Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

21.6.2017 •Před budovou Generálního štábu AČR dnes náměstek ministra obrany Jakub Landovský a první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun uctili památku armádního generála Heliodora Píky. Přesně před 68 lety jej komunistický režim nechal popravit po vykonstruovaném procesu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Armáda a bezpečnost, nová role zbrojního průmyslu. Tak se jmenovalo v pořadí již 211. Žofínské fórum, které se konalo v úterý odpoledne v paláci Žofín. Konference se za Ministerstvo obrany zúčastnil náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, za armádu promluvil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a nechyběl ani Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •V pondělí 19. června se náměstek ministra obrany Pavel Beran zúčastnil tradiční mezinárodní výstavy Le Bourget v Paříži, která je zaměřena na leteckou techniku a patří mezi nejznámější a největší svého druhu na světě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Jakub Landovský, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie, služebně odletěl do Mexika a Kolumbie, kde od 7. do 14. června jednal se svými protějšky. S oběma protistranami jednal o možnostech vzájemné spolupráce, a to jak v průmyslové, vědecké a technologické oblasti, tak i ve vzdělávání. Doprovodila ho početná podnikatelská delegace z řad obranného průmyslu a to z toho důvodu, že součástí cesty byla i realizace projektů na podporu ekonomické diplomacie, do nichž se Ministerstvo obrany zapojuje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Ministerstvo obrany uzavřelo v pátek 16. června smlouvu na Výstavbu komplexní technologie globální datové sítě – 1. etapa v hodnotě 477 milionů korun včetně DPH. Smlouva zajistí obnovu části, v současnosti již dosluhující, komunikační obranné infrastruktury.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •V sále klubu Univerzity obrany v Brně se v pondělí 19. června uskutečnila v pořadí již 21. valná hromada Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. (AOBP) Jednání se zúčastnili zástupci významných výrobců a exportérů v oblasti zbrojního a bezpečnostního průmyslu a představitelé státních institucí a Armády ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.6.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes v Míčovně Pražského hradu přijal ministra obrany a sportu Rakouska Hanse Petera Doskozila a zástupce ministerstev obrany Slovenska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska. Uskutečnilo se zde další jednání Středoevropské obranné spolupráce na úrovni ministrů obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.6.2017 •Celou neděli 18. června slavili vojáci české armády v pražském parku Ladronka Den otců. Během dne akci navštívilo více než 12 tisíc zájemců, kteří si prohlédli vojenskou techniku, výstroj i výzbroj pozemních sil. Nechyběla ukázka bojového umění a pro nejmenší byly přichystané skákací atrakce. Svátek otců si nenechal ujít ani ministr obrany Martin Stropnický s rodinou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.6.2017 •Přesně před 75 lety, 18. června 1942, bojovalo v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici sedm československých parašutistů s převahou nacistických vojáků. Přestože ani jeden z nich nerovný boj nepřežil, jsou dodnes pro celý národ symbolem hrdinství. Památku padlých parašutistů, kteří připravili a následně realizovali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, dnes na místě krvavých bojů za resort obrany uctil ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.6.2017 •Na sedm desítek vojenských studentů prvního až třetího ročníku magisterského studia Univerzity obrany se ve čtvrtek 15. června zúčastnilo besedy s ministrem obrany Martinem Stropnickým. Beseda se uskutečnila v aule univerzity a věnovala se problematice vývoje bezpečnostního prostředí ve světě a dopadům změn bezpečnostní situace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.6.2017 •Tři červnové dny již tradičně patří Memoriálu Vojtěcha Plačka. Jedná se o obranářský závod hlídkových psů, který se i letos konal v Mladkově v Orlických horách, a to ve dnech 13. až 15. června.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.6.2017 •Fiktivní stát Dormenistán zmítá politická nestabilita a etnické nepokoje. Zemi sužují aktivity povstaleckých skupin a rebelů namířené proti místnímu obyvatelstvu. Činnost diplomatického sboru a humanitárních pracovníků v tomto prostředí vyžaduje mimořádné schopnosti při řešení krizových situací. Co všechno čeká zástupce zemí Evropské unie během jejich diplomatické mise, si vyzkoušelo 36 studentů ve výcvikovém zařízení Valdek a na území chráněné krajinné oblasti Brdy. Právě tento týden zde probíhalo celostátní finále desátého ročníku soutěže Europa Secura.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 437
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>