Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

15.12.2016 •Na čtvrtek 15. prosince si Vojenský umělecký soubor Ondráš připravil vánoční koncert pro válečné veterány, který se už stal tradiční příležitostí k setkání s vedoucími představiteli Ministerstva obrany a Generálního štábu Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.12.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes ocenil 25 občanských zaměstnanců resortu obrany. Za vynikající pracovní výsledky a iniciativu při plnění úkolů jim udělil děkovné listy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.12.2016 •S téměř třemi desítkami válečných veteránů se včera odpoledne v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích setkala náměstkyně ministra obrany Alena Netolická. U příležitosti nadcházejících vánočních a novoročních svátků jim popřála hodně zdraví a štěstí, zazpívala si s nimi vánoční koledy a předala dárkové balíčky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.12.2016 •Vláda dnes projednala zprávu Ministerstva obrany o vyhodnocení nabídek na dodávku mobilních 3D radiolokátorů MADR pro českou armádu. Ze tří předložených nabídek doporučila 32členná hodnotící komise Ministerstva obrany nabídku Izraele na radiolokátor ELM 2084 MMR ze systému Iron Dome, jehož výrobcem je státní společnost IAI Elta. Ministerstvo obrany nyní začne jednat s izraelskou stranou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.12.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes ve Vojenské nemocnici v Olomouci slavnostně otevřel oddělení následné intenzivní péče pro děti. Toto jedinečné pracoviště začne fungovat už od ledna 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.12.2016 •V pondělí 12. prosince navštívil ministr obrany Martin Stropnický 44. lehký motorizovaný prapor v Jindřichově Hradci, 42. mechanizovaný prapor a Velitelství Vojenské policie v Táboře. Na této cestě ho doprovázel velitel pozemních sil AČR generálmajor Štefan Kaleta a náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.12.2016 •Prosincový A-report přináší rozhovor se státním tajemníkem MO Petrem Vančurou. Ten se odpovídá na otázky, jak se daří v armádě realizovat nový kariérní řád a nová podoba zákona o vojácích z povolání, proč armáda vedle profesionálních vojáků potřebuje dobře vycvičené zálohy a jak se v resortu naplňuje zákon o státní službě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •Ve Vojenské zotavovně Bedřichov se v pátek 9. a v sobotu 10. prosince koná VII. výroční sjezd Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců. Účast na něm přijali státní tajemník MO Petr Vančura, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. Přítomni byli také předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a další hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •Odhalení letounu na letišti Praha – Kbely symbolicky zakončilo pětiměsíční restaurování stíhacího bombardovacího letounu MiG-15bis ve státním podniku Vojenský technický ústav. 8. prosince se vrátil do sbírek do muzejních sbírek Vojenského historického ústavu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •Stalo se již tradicí, že ke konci roku Armádní sportovní centrum Dukla pořádá setkání jubilantů armádního vrcholového sportu. Odpoledne 7. prosince se 50 jubilantů a dalších třicet osobností armádního sportu sešlo v Kongresovém sálu Domu armády Praha. Všem pozvaným gratulovali a poděkovali za jejich významný podíl na úspěších armádní sportovní reprezentace náčelník generálního štábu armádní generál Josef Bečvář, náměstek ministra Tomáš Kuchta, ředitel Armádního sportovního centra Dukla plukovník Jaroslav Priščák, generálmajor Jan Kaše a další vzácní hosté a zástupci sponzorských firem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Najdi svého veterána“ se uskutečnilo v úterý 6. prosince na salonku Praha v areálu Ministerstva obrany v Praze Na Valech.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes se zástupci resortních odborových svazů podepsal novou Kolektivní smlouvu 2017. Ta na nejméně další dva roky garantuje zaměstnancům ministerstva řadu výhod nad rámec zákoníku práce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 422
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>