Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

23.4.2018 •Obce Ploština a Prlov si o víkendu připomněly zmařené životy civilního obyvatelstva, které aktivně pomáhalo partyzánům v boji proti nacistům. K hrůzným událostem došlo 19. dubna 1945 v Ploštině a 23. dubna 1945 v Prlově. Pietní vzpomínky, která se uskutečnila 73 let poté, se za resort obrany zúčastnil náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly MO Antonín Rada, armádu reprezentoval ředitel Krajského vojenského velitelství Zlín plukovník Petr Potyka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.4.2018 •V pondělí 23. dubna ministryně obrany Karla Šlechtová přijala ministra obrany Iráku Erfana Mahmooda Abdalgafoura Al-Heialiho. Tématy jednání byly především bezpečnostní situaci v Iráku a potřeby země v oblasti obrany, bezpečnosti a poválečné rekonstrukce. Během třídenní pracovní cesty irácký ministr obrany navštíví také firmy českého obranného průmyslu a státní podniky, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo obrany ČR, například Aero Vodochody, Tatra Kopřivnice, LOM Praha nebo Vojenský opravárenský podnik Nový Jičín.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.4.2018 •Přesně v osmnáct hodin a šest minut přistál armádní letoun Airbus A-319 CJ na ranveji kbelského letiště s tělesnými ostatky kardinála Josefa Berana na palubě. V tu chvíli se celou Českou republikou na jeho počest rozezněly zvony. Repatriace kardinála Josefa Berana do vlasti je významným aktem nejen pro církev, ale pro celý národ. Po padesáti letech se tak naplní jeho poslední vůle.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.4.2018 •Dvanáct humanitárních pracovníků se přihlásilo do Kurzu speciální přípravy pro krizové situace (kurz přežití). Ten začal právě dnes ve vojenském újezdu Březina. Potrvá týden a pořádá ho Ministerstvo obrany ČR s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií ve Vyškově.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.4.2018 •Memorandum o spolupráci mezi Sekcí vyzbrojování a akvizic MO a Univerzitou obrany v Brně dnes podepsali náměstek ministryně obrany Daniel Koštoval a rektor–velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.4.2018 •Třetí ročník úspěšné akce Army den se ve středu 18. dubna uskutečnil v pražském obchodním centru Atrium Flora. Prezentaci Armády České republiky a Hradní stráže oficiálně zahájil náčelník generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a následně i ministryně obrany Karla Šlechtová, která se přišla pozdravit nejen s vojáky, ale i s občany, které zajímá armáda a služba v ní.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.4.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová ve středu 18. dubna 2018 předložila vládě návrh na jmenování pěti nových generálů. Vláda návrh schválila, a pokud s ním bude souhlasit i prezident, ke jmenování dojde 8. května 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.4.2018 •V květnu a v červnu 2018 dojde na Generálním štábu Armády České republiky k plánovaným personálním změnám. Ministryně obrany Karla Šlechtová proto dnes vyhlásila personální rozkazy k ustanovení čtyř generálů a jednoho plukovníka do nových funkcí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.4.2018 •V sobotu 14. dubna zasedl užší krizový štáb Ministerstva obrany, který svolala ministryně obrany Karla Šlechtová. Zúčastnili se jej hlavní představitelé resortu i Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.4.2018 •Dnes se za účasti ministryně obrany ČR Karly Šlechtové, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a prvního náměstka policejního prezidenta brigádního generála Martina Vondráška uskutečnil v prostoru Letiště Leoše Janáčka v Ostravě − Mošnově mediální den cvičení Hradba 2018. Jeho součástí byla řada ukázek výcviku pěší roty AZ Krajského vojenského velitelství Ostrava ve spolupráci s Policií ČR, Cizineckou policií a ostrahou letiště.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.4.2018 •Ve středu 11. dubna uspořádala sekce vyzbrojování a akvizic pro zaměstnance Ministerstva obrany ČR v Praze odborný seminář, který se týkal problematiky NSPA (NATO Support and Procurement Agency).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.4.2018 •V pondělí 9. dubna zavítala ministryně obrany Karla Šlechtová na 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Hlavním bodem návštěvy byla diskuze s velením základny o pořízení nových víceúčelových vrtulníků. Během své návštěvy se rovněž detailně seznámila s činnosti základny, leteckou technikou a jejími úkoly.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 461
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>