Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

2.5.2018 •Ve středu 2. května se na pražském Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky, jehož součástí bylo předání funkce náčelníka Generálního štábu AČR. V čele armády teď stojí generálporučík Aleš Opata. Jeho nominaci 8. března 2018 schválila vláda ČR a 25. dubna 2018 ho jmenoval prezident Miloš Zeman.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.4.2018 •Desítka přidělenců obrany a vojenských a leteckých přidělenců převzala ve čtvrtek akreditivy ministryně obrany, které je jmenují vojenskými diplomaty České republiky. Dekrety novým přidělencům, mezi kterými byly poprvé v historii i dvě ženy, předával státní tajemník ministerstva obrany Petr Vančura. Jmenovací listinu převzal také velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta, který bude od srpna působit jako přidělenec obrany v Indii.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.4.2018 •Zástupci odboru komunikace z Ministerstva obrany ČR zažili jednu z posledních návštěv v tomto školním roce v rámci projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu) na třech školách v Plzeňském a Středočeském kraji. Společně s nimi vyrazili za žáky i vojáci ze 13. dělostřeleckého pluku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.4.2018 •Jubilejní 50. sezónu Leteckého muzea Kbely, jedné z hlavních muzejních institucí Vojenského historického ústavu Praha, v sobotu 28. dubna zahájila ministryně obrany Karla Šlechtová. Ta se také zúčastnila slavnostního otevření nového hangáru se sbírkou cvičných proudových letadel, poté si prohlédla areál celého muzea, jeho hangáry i dílny restaurátorů. Do muzea se přišly podívat i tisíce prvních letošních návštěvníků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.4.2018 •V Národním památníků na Vítkově v Praze se dnes na slavnostním nástupu sešli příslušníci Armády ČR, Vojenské policie a Policie ČR, kteří se vrátili z nasazení v zahraniční misi z Afghánistánu, Iráku a Ukrajiny. Medaile a další ocenění jim předala ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž a náměstek policejního prezidenta plukovník Jaroslav Wild. Ceremoniálu se dále účastnil poslanci Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Jan Lipavský a Pavel Růžička a přidělenec USA v ČR plukovník Mark Wootan.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.4.2018 •Jak se chovat v krizových situacích a co dělat v rizikových zemích. To se během týdne dozvědělo dvanáct účastníků Kurzu speciální přípravy pro krizové situace. Z tuctu zúčastněných novinářů a humanitárních pracovníků ho úspěšně dokončilo a certifikát získalo deset. Dva kurz, který pořádá Ministerstvo obrany ČR společně s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií ve Vyškově, ukončili předčasně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.4.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová představila ve čtvrtek 26. dubna ve večerních hodinách svůj resort studentům, akademickým pracovníkům a zájemcům z řad veřejnosti na Vysoké škole ekonomické v Praze. Její přednáška a následná beseda patří do série nazvané Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců, v rámci níž prezentují informace o svých úřadech všichni ministři současné vlády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.4.2018 •Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval nového náčelníka Generálního štábu Armády České republiky. K 1. květnu se jím stane generálporučík Aleš Opata, který ve funkci nahradí armádního generála Josefa Bečváře. Slavnostnímu aktu byla přítomna ministryně obrany Karla Šlechtová a velení Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.4.2018 •Ze dvanácti statečných zůstala po první polovině Kurzu speciální přípravy pro krizové situace (kurz přežití) už jen desítka odvážných. Po prvních dnech teorie vyrazily dva týmy do terénu, kde je čekalo několik překážek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.4.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes po jednání svého kolegia rozhodla o uzavření smluv na dodávky balistických přileb a několika druhů vojenské polní obuvi v souhrnné hodnotě přes 1 miliardu korun.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.4.2018 •Armáda České republiky zajišťuje již od roku 1990 provoz záchranné služby v Plzeňském a Karlovarském kraji. O tom, jak vypadá služba záchranářů, kteří poskytují pomoc v režimu 24/7 se dnes přesvědčila ministryně v doprovodu ředitele Agentury vojenského zdravotnictví brigádního generála Zoltána Bubeníka a dalších hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.4.2018 •Čeští a slovenští vojenští policisté dobře vědí, že kromě jiných dovedností musí dobře zvládat také techniku jízdy v automobilech a na motocyklech. Domluvili se proto na společném cvičení na základě bilaterální smlouvy, kterou hlavní představitelé již dříve uzavřeli, a celý minulý týden se zdokonalovali na vojenském letišti v Bechyni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 461
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>