Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.1.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová přijala osobní garance hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové za úspěšné otevření pobočky střední vojenské školy v Sokolově už v roce 2018

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.1.2018 •Už po deváté vzdala hokejová Sparta hold složkám Integrovaného záchranného systému a příslušníkům Armády České republiky. V letošním roce s podtitulem Z generace na generaci. Zatímco hokejisté armády vyhráli miniturnaj mezi složkami IZS, hokejisté Sparty s Plzní prohráli 2:4.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.1.2018 •Nástup účastníků a zapálení ohně na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách. Právě to v neděli v podvečer odstartovalo mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018. Vojáky přivítalo počasí Jeseníkům již typické – hustá mlha, silný nárazový vítr, chlad až na kost.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2018 •V souladu se schváleným mandátem vyslala Česká republika v sobotu 27. ledna 2018 do Iráku výcvikovou jednotku chemického vojska (VJChV-I). Na kbelském letišti se s vojáky rozloučila ministryně obrany ČR Karla Šlechtová a zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.1.2018 •Ve čtvrtek 25. ledna bylo v Klubu Univerzity obrany v Brně slavnostně vyřazeno 25 absolventů resortního kariérového Kurzu pro vyšší důstojníky. Kurz, garantovaný Centrem bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany a zaměřený na bezpečnostní a obrannou politiku, obranné plánování, vojenské umění a leadership, se uskutečnil v prezenční formě studia, trval pět měsíců a všichni účastníci jej absolvovali s vyznamenáním.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2018 •Poslanecká sněmovna dnes projednala účast ozbrojených sil České republiky na 142 vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na 69 vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2018 •Ukázka bojového umění MUSADO, vojenská technika, první pomoc, ale také přednáška o zahraničních misích. Nejen to čekalo tento týden na studenty Střední školy gastronomie a služeb v Liberci a na žáky základní školy v České Lípě, kam zavítali zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany a vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •Tisíce letošních i budoucích maturantů míří v těchto dnech na pražské výstaviště v Letňanech, kde až do čtvrtka 25. ledna probíhá 11. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2018. Svou expozici v rámci veletrhu vybudovala již tradičně i Univerzita obrany v Brně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •Zástupci ODS na zasedání Poslanecké sněmovny představili návrh zákona, který by Ministerstvu obrany ČR uložil, aby se jeho rozpočet každoročně zvyšoval o 0,2 % HDP až do dosažení hranice 2 %. Ministryně obrany Karla Šlechtová by takový závazek uvítala, ale zároveň připomněla, že není vhodná doba na jeho uzákonění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2018 •V pondělí 22. ledna zavítala ministryně obrany Karla Šlechtová v doprovodu státního tajemníka v Ministerstvu obrany Petra Vančury do Moravské Třebové. Právě zde sídlí Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2018 •Pro někoho možná překvapení, ale Olga Roučková přezdívaná Ollie na Rallye Dakar potvrdila, jaká je bojovnice. Jezdkyně na čtyřkolovém motocyklu dorazila v pořádku do sobotního cíle jubilejního 40. ročníku nejnáročnějšího motoristického maratonu v argentinské Córdobě. Kromě soupeřů se musela prát i s neskonale náročným terénem, rozmary počasí a nepřízní osudu. I tak svůj stroj Yamaha dovezla na 26. místě v kategorii quad a na třetí příčce podkategorie Woman bike.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2018 •Odbor komunikace Ministerstva obrany navštívil tento týden společně s vojáky 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce základní školy ve Žluticích a v Nejdku na Karlovarsku. S sebou přivezli projekt POKOS, tedy přípravu občanů k obraně státu. Akci podpořilo Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 452
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>