Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

15.6.2017 •Fiktivní stát Dormenistán zmítá politická nestabilita a etnické nepokoje. Zemi sužují aktivity povstaleckých skupin a rebelů namířené proti místnímu obyvatelstvu. Činnost diplomatického sboru a humanitárních pracovníků v tomto prostředí vyžaduje mimořádné schopnosti při řešení krizových situací. Co všechno čeká zástupce zemí Evropské unie během jejich diplomatické mise, si vyzkoušelo 36 studentů ve výcvikovém zařízení Valdek a na území chráněné krajinné oblasti Brdy. Právě tento týden zde probíhalo celostátní finále desátého ročníku soutěže Europa Secura.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Ministerstvo obrany připravilo materiál týkající se zvýšení připravenosti občanů k řešení mimořádných situací a na základě dobrovolnosti umožnění jejich zapojení do plnění úkolů ozbrojených sil České republiky v případě vyhlášení stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. Vláda České republiky dne 5. června 2017 tento záměr schválila a současně ministru obrany uložila vypracovat a do 31. srpna 2017 předložit návrh věcného záměru zákona, pracovně označovaného jako „zákon o branných spolcích“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.6.2017 •Vrcholní představitelé EU, řada ministrů zahraničí a obrany, diplomaté, zástupci obranného průmyslu, think-tanků i akademické obce se v pátek 9. června sešli na pražském Žofíně, aby společně hledali možnosti dalšího posilování evropské obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2017 •Ve středu 7. června byla v budově Úřadu vlády České republiky předána cena Bezpečnostní rady státu časopisu Vojenské rozhledy, který vydává Univerzita obrany. Časopis byl oceněn za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2017 v hlavní kategorii za dlouholetou podporu rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství a obranných a bezpečnostních studií. Cenu předal ministr obrany Martin Stropnický za přítomnosti členů Bezpečnostní rady státu a dalších pozvaných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2017 •Česká nevládní organizace Jagello 2000 připravila na čtvrtek 8. června v Poslanecké sněmovně v Praze už 4. ročník národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2017 •Na přelomu května a června se ve výcvikovém prostoru Škedé nedaleko přímořského města Liepaja uskutečnilo společné cvičení Vojenského technického ústavu, s. p. a protiletadlové raketové baterie Lotyšských národních ozbrojených sil. Jeho námětem byly ostré bojové střelby lotyšských protiletadlovců z ručních raketových protiletadlových systémů velmi krátkého dosahu RBS-70 na imitátory vzdušných cílů. Ty patří do portfolia úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů odštěpného závodu Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany Praha – Kbely.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.6.2017 •Čtyři atleti Dukly Praha vyhráli své závody při včerejším Memoriálu Josefa Odložila, který se opět konal na armádním stadionu v Dejvicích. Na Julisce triumfovali oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch, novopečený český rekordman ve vrhu koulí Tomáš Staněk a při svém prvním startu pod širým nebem tyčkař Jan Kudlička.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.6.2017 •V pátek 2. června se na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou uskutečnil ve spolupráci s odborem komunikace Ministerstva obrany pochod POKOS, který navštívilo více než tři sta dětí z náměšťských základních škol.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.6.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší rozhovor s první ženou povýšenou v AČR do generálské hodnosti. Brigádní generálka Lenka Šmerdová v něm hovoří nejen o své vojenské kariéře, ale i o ženách v naší armádě, genderové politice a personalistice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.6.2017 •Ze dvou desítek videí z nejrůznějších sportovních disciplín vybrala porota čtrnáct vítězných snímků, jejichž autoři se na Ministerstvu obrany ČR v pondělí 5. června zúčastnili oficiálního oznámení výsledků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.6.2017 •V sobotu 10. června se v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě uskuteční charitativní koncert Hudby Hradní stráže. Výtěžek akce, která začne v 18 hodin a končí o hodinu později, půjde na podporu léčby těžce nemocného Honzíka Vacka

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.6.2017 •Letošní 14. ročník mezinárodního zbrojního veletrhu IDET 2017 se může pochlubit i rekordním zastoupením 518 firem vystavujících své produkty. Mnohé z nich se prezentovaly zajímavými novinkami. Další během veletrhu představily i státní podniky, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 5 z 433
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>