Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

7.5.2018 •V pondělí 7. května se státní tajemník Ministerstva obrany ČR Petr Vančura spolu s dalšími představiteli státu, institucí a organizací zúčastnil na Olšanských hřbitovech v Praze pietní vzpomínky, která se konala u příležitosti 73. výročí od ukončení poslední světové války.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2018 •Uctění památky pilotů RAF a oslava výročí osvobození Plzně u památníku Díky, Ameriko!. Tak vypadal nedělní program ministryně obrany Karly Šlechtové za účasti zástupce náčelníka GŠ - inspektora AČR generálmajora Jaroslava Kociána, premiéra Andreje Babiše, zástupců veteránů a dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2018 •V neděli 6. května se Daniel Koštoval, náměstek ministryně obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic, a brigádní generál František Ridzák, ředitel Agentury komunikačních a informačních systémů (AKIS), zúčastnili pietního aktu k uctění památky obětí války spojeneckých armád na hřbitově v pražských Ďáblicích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2018 •Před Staroměstskou radnicí před vchodem do Křížové kaple a u Českého rozhlasu se dnes sešli představitelé státu, váleční veteráni, pamětníci, veřejnost a zástupci společenských organizací, aby vzdali úctu pražským povstalcům, kteří položili životy v bojích za naši vlast.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2018 •V sobotu 5. května se ministryně Karla Šlechtová zúčastnila v bulharské Sofii neformálního zasedání ministrů obrany EU. Tématy byly společné unijní projekty v rámci Evropské obranné agentury (EDA) a Stálé strukturované spolupráce (PESCO) a obranná spolupráce s NATO a OSN.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •V pátek 4. května se v hlavním sále Ministerstva obrany konalo slavnostní setkání představitelů resortu obrany a Generálního štábu s účastníky a pamětníky Květnového povstání českého lidu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Ve středu 2. května přijal náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský delegaci z Washingtonu vedenou prezidentem asociace American Friends of the Czech Republic (Američtí přátelé České republiky) Thomasem A. Dinem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Látky v tisku označovány jako „Novičoky“, mezi něž patří i látka A230, jsou potenciální otravné chemické látky, jejichž identifikace a obrana proti nim je součástí výcviku českých vojenských protichemických jednotek. Pro úkoly detekce, ochrany a bezpečnosti občanů ČR byly proto i tyto látky zařazeny k testování jejich chemických vlastností, tak jako i jiné bojové otravné látky jako např. sarin nebo tabun.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Pražským svatostánkem hudby Rudolfinem otřásaly dělostřelecké salvy a zněly kostelní zvony. Podobu takového antre měl ve čtvrtek 3. května večer slavnostní koncert Ústřední hudby AČR u příležitosti oslav Dne vítězství.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly Ministerstva obrany Antonín Rada se zúčastnil odborného shromáždění ke Světovému dni bezpečnosti práce, které se ve čtvrtek 3. května uskutečnilo v konferenčním sále hotelu DAP. Pozvání přijalo i dalších 130 účastníků, kteří dohlížejí na bezpečnost práce nejen v resortu obrany. Mezi hosty nechyběli zástupci ministerstva zdravotnictví, vnitra a také tříčlenná delegace ze Slovenska.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2018 •Ve čtvrtek 3. května za přítomnosti ministryně obrany Karly Šlechtové, brigádního generála Jaromíra Alana a dalších významných hostů, přísahali ve Vyškově věrnost České republice noví příslušníci Armády České republiky, kteří prošli základní přípravou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2018 •Snaha o otevření pobočky Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Moravská Třebová při Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově se nesetkala se zájmem studentů. Ke studiu oboru Elektrotechnika se přihlásilo pouze 18 dětí, přičemž přijímacím řízením úspěšně prošly pouze dvě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 5 z 461
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>