Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

25.5.2017 •Úspěšní medailisté, sportovci a trenéři Armádního sportovního centra Dukla (ASC Dukla) se dnes odpoledne v Domě armády setkali s náměstkem ministra obrany Danielem Koštovalem. Všichni měli jedno společné. Na nejvýznamnějších světových a evropských soutěžích se v průběhu uplynulé zimní sezóny umístili na předních příčkách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2017 •Ve čtvrtek skončila čtyřdenní návštěva Tomáše Kuchty, náměstka ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací, v západoafrických zemích Burkina Faso a Nigeru. Cesta byla vyvrcholením několikaleté snahy rozvinout obrannou, vojenskou a obranně-průmyslovou spolupráci s těmito zeměmi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2017 •Na konci dubna se uskutečnila finanční sbírka zaměstnanců Ministerstva obrany (MO), Armády České republiky, státních podniků a příspěvkových organizací MO nazvaná Společně proti Crohnovi. Celkem se podařilo vybrat úctyhodných 277 568 korun.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Anketu Král bílé stopy 2017 vyhrála a korunu pro nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony si nasadila Ester Ledecká z Dukly Liberec. Vyhlášení ankety se po předešlých ročnících v paláci Žofín přestěhovalo do alternativnějších divadelních prostor Jatka 78. Samotný večer pak byl v režii domácího divadelního souboru Cirk La Putyka a moderátora Petra Svěceného.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Házenkáři Dukly Praha v sobotu 20. května ve čtvrtém finálovém utkání porazili na palubovce v Edenu obhájce titulu z Plzně 27:26 a v sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.5.2017 •Dnes na Národním hřbitově před terezínskou Malou pevností představitelé státu a zahraniční diplomaté uctili památku těch, kteří se stali obětí rasové a politické perzekuce v letech nacistické okupace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.5.2017 •Dnešek přilákal milovníky letectví, ale i armádní techniky na letiště Čáslav. Po dvou letech se jeho brány otevřely opět veřejnosti. Tradiční akce, která je zaměřena nejen na prezentaci čáslavské základny, se zúčastnila řada útvarů Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.5.2017 •Dnes v Bruselu zasedala Rada Evropské unie pro zahraniční věci (FAC). Důležitého jednání se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický i další ministři obrany členských zemí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.5.2017 •

Dvě desítky videí z různých sportovních disciplín, přes půl hodiny záběrů a čtyři vítězná videa. Tak v úterý 16. května skončila soutěž nazvaná „Řekni sportu ano”, kterou letos v dubnu pro žáky základních a studenty středních škol vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2017 •Náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský dnes přijal nového velvyslance Ukrajiny v České republice Jevhena Perebyjnise.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2017 •Vážný zájem dodat českým ozbrojeným silám nová lehká terénní vozidla projevilo 13 dodavatelů. Pracovníci oddělení marketingové podpory obranných akvizic MO nyní od nich do 7. června očekávají upřesnění informací v rámci probíhajícího průzkumu trhu. Pro tyto účely už ministerstvo obrany uspořádalo dva průmyslové dny.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2017 •V sobotu 13. května se v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie na zámku Hluboká nad Vltavou uskutečnila vernisáž výstavy Válečné plakáty 1914 – 1918. Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického uspořádal tuto akci Vojenský ústřední archiv spolu s Alšovou jihočeskou galerií.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 431
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>