Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

17.3.2017 •V lesním hřbitově v pražském Motole se dnes opět sešli zástupci Vojenské policie, aby uctili památku padlého kolegy, bývalého příslušníka útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG VP) poručíka in memoriam Milana Štěrby, jehož život před devíti lety, 14 dní před návratem domů, ukončil sebevražedný útočník.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Česká pobočka asociace AFCEA (Armed Forces Communications & Electronic Association) zorganizovala začátkem března v Domě armády Praha jednání, jehož tématem byla novela zákona o Vojenském zpravodajství (VZ), která řeší problematiku kybernetické obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.3.2017 •Ministerstvo obrany a Masarykova univerzita uzavřely memorandum o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti a kybernetické obrany. Dokument podepsali ministr Martin Stropnický a rektor Mikuláš Bek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.3.2017 •Podle posledního průzkumu agentury Inboox CZ schopnostem Armády České republiky zajistit bezpečnost země důvěřuje více než sedmdesát procent respondentů. Ještě více lidé podporuje vzdělávání dětí na školách v problematice brannosti, vlastenecké výchovy a významu armády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.3.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší rozhovor s novým velitelem 15. ženijního pluku plk. gšt. Jiřím Lustykem. Jeho cílem je zvýšit atraktivnost služby a stabilizovat personál.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Česká atletická reprezentace předvedla na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě medailové žně. Přivezla celkem sedm medailí, což znamená páté místo v medailovém pořadí, sedmé v bodování národů. Na nejvydařenějším halovém evropském šampionátu nadchli fanoušky i atleti z ASC Dukla, kteří vybojovali zlato, dvě stříbra, bronz a čtvrté místo ve světovém výkonu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •V aule Univerzity obrany se ve čtvrtek odpoledne konalo slavnostní shromáždění k 18. výročí přistoupení České republiky k Severoatlantické alianci. Spolu s příslušníky a civilními zaměstnanci UO se shromáždění zúčastnili také náměstek primátora města Brna Jaroslav Kacer a vedoucí Kanceláře metropolitní spolupráce a marketingu MMB Marie Zezůlková.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.3.2017 •Od pondělí 6. března do středy 8. března pobýval náčelník Vojenské policie (VP) brigádní generál Pavel Kříž v Itálii. Kromě schůzky se zástupcem velitele karabiniérů navštívil mimo jiné i specializované centrum NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.3.2017 •V aule Vojenské akademie ve Vyškově se dnes jednalo o připomínkách týkajících se omezení vstupu veřejnosti na území Vojenského újezdu Březina. Ministr obrany Martin Stropnický a zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík František Malenínský představili starostům okolních obcí možnosti dalších úprav vstupu. Účastníky jednání byli také hejtmané Jihomoravského a Olomouckého kraje Bohumil Šimek a Ladislav Okleštěk.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.3.2017 •Ministerstvo obrany dnes podepsalo tři smlouvy na nákup techniky, výzbroje a munice za téměř 3,5 mld. Kč.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2017 •Martin Stropnický se v pondělí 6. března 2017 zúčastnil zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) ve formátu ministrů zahraničí a obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2017 •Nadporučík Lukáš Kvapil, účastník Dakaru a poručice Nikola Hájková, přemožitelka kanálu La Manche. Tak vypadal stánek na letošním ročníku výstavy Motosalon 2017, při kterém se prezentovala nejen Vojenská policie, ale též Hradní stráž, 601. skupina speciálních sil či Rekrutační středisko Čechy. Společný stánek v areálu pražského výstaviště v Letňanech byl o prvním březnovém víkendu doslova v obklopení zájemců o službu v AČR, ale i fanoušků silných motocyklů, ke kterým bezesporu policejní speciály patří.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 425
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>