Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

13.2.2017 •Nový A report přináší rozhovor s náčelníkem Generálního štábu AČR. Armádní generál Josef Bečvář mimo jiné upozorňuje, že při modernizaci naší armády nejsme na dostizích a že všechny projekty se musí poctivě odpracovat. Jedna z hlavních reportáží je věnovaná extrémnímu armádnímu závodu Winter Survival 2017 v Jeseníkách. Vrchní praporčík AČR štábní praporčík Petr Seifert se v rubrice Úhel pohledu zamýšlí nad kvalitou služebních hodnocení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.2.2017 •Minulou středu se ve Vídni uskutečnilo setkání ministrů obrany zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC). Českou republiku zastupoval náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský. K hlavním bodům jednání patřily otázky související s migrační krizí a možnosti jejího řešení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se setkal se svými kolegy ze zemí Visegrádské skupiny. Jednání se uskutečnilo na královském zámku v Niepolomicích v rámci polského předsednictví V4.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.2.2017 •K 1. únoru dochází na Ministerstvu obrany k personálním změnám na postech náměstků. Do funkce politického náměstka je k dnešnímu dni jmenován Daniel Koštoval. Na jeho dosavadní pozici náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic bylo současně v souladu se zákonem o státní službě vypsáno výběrové řízení. Řízením sekce byl dočasně pověřen ekonomický náměstek Pavel Beran.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

31.1.2017 •Poslední žijící parašutista vysazený na území protektorátu generálporučík Jaroslav Klemeš v úterý 30. ledna v pražské Vinohradské pivnici oslavil 95 let. Popřál mu také ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.1.2017 •Dnes zástupci ministerstva obrany a společnosti Tatra Defence Vehicle podepsali smlouvu na pořízení 20 kusů kolových obrněných vozidel Pandur. 6 kusů bude dodáno ve verzi velitelsko-štábní a 14 kusů ve verzi spojovací. Kontrakt projednala počátkem tohoto roku vláda.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.1.2017 •Ředitel Vojenského zpravodajství plukovník Jan Beroun společně se zástupcem ředitele Národního centra kybernetických sil plukovníkem Kamilem Tichým dnes na tiskovém brífinku představil novelu zákona o Vojenském zpravodajství týkající se zajištění kybernetické obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.1.2017 •Jak zachránit kamarádovi život, co dělat při chemickém útoku nebo jak žijí naši vojáci na základnách v Afghánistánu. Tyto a další zajímavá témata si připravili v pátek 27. února elitní vojáci 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce v rámci vzdělávacího programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) pro studenty Střední živnostenské školy v Sokolově.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2017 •Celkem čtrnáct státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany se připojilo k projektu Remobil pořádaného ve prospěch Jedličkova ústavu a škol pod heslem „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle.“

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický včera zavítal do Staré Boleslavi, kde sídlí Agentura logistiky. Zde jej přivítal ředitel brigádní generál Jaroslav Trakal, který ministra seznámil s historií, strukturou a úkoly agentury.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.1.2017 •V pondělí 23. ledna se vozový park Ministerstva obrany rozšířil o dva nové elektromobily – vozidla Nissan e-NV200 a Peugeot Partner Electric.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.1.2017 •Na Ministerstvu obrany se dnes uskutečnila tisková konference ministra obrany Martina Stropnického, na které bylo shrnuto uplynulé období a představeny priority resortu v roce 2017, včetně významných zakázek a plánu na navyšování obranného rozpočtu pro příští roky. Konference se zúčastnil i náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a náměstci ministra obrany Daniel Koštoval, Pavel Beran a Tomáš Kuchta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 422
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>