Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

5.6.2017 •Ze dvou desítek videí z nejrůznějších sportovních disciplín vybrala porota čtrnáct vítězných snímků, jejichž autoři se na Ministerstvu obrany ČR v pondělí 5. června zúčastnili oficiálního oznámení výsledků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.6.2017 •V sobotu 10. června se v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě uskuteční charitativní koncert Hudby Hradní stráže. Výtěžek akce, která začne v 18 hodin a končí o hodinu později, půjde na podporu léčby těžce nemocného Honzíka Vacka

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.6.2017 •Letošní 14. ročník mezinárodního zbrojního veletrhu IDET 2017 se může pochlubit i rekordním zastoupením 518 firem vystavujících své produkty. Mnohé z nich se prezentovaly zajímavými novinkami. Další během veletrhu představily i státní podniky, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.6.2017 •Na brněnském výstavišti i ve čtvrtek 1. června pokračoval 14. ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2017. Zastoupeno je na něm 518 firem z 31 zemí. Letošní ročník je mimořádný i významnými kontrakty, které během konání podepisovali zástupci Ministerstva obrany. Celkově se jedná o sedm smluv v celkové hodnotě 750 milionu korun. Kromě toho bylo ještě podepsáno memorandum o porozumění mezi VOP CZ, s.p. a General Dynamics European Systems.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

31.5.2017 •Ve středu 31. května zahájil prezident České republiky Miloš Zeman a ministr obrany Martin Stropnický za přítomnosti dalších významných hostů v areálu brněnského výstaviště již 14. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.5.2017 •Zlato a titul mistra Evropy, jeden bronz a jedno čtvrté místo. To je skvělá bilance veslařů Armádního sportovního centra Dukla na mistrovství Evropy v Račicích. Medailové žně českých veslařů začala čtyřka mužů lehkých vah Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Hájek a Jan Vetešník, která po výborném výkonu s jistotou obsadila třetí místo.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.5.2017 •V pondělí 29. května se na Ministerstvu obrany ČR v Praze uskutečnilo setkání české a filipínské delegace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se dnes v Kyjevě setkal se svým ukrajinským kolegou Stěpanem Poltorakem. Hlavním tématem jednání byla situace na východě země.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického se v sobotu 27. května uskutečnil první Dětský den na Výstavišti v Českých Budějovicích, na kterém se prezentovala i Armáda České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •V Jáchymově na Karlovarsku se v sobotu sešli bývalí političtí vězni komunistického režimu, představitelé státu, měst, církve a armády, aby uctili památku těch, kteří byli jako muklové v padesátých letech zneužiti jako pracovní síla pro těžbu uranové rudy a zároveň byli vystaveni krutému zacházení. Za Ministerstvo obrany vzdal poctu náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly Antonín Rada.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Tisíce návštěvníků v sobotu přilákalo Vojenské technické muzeum Lešany, které zahájilo v pořadí již dvaadvacátou sezónu. Významným bodem programu byla rekonstrukce bitvy u Zborova, jejíž 100. výročí si připomeneme letos na začátku července, a také přehlídka dělostřelecké techniky. Nechyběl ani atentát na Reinharda Heydricha, říšského protektora, který se uskutečnil přesně před 75 lety, tedy v roce 1942, právě 27. května.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2017 •Vojenští policisté od úterý do čtvrtka měřili síly na 24. sportovních hrách náčelníka Vojenské policie, které se konaly v Táboře. Závodili v jedenácti disciplínách a putovní pohár pro vítěze her zůstal na domácí půdě, tedy v Táboře.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 3 z 431
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>