Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

29.5.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová na jednání svého kolegia schválila podpis smluv na nákup nových polních stejnokrojů. Rámcové smlouvy v souhrnné hodnotě 463 milionů korun včetně DPH zajistí dodávky stejnokrojů vzor 95 a letních stejnokrojů vzor 95 se zeleným a béžovým potiskem v letech 2018-2021.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2018 •V sobotu 26. května se za účasti ministryně obrany Karly Šlechtové, velitele Vzdušných sil Armády České republiky brigádního generála Petra Hromka a dalších významných hostů uskutečnil Den otevřených dveří 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2018 •Do své již 23. muzejní sezóny vstoupilo v sobotu 26. května Vojenské technické muzeum Lešany. Mezi čestnými hosty nechyběla ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Jan Kaše, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generál Miroslav Hlaváč a další čestní hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •Vysoký politický představitel Polské republiky, maršálek polského Sejmu Marek Kuchciński, navštívil ve čtvrtek 24. května v rámci své oficiální návštěvy České republiky výstavu Doteky státnosti, kterou připravil Vojenský historický ústav Praha a je k vidění v Jízdárně Pražského hradu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •Ve středu 23. května ministryně obrany Karla Šlechtová schválila rozkaz č. 22 Zpracování a ochrana osobních údajů v resortu Ministerstva obrany ČR. Završila se tak příprava na plnění povinností vyplývajících Ministerstvu obrany ČR z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) označované zkratkou GDPR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2018 •Průlet vrtulníků, exhibiční vystoupení Čestné stráže AČR, státní hymna v podání dětského pěveckého souboru a především fotografie zachycující vojenský i civilní život v zahraničních operacích. To vše bylo dnes k vidění v prostorech státního zámku Náměšť nad Oslavou u příležitosti slavnostního zahájení výstavy Ten druhý život.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2018 •V historickém sále barokního zámku ve Slavkově převzalo v pondělí 21. května služební průkazy třicet dva nových vojenských policistů. Stalo se tak po jejich úspěšném absolutoriu Odborného základního kurzu Vojenské policie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2018 •Ve středu 23. května byla v budově Úřadu vlády České republiky předána cena Bezpečnostní rady státu Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany . Centrum bylo oceněno za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2018 v hlavní kategorii za výrazný přínos k rozvoji vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství, obranných a bezpečnostních studií a za významnou expertní, vydavatelskou a popularizační činnost.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2018 •Ve dnech 29. až 30. května 2018 a 31. května až 1. června 2018 se uskuteční přesuny amerických vojáků přes území České republiky v rámci cvičení Saber Strike 2018. Cvičení je jednou z aktivit, jimiž Aliance reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a demonstruje svoji soudržnost, pevnost transatlantické vazby a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.5.2018 •Představitelé státu, diplomaté, zástupci veteránských organizací i veřejnost dnes v Terezíně uctili památku obětí nacistické perzekuce. Za resort obrany položili věnec na Národním hřbitově před terezínskou Malou pevností ministryně obrany Karla Šlechtová a ředitel Sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.5.2018 •Pacientům se závažným nádorovým onemocněním již brzy v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN) pomůže nový neuroradiochirurgický přístroj. Souhlasné stanovisko tento týden vydala Komise pro posuzování nových přístrojových technologií a kapacit hrazených ze zdravotního pojištění Ministerstva zdravotnictví ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.5.2018 •Letectvo 2018. Tak se jmenovala konference, kterou od středy do čtvrtka pořádala Katedra letectva a letecké techniky na Univerzitě obrany v Brně. Hlavním tématem byly nové výzvy v přípravě personálu vzdušných sil. A právě velitel Vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Petr Hromek převzal nad letošním ročníkem záštitu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 3 z 461
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>