Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

29.3.2017 •Myšlenkou amerického spisovatele 19. století Charlese Browna završil rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl svůj projev v rámci slavnostního shromáždění pedagogů vojenské vysoké školy u příležitosti úterního Dne učitelů. Právě schopnost inspirovat své žáky by podle generála Přikryla měla být měřítkem kvality každého pedagoga a vysokoškolského pedagoga zvlášť.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2017 •Dne 28. března se v Praze uskutečnil pracovní oběd náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO ČR Jakuba Landovského a jeho slovenského protějšku, státního tajemníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka. Jednání, při kterém byla diskutována aktuální témata bilaterální i multilaterální spolupráce, se neslo tradičně v přátelském duchu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický v pondělí odpoledne v brněnském Komunitním centru pro válečné veterány, prvním zařízení svého druhu v České republice, zahájil výstavu In memoriam, věnovanou památce novodobých válečných veteránů. Výstavu připravil Odbor pro válečné veterány Sekce právní Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •Zástupci Ministerstva obrany společně s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou navštívili ve čtvrtek 23. března ZŠ Hálkovu v Humpolci a v pátek 24. března ZŠ Domamil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •V pátek 24. března se ve Slavnostní síní Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup 8. jednotky Úkolového uskupení AČR EUTM a příslušníků operačního velitelství mise EUNAVFOR-MED. Oficiálního přivítání na domácí půdě, které završilo působení v operacích spojených s africkým kontinentem, se jim dostalo od náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •V polovině března se v Praze setkali vojenští psychologové Armády ČR s kolegy z Belgie, Velké Británie, Německa, Norska, Švédska, Kanady a Spojených států amerických na třídenním pracovním setkání. Jejich cílem bylo sestavit plán diagnostiky rekrutů pro využití v armádách NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2017 •V Centru zabezpečení materiálem technických služeb Štěpánov dnes zástupci resortu obrany převzali 18 nových vozidel TATRA T-815-7 6 x 6 valník. Předání se účastnili náměstek pro řízení Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací ministerstva obrany Tomáš Kuchta, ředitel Sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna a zástupci společnosti TATRA TRUCKS, a.s.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2017 •V dubnu se bude Poslanecká sněmovna znovu zabývat novelou zákona o Vojenském zpravodajství, která se týká kybernetické obrany. Stejnou problematikou se zabývají i další země NATO, na varšavském summitu v červenci 2016 byl kybernetický prostor prohlášen po zemi, vzduchu, vodě a vesmíru za pátou operační doménu, kde je nutná připravenost k obraně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2017 •Pomyslnou jedničkou mezi veletrhy elektrotechniky, elektroniky a automatizace ve střední Evropě je AMPER. Jeho pětadvacátý ročník probíhá na brněnském výstavišti ve dnech 21. až 24. března. Resort Ministerstva obrany reprezentuje jeho státní podnik Vojenský technický ústav.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.3.2017 •V sobotu 18. března ve věku 84 let zemřel emeritní pražský arcibiskup Miloslav kardinál Vlk. Patřil mezi ty, kteří měli velký podíl na obnovení duchovní služby v armádě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.3.2017 •Náměstek ministra obrany Daniel Koštoval přijal 15. března delegaci izraelského Knessetu, kterou tvořili členové Parlamentní skupiny přátel Izrael-Česká republika pod vedením poslankyně Alizy Lavie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Tento týden se završilo dvouleté úsilí pracovníků Ústavu leteckého zdravotnictví Praha zaměřené na mezinárodní certifikaci letecko–lékařských výcvikových programů. Akreditace byla udělena Velitelstvím vzdělávání a výcviku United States Air Force. Resortní ústav se tak zařadil mezi světovou elitu v této oblasti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 3 z 425
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>