Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

10.5.2018 •Za svého zástupce si náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata vybral brigádního generála Miroslava Hlaváče. Do funkce jej dnes jmenovala ministryně obrany Karla Šlechtová.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.5.2018 •V Národním památníku v Praze na Vítkově se dnes za přítomnosti prezidenta republiky, nejvyšších představitelů státu, resortu obrany a Armády České republiky, válečných veteránů, ale i široké veřejnosti uskutečnil pietní akt k 73. výročí ukončení 2. světové války v Evropě. Při této příležitosti udělila ministryně obrany Karla Šlechtová vyznamenání válečným veteránům a významným osobnostem, kteří se zasloužili o náš stát.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.5.2018 •Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z největšího cvičení Aktivní zálohy v posledních letech Hradba 2018 a ze cvičení vzdušných sil Moravian Griffon 2018. Kromě toho představuje náročné výběrové řízení do průzkumných týmů brigády rychlého nasazení, Ústřední hudbu armády České republiky a psovoda Hradní stráže.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.5.2018 •V pondělí 7. května se státní tajemník Ministerstva obrany ČR Petr Vančura spolu s dalšími představiteli státu, institucí a organizací zúčastnil na Olšanských hřbitovech v Praze pietní vzpomínky, která se konala u příležitosti 73. výročí od ukončení poslední světové války.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2018 •Uctění památky pilotů RAF a oslava výročí osvobození Plzně u památníku Díky, Ameriko!. Tak vypadal nedělní program ministryně obrany Karly Šlechtové za účasti zástupce náčelníka GŠ - inspektora AČR generálmajora Jaroslava Kociána, premiéra Andreje Babiše, zástupců veteránů a dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2018 •V neděli 6. května se Daniel Koštoval, náměstek ministryně obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic, a brigádní generál František Ridzák, ředitel Agentury komunikačních a informačních systémů (AKIS), zúčastnili pietního aktu k uctění památky obětí války spojeneckých armád na hřbitově v pražských Ďáblicích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2018 •Před Staroměstskou radnicí před vchodem do Křížové kaple a u Českého rozhlasu se dnes sešli představitelé státu, váleční veteráni, pamětníci, veřejnost a zástupci společenských organizací, aby vzdali úctu pražským povstalcům, kteří položili životy v bojích za naši vlast.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2018 •V sobotu 5. května se ministryně Karla Šlechtová zúčastnila v bulharské Sofii neformálního zasedání ministrů obrany EU. Tématy byly společné unijní projekty v rámci Evropské obranné agentury (EDA) a Stálé strukturované spolupráce (PESCO) a obranná spolupráce s NATO a OSN.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •V pátek 4. května se v hlavním sále Ministerstva obrany konalo slavnostní setkání představitelů resortu obrany a Generálního štábu s účastníky a pamětníky Květnového povstání českého lidu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Ve středu 2. května přijal náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský delegaci z Washingtonu vedenou prezidentem asociace American Friends of the Czech Republic (Američtí přátelé České republiky) Thomasem A. Dinem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Látky v tisku označovány jako „Novičoky“, mezi něž patří i látka A230, jsou potenciální otravné chemické látky, jejichž identifikace a obrana proti nim je součástí výcviku českých vojenských protichemických jednotek. Pro úkoly detekce, ochrany a bezpečnosti občanů ČR byly proto i tyto látky zařazeny k testování jejich chemických vlastností, tak jako i jiné bojové otravné látky jako např. sarin nebo tabun.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Pražským svatostánkem hudby Rudolfinem otřásaly dělostřelecké salvy a zněly kostelní zvony. Podobu takového antre měl ve čtvrtek 3. května večer slavnostní koncert Ústřední hudby AČR u příležitosti oslav Dne vítězství.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 2 z 458
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>