Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

12.4.2017 •Ve dnech 30. a 31. března uspořádalo Vojenské zpravodajství ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem cvičení v oblasti kybernetické obrany. Table-top cvičení se účastnili zástupci zpravodajských služeb, resortu obrany, Národní centrály proti organizovanému zločinu či představitelé sdružení CZ.NIC. Cvičení se zaměřilo na spolupráci zainteresovaných subjektů při zajišťování kybernetické obrany České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.4.2017 •Video „TV Restart“ obsahuje nepravdivé tvrzení, že Ministerstvo obrany porušilo protiruské sankce EU týkající se obchodování s vojenskou technikou tím, že státní podnik LOM Praha, jehož zřizovatelem je MO, uzavřel s ruskou stranou smlouvy na dodávky náhradních dílů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.4.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší rozhovor s novým ředitelem AKIS plkukovníkem gšt. Františkem Ridzákem. Ten v něm kromě jiného hovoří o roli agentury v souvislosti s digitalizací bojiště. Časopis dále představuje první tři nositele čestného titulu Velitele roku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.4.2017 •V pondělí 10. dubna se náměstkyně ministra obrany Alena Netolická zúčastnila vzpomínkové akce pořádané městskou částí Praha 2 a dalšími organizacemi v Italské ulici na Vinohradech věnované obětem domácího odboje v době Heydrichiády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.4.2017 •Za účasti státního tajemníka MO Petra Vančury a dalších hostů se v sobotu 8. dubna konal v hlavním sále ministerstva pravidelný sněm Sdružení válečných veteránů. Spolku, který si dal při svém vzniku do vínku, že bude pomáhat kamarádům, kteří by se ocitli v nouzi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.4.2017 •Pětičlenný tým studentů Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové již podruhé zvítězil v soutěži Medik roku, jejíž v pořadí třetí ročník se o uplynulém víkendu uskutečnil v Nemocnici Tábor. Soutěže se zúčastnily téměř dvě desítky družstev, složených ze studentů čtvrtých až šestých ročníků lékařských fakult z České republiky a Slovenska.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.4.2017 •V poslední době řešíme na Ministerstvu obrany a Generálním štábu AČR dotazy na možné změny ve výpočtu a vyplácení výsluhových náležitostí. V některých diskusích, především na internetu, pak kolují informace, že by se výsluha vojáků měla snížit nebo dokonce zrušit. Odpověď je jednoduchá – žádné podobné změny nechystáme. Naopak.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

31.3.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se ve Varšavě setkal s polským kolegou Antoni Macierewiczem. Hlavními body jednání byla bezpečnostní situace v Evropě, spolupráce v rámci NATO a Evropské unie, ale také spolupráce na bilaterální úrovni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.3.2017 •K pomyslnému vlaku, v němž v uplynulých sedmi měsících cestovalo 27 pasažérů, kteří se nyní postupně dostávají i do role průvodčích, přirovnal zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský právě ukončený 31. Kurz Generálního štábu. Jeho absolventi byli dnes slavnostně vyřazeni v Brně v prostorách Klubu Univerzity obrany, jejíž Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií bylo garantem kurzu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2017 •Ve středu 29. března převzalo v Konferenčním sále Vojenského klubu Praha na Vítězném náměstí z rukou náměstkyně ministra obrany Aleny Netolické 37 oceněných účastníků odboje a odporu proti komunismu pamětní dekret a odznak. Slavnostního aktu se účastnili čestní hosté, mezi nimi Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, dále Jiří Kaucký, předseda Etické komise pro ocenění účastníků odboje, zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský a plukovník Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2017 •Myšlenkou amerického spisovatele 19. století Charlese Browna završil rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl svůj projev v rámci slavnostního shromáždění pedagogů vojenské vysoké školy u příležitosti úterního Dne učitelů. Právě schopnost inspirovat své žáky by podle generála Přikryla měla být měřítkem kvality každého pedagoga a vysokoškolského pedagoga zvlášť.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2017 •Dne 28. března se v Praze uskutečnil pracovní oběd náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO ČR Jakuba Landovského a jeho slovenského protějšku, státního tajemníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka. Jednání, při kterém byla diskutována aktuální témata bilaterální i multilaterální spolupráce, se neslo tradičně v přátelském duchu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 2 z 425
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>