Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

13.3.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší rozhovor s novým velitelem 15. ženijního pluku plk. gšt. Jiřím Lustykem. Jeho cílem je zvýšit atraktivnost služby a stabilizovat personál.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Česká atletická reprezentace předvedla na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě medailové žně. Přivezla celkem sedm medailí, což znamená páté místo v medailovém pořadí, sedmé v bodování národů. Na nejvydařenějším halovém evropském šampionátu nadchli fanoušky i atleti z ASC Dukla, kteří vybojovali zlato, dvě stříbra, bronz a čtvrté místo ve světovém výkonu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •V aule Univerzity obrany se ve čtvrtek odpoledne konalo slavnostní shromáždění k 18. výročí přistoupení České republiky k Severoatlantické alianci. Spolu s příslušníky a civilními zaměstnanci UO se shromáždění zúčastnili také náměstek primátora města Brna Jaroslav Kacer a vedoucí Kanceláře metropolitní spolupráce a marketingu MMB Marie Zezůlková.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.3.2017 •Od pondělí 6. března do středy 8. března pobýval náčelník Vojenské policie (VP) brigádní generál Pavel Kříž v Itálii. Kromě schůzky se zástupcem velitele karabiniérů navštívil mimo jiné i specializované centrum NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.3.2017 •V aule Vojenské akademie ve Vyškově se dnes jednalo o připomínkách týkajících se omezení vstupu veřejnosti na území Vojenského újezdu Březina. Ministr obrany Martin Stropnický a zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík František Malenínský představili starostům okolních obcí možnosti dalších úprav vstupu. Účastníky jednání byli také hejtmané Jihomoravského a Olomouckého kraje Bohumil Šimek a Ladislav Okleštěk.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.3.2017 •Ministerstvo obrany dnes podepsalo tři smlouvy na nákup techniky, výzbroje a munice za téměř 3,5 mld. Kč.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2017 •Martin Stropnický se v pondělí 6. března 2017 zúčastnil zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) ve formátu ministrů zahraničí a obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2017 •Nadporučík Lukáš Kvapil, účastník Dakaru a poručice Nikola Hájková, přemožitelka kanálu La Manche. Tak vypadal stánek na letošním ročníku výstavy Motosalon 2017, při kterém se prezentovala nejen Vojenská policie, ale též Hradní stráž, 601. skupina speciálních sil či Rekrutační středisko Čechy. Společný stánek v areálu pražského výstaviště v Letňanech byl o prvním březnovém víkendu doslova v obklopení zájemců o službu v AČR, ale i fanoušků silných motocyklů, ke kterým bezesporu policejní speciály patří.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •Za účasti náměstkyně ministra obrany pro řízení sekce právní Aleny Netolické a dalších hostů se v pátek 3. března na Ministerstvu obrany uskutečnilo tradiční setkání účastníků bojů u polského Jasla a u Sokolova, které pravidelně ve spolupráci s ministerstvem organizuje Československá obec legionářská.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •Náměstek ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta se minulý týden v Abú Dhabí zúčastnil 13. ročníku veletrhu vojenské techniky IDEX 2017. Ten patří ke třem největším zbrojařským veletrhům na světě a koná se každé dva roky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •V úterý 28. února navštívil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský Ukrajinu. Vedl zde bezpečnostní konzultace s prvním náměstkem ministra obrany Ivanem Rusnakem. Ústředními tématy byla bezpečnostní situace v zemi a bilaterální obranná spolupráce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2017 •Armáda agresora obsadila některé litevské obce. Z tohoto důvodu bylo vytvořeno rotní úkolové uskupení Armády ČR, jehož úkolem bylo tyto oblasti osvobodit. Na náves vesnice se probilo několik lehkých obrněných vozidel Iveco, hned za nimi postupovala lehká česká a litevská pěchota, která definitivně vyčistila obec od protivníka a pronikla do jednotlivých budov. Následovalo poskytnutí první pomoci zraněným vojákům a jejich přeprava do polní nemocnice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 2 z 422
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>