Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

10.7.2017 •V pondělí 10. července se v hlavním sále Ministerstva obrany ČR konalo slavnostní setkání představitelů Ministerstva obrany ČR a Armády ČR s válečnými veterány a vojenskou veřejností u příležitosti 77. výročí bitvy o Británii.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.7.2017 •Včera, 2. července se delegace Ministerstva obrany v čele s náměstkyní Alenou Netolickou zúčastnila pietní vzpomínky na padlé legionáře u příležitosti 100. výročí jedné z nejvýznamnějších bitev naší vojenské historie, bitvy u Zborova. Pietní vzpomínky v ukrajinské obci Kalinivka se zúčastnili rovněž místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci Československé obce legionářské a váleční veteráni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.6.2017 •Ani silný vítr nenarušil každoroční připomínku Dne ozbrojených sil, která se v Praze na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově konala v pátek 30. června. Ministerstvo obrany reprezentoval náměstek ministra Daniel Koštoval, za Armádu ČR vystoupil náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář. Slavnostnímu nástupu vojáků, pokládání věnce k hrobu neznámého vojína a přeletu letounů přihlížela i řada hostů, například pražský arcibiskup Dominik Duka, první česká generálka Lenka Šmerdová, váleční veteráni, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše nebo náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová a další.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.6.2017 •Téměř 97 milionů korun, tolik činil zisk státního podniku LOM PRAHA v loňském roce. Podnik tak udržel uspokojivý trend meziročního rostoucího zisku, když zisk z roku 2015 více než zdvojnásobil. Jedná se o nejvyšší dosažený zisk v historii podniku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.6.2017 •V historických prostorách brněnské Nové radnice bylo ve čtvrtek 29. června dopoledne vyřazeno více než třináct desítek absolventů Kurzu vyšších důstojníků, kteří úspěšně zakončili několikaměsíční studium, jehož garantem je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně. Spolu s jejími představiteli se slavnostního ceremoniálu zúčastnil i poradce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Verner a ředitel Agentury personalistiky AČR plukovník Vratislav Beran.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.6.2017 •

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáž z ostrých bojových střeleb 25. raketového pluku na polygonu Ustka v Polsku, z působení českých meteoroložek v afghánské misi Resolute Support a článek informující o tom, že poprvé v historii českých ozbrojených sil byl uskutečněn výběr vojáků pro kariérní růst. Přečíst si ho můžete zde.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.6.2017 •Třicet devět nových vojenských policistů v úterý 27. června v historickém sále barokního zámku ve Slavkově převzalo za přítomnosti významných hostů služební průkazy. Stalo se tak po jejich úspěšném absolutoriu dvacetitýdenního Odborného základního kurzu Vojenské policie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.6.2017 •Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský se v úterý 27. června sešel s představiteli České školní inspekce, aby společně prodiskutovali aktuální otázky procesu vzdělávání v oblasti obrany státu na základních a středních školách. Českou školní inspekci na jednání zastupovali ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a jeho náměstek Ondřej Andrys.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •V budově ministerstva obrany dnes proběhl kulatý stůl s 23 spolky a zástupci ministerstev vnitra, školství, mládeže a tělovýchovy a zahraničních věcí nad připravovaným návrhem věcného záměru zákona o branných spolcích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •Den památky obětí komunistického režimu připadá na 27. června. Ve stejný den si připomínáme i památku doktorky Milady Horákové, která byla právě tento den v roce 1950 v časných ranních hodinách popravena po vykonstruovaném politickém procesu. Na pietním aktu v pražském Újezdu se proto každoročně schází občané, ale i vysocí státní představitelé, bývalí političtí vězni i zástupci veteránských organizací. Ministerstvo obrany reprezentovala náměstkyně pro řízení sekce právní Alena Netolická a Armádu České republiky zastupoval poradce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Verner.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •Zpravodajský server Expres.cz hodnotil prezentaci českých ministerstev na sociálních sítích. Došel k závěru, že jednoznačně nejlépe vedený Instagram s pravidelnými příspěvky a množstvím zajímavého materiálu má Ministerstvo obrany a Armáda ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.6.2017 •Den ozbrojených sil ČR si v sobotu 24. června připomněla delegace Ministerstva obrany ČR vedená náměstkem ministra Tomášem Kuchtou u památníku československých legionářů ve francouzském Darney.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 16 z 446
<10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21>