Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

25.1.2018 •Poslanecká sněmovna dnes projednala účast ozbrojených sil České republiky na 142 vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na 69 vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2018 •Ukázka bojového umění MUSADO, vojenská technika, první pomoc, ale také přednáška o zahraničních misích. Nejen to čekalo tento týden na studenty Střední školy gastronomie a služeb v Liberci a na žáky základní školy v České Lípě, kam zavítali zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany a vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •Tisíce letošních i budoucích maturantů míří v těchto dnech na pražské výstaviště v Letňanech, kde až do čtvrtka 25. ledna probíhá 11. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2018. Svou expozici v rámci veletrhu vybudovala již tradičně i Univerzita obrany v Brně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •Zástupci ODS na zasedání Poslanecké sněmovny představili návrh zákona, který by Ministerstvu obrany ČR uložil, aby se jeho rozpočet každoročně zvyšoval o 0,2 % HDP až do dosažení hranice 2 %. Ministryně obrany Karla Šlechtová by takový závazek uvítala, ale zároveň připomněla, že není vhodná doba na jeho uzákonění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2018 •V pondělí 22. ledna zavítala ministryně obrany Karla Šlechtová v doprovodu státního tajemníka v Ministerstvu obrany Petra Vančury do Moravské Třebové. Právě zde sídlí Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2018 •Pro někoho možná překvapení, ale Olga Roučková přezdívaná Ollie na Rallye Dakar potvrdila, jaká je bojovnice. Jezdkyně na čtyřkolovém motocyklu dorazila v pořádku do sobotního cíle jubilejního 40. ročníku nejnáročnějšího motoristického maratonu v argentinské Córdobě. Kromě soupeřů se musela prát i s neskonale náročným terénem, rozmary počasí a nepřízní osudu. I tak svůj stroj Yamaha dovezla na 26. místě v kategorii quad a na třetí příčce podkategorie Woman bike.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2018 •Odbor komunikace Ministerstva obrany navštívil tento týden společně s vojáky 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce základní školy ve Žluticích a v Nejdku na Karlovarsku. S sebou přivezli projekt POKOS, tedy přípravu občanů k obraně státu. Akci podpořilo Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.1.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila tři armádní útvary, aby se na vlastní oči přesvědčila, jak se jim daří plnit své povinnosti. Dobře fungující specializovaná pracoviště jsou jednou z jejích priorit. Společně s 1. zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíkem Jiřím Balounem si prohlédla prostory hlavního muničního skladu v Týništi nad Orlicí, Centra biologické ochrany v Těchoníně a podzemní sklady munice v Mladkově.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.1.2018 •Záměr zřídit v Karlovarském kraji pobočku Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové přivítala ministryně obrany Karla Šlechtová. „Chci, aby pobočka vojenské střední školy v Karlovarském kraji byla úspěšnou a prestižní školou," řekla ministryně obrany Karla Šlechtová.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.1.2018 •Předseda vlády Andrej Babiš uvedl ve středu 13. prosince 2017 do funkce ministryně obrany Karlu Šlechtovou. „V armádě jsou profesionálové, kteří vědí, co dělají, potřebují ale vytvořit vhodné podmínky," řekla.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.1.2018 •Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z extrémního závodu zaměřeného na simulování činnosti vojenské hlídky v horském terénu Krkomen, ze cvičení příslušníků Aktivní zálohy Odboru biologické ochrany Těchonín, z přípravy 10. strážní roty na nasazení v Afghánistánu a ze cvičení 7. mechanizovaného praporu Metro-C.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.1.2018 •Ukázky taktického výcviku, prezentace jediné vojenské vysoké školy v České republice i návštěva výzkumných pracovišť. Tak ve čtvrtek 11. ledna vypadal den otevřených dveří na Univerzitě obrany v Brně. Do areálu Kasáren Šumavská se přišly podívat desítky uchazečů o studium.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 15 z 461
<9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20>