Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

19.8.2017 •V první polovině tohoto roku provedli zástupci aliančního velitelství vzdušných sil z německého Ramsteinu (HQ AIRCOM) inspekci stavu alianční infrastruktury pořízené prostřednictvím programu bezpečnostních investic NATO (NSIP) na leteckých základnách Čáslav a Náměšť nad Oslavou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.8.2017 •Senát dnes schválil novely branného zákona a zákona o službě vojáků v záloze. Díky těmto novelám se vojákům v aktivní záloze zvýší odměny a odstraní se některé další nejasnosti. Tyto změny již poslanci podpořili na konci června. Pokud změny podepíše prezidenta republiky, začnou platit již tento podzim.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.8.2017 •V pondělí 14. srpna se na pražském Klárově u Památníku Okřídleného lva uskutečnila pietní vzpomínka, která byla věnována československým letcům RAF u příležitosti 72. výročí návratu čsl. letců z Velké Británie do vlasti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.8.2017 •Průlet dvou vrtulníků Vzdušných sil AČR, vojenské pocty s třemi čestnými salvami a poslední sbohem od řečníků. To vše v pondělí odpoledne 14. srpna vytvářelo kulisu v pražských Strašnicích, kde se ve Velké obřadní síni zdejšího krematoria konalo rozloučení s generálporučíkem Jaroslavem Klemešem. Ten zemřel v pondělí 7. srpna ve věku 95 let.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.8.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší nejen reportáž z nasazení našich mentorů v iráckém Baládu, ale i z působení českého polního chirurgického týmu v Kábulu a nasazení českých vojáků v africkém Mali. Úvodní rozhovor s ředitelem Vojenského historického ústavu plukovníkem Alešem Knížkem je zaměřen na poměrně složité období, které nejen v souvislosti s rekonstrukcí budovy na Žižkově tuto instituci v nacházejících měsících čeká.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.8.2017 •Dvojnásobnou medailovou radost zažila česká atletika předposlední den světového šampionátu v atletice v Londýně ve finále oštěpařů. Jakub Vadlejch vybojoval stříbro a Petr Frydrych přidal bronz. Oba si navíc dokázali v boji o medaile vylepšit osobní rekordy. Se zlatem Barbory Špotákové získali čeští oštěpaři, navíc všichni z jednoho sportovního oddílu Armádního sportovního centra Dukla, kompletní medailovou sbírku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.8.2017 •Královna oštěpu je zpátky na trůnu. Barbora Špotáková ovládla mistrovství světa v Londýně a zaokrouhlila svou fantastickou sbírku medailí. Hvězdná oštěpařka a dvojnásobná olympijská vítězka v úterý získala už desátou medaili.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.8.2017 •Oštěpařka Barbora Špotáková potvrdila ve finále roli jedné z největších favoritek a získala po deseti letech druhý světový titul. Aktuální vítězný hod 66,76 metru zaznamenala ve druhé sérii. Českou hymnu si pak zazpívala před 60 tisíci diváky v hledišti olympijského stadionu, hlavním dějišti mistrovství světa v Londýně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.8.2017 •V pondělí odpoledne ve věku 95 let zemřel generálporučík Jaroslav Klemeš, hrdina a veterán druhé světové války. V únoru 1945 byl vysazen v okupovaném Československu v rámci Operace Platinum - Pewter. V roce 2016 obdržel nejvyšší státní ocenění, Řád Bílého lva. Kromě toho byl posledním žijícím výsadkářem vyslaným za války z Velké Británie do Československa. Pohřeb s vojenskými poctami se uskuteční v pondělí 14. srpna v 15 hodin ve strašnickém krematoriu v Praze.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.8.2017 •Od čtvrtka 27. do pátku 28. července v České republice pracovně pobýval japonský Parlamentní viceministr obrany Takayuko Kobayashi. Na půdě Ministerstva obrany se setkal s náměstkem Jakubem Landovským.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.8.2017 •Do funkce náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic (SVA) se vrací Daniel Koštoval. Tomu byl výkon funkce v únoru 2017 v souladu se zákonem o státní službě přerušen, aby se mohl z pozice politického náměstka plně soustředit na strategické projekty MADR a víceúčelový vrtulník, a řízením SVA byl pověřen ekonomický náměstek Pavel Beran.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.7.2017 •Univerzita obrany v Brně poprvé uspořádala slavnostní vyřazení absolventů v centru města na náměstí Svobody. Odchodu 98 dosavadních studentů Univerzity obrany na první pozice jejich vojenské kariéry přihlížela kromě představitelů školy, příbuzných a známých absolventů také řada zástupců armády, státních a samosprávných orgánů a významných institucí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 14 z 446
<8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19>