Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

11.11.2016 •Na pražském Vítkově byl dnes, 11. listopadu přesně v 11 hodin, oslaven Den válečných veteránů za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a řady dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •V pražském hotelu President dnes náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář vystoupili na konferenci Připravenost obranného průmyslu ČR na aktuální bezpečnostní rizika. Tu zorganizovaly Lidové noviny ve spolupráci s Mafra Events a zúčastnili se jí zástupci českého obranného průmyslu včetně státních podniků VTÚ a VOP CZ.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •V pátek 11. listopadu se Martin Stropnický stal nejdéle sloužícím šéfem resortu obrany v novodobé historii České republiky. Od roku 1993 se na tomto postu vystřídalo 16 ministrů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •Za účasti prezidentů České a Slovenské republiky Miloše Zemana a Andreje Kisky se vpředvečer 11. listopadu v pražském Rudolfinu konal tradiční koncert Ústřední hudby Armády ČR. Během slavnostního večera, který byl koncipován jako připomínka a uctění národních hodnot, vojenských tradic a neobyčejné lidské cti a odvahy, zazněly skladby klasiků i filmové melodie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.11.2016 •Ve čtvrtek 10. listopadu se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze na Hradčanech konala ke Dni válečných veteránů ekumenická bohoslužba. Oběti válečných konfliktů na ní uctili příslušníci Armády ČR, zástupci Ministerstva obrany a váleční veteráni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.11.2016 •Armáda ČR, aktivní záloha a Univerzita obrany se propaguje novými spoty. Šestice krátkých klipů o délce 30 a 60 sekund vznikala v srpnu a září, pro resort obrany je vyrobila společnost A-news.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.11.2016 •Ve věku 94 let zemřel brigádní generál v.v. Stanislav Hnělička. Ještě ne plnoletý uprchl z protektorátu, vstoupil do armády a účastnil se bojů na Středním východě. Bojoval u Tobrúku a v rámci Čs. samostatné obrněné brigády se v roce 1944 vylodil v Normandii a zapojil do osvobozovacích akcí na západní straně perimetru. Při největším československém útoku 28. října 1944 sám zajal celé družstvo německých vojáků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.11.2016 •Už 73 let uplynulo od doby, kdy českoslovenští vojáci na východní frontě sváděli nelítostné boje v bitvách o Kyjev a pravobřežní Ukrajinu. Prošli bojovým křestem v sestavě Ukrajinského frontu tehdejší Rudé armády. Právě k tomuto výročí připravila Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany slavnostní setkání.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.11.2016 •Ve středu 2. listopadu byl v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity slavnostně inaugurován pro své druhé funkční období rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl. Ceremoniálu byli přítomni náměstci ministra obrany Alena Netolická a Jakub Landovský, zástupce náčelníka Generálního štábu generálmajor Petr Mikulenka a další funkcionáři resortu obrany, představitelé státní správy a samosprávy, rektoři a prorektoři vysokých škol, zástupci partnerských spolků a akademické obce univerzity.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.11.2016 •U příležitosti blížícího se Dne válečných veteránů se ve čtvrtek 3. listopadu konal koncert věnovaný veteránům 2. světové války, novodobým válečným veteránům a také těm, kdo o ně pečují.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.11.2016 •1. listopadu otevřela jediná vojenská vysoká škola v České republice svou expozici na XXIII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2016. Zároveň brněnská Univerzita obrany zahájila náborovou kampaň uchazečů o studium.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.11.2016 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář dnes poprvé od nástupu do funkce navštívil Hlavní velitelství Vojenské policie. Náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž poté, co seznámil hosta s velitelstvím a představil mu hlavní funkcionáře, jednal s generálem Bečvářem pouze v užším kruhu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 425
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>