Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

29.5.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se dnes v Kyjevě setkal se svým ukrajinským kolegou Stěpanem Poltorakem. Hlavním tématem jednání byla situace na východě země.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického se v sobotu 27. května uskutečnil první Dětský den na Výstavišti v Českých Budějovicích, na kterém se prezentovala i Armáda České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •V Jáchymově na Karlovarsku se v sobotu sešli bývalí političtí vězni komunistického režimu, představitelé státu, měst, církve a armády, aby uctili památku těch, kteří byli jako muklové v padesátých letech zneužiti jako pracovní síla pro těžbu uranové rudy a zároveň byli vystaveni krutému zacházení. Za Ministerstvo obrany vzdal poctu náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly Antonín Rada.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Tisíce návštěvníků v sobotu přilákalo Vojenské technické muzeum Lešany, které zahájilo v pořadí již dvaadvacátou sezónu. Významným bodem programu byla rekonstrukce bitvy u Zborova, jejíž 100. výročí si připomeneme letos na začátku července, a také přehlídka dělostřelecké techniky. Nechyběl ani atentát na Reinharda Heydricha, říšského protektora, který se uskutečnil přesně před 75 lety, tedy v roce 1942, právě 27. května.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2017 •Vojenští policisté od úterý do čtvrtka měřili síly na 24. sportovních hrách náčelníka Vojenské policie, které se konaly v Táboře. Závodili v jedenácti disciplínách a putovní pohár pro vítěze her zůstal na domácí půdě, tedy v Táboře.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2017 •Úspěšní medailisté, sportovci a trenéři Armádního sportovního centra Dukla (ASC Dukla) se dnes odpoledne v Domě armády setkali s náměstkem ministra obrany Danielem Koštovalem. Všichni měli jedno společné. Na nejvýznamnějších světových a evropských soutěžích se v průběhu uplynulé zimní sezóny umístili na předních příčkách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2017 •Ve čtvrtek skončila čtyřdenní návštěva Tomáše Kuchty, náměstka ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací, v západoafrických zemích Burkina Faso a Nigeru. Cesta byla vyvrcholením několikaleté snahy rozvinout obrannou, vojenskou a obranně-průmyslovou spolupráci s těmito zeměmi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2017 •Na konci dubna se uskutečnila finanční sbírka zaměstnanců Ministerstva obrany (MO), Armády České republiky, státních podniků a příspěvkových organizací MO nazvaná Společně proti Crohnovi. Celkem se podařilo vybrat úctyhodných 277 568 korun.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Anketu Král bílé stopy 2017 vyhrála a korunu pro nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony si nasadila Ester Ledecká z Dukly Liberec. Vyhlášení ankety se po předešlých ročnících v paláci Žofín přestěhovalo do alternativnějších divadelních prostor Jatka 78. Samotný večer pak byl v režii domácího divadelního souboru Cirk La Putyka a moderátora Petra Svěceného.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Házenkáři Dukly Praha v sobotu 20. května ve čtvrtém finálovém utkání porazili na palubovce v Edenu obhájce titulu z Plzně 27:26 a v sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.5.2017 •Dnes na Národním hřbitově před terezínskou Malou pevností představitelé státu a zahraniční diplomaté uctili památku těch, kteří se stali obětí rasové a politické perzekuce v letech nacistické okupace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.5.2017 •Dnešek přilákal milovníky letectví, ale i armádní techniky na letiště Čáslav. Po dvou letech se jeho brány otevřely opět veřejnosti. Tradiční akce, která je zaměřena nejen na prezentaci čáslavské základny, se zúčastnila řada útvarů Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 440
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>