Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

14.10.2016 •Problematika migrace byla hlavním tématem jednání ministra obrany Martina Stropnického s makedonským kolegou Zoranem Jolevskim ve Skopje. Téma migrace rezonovalo také během přijetí ministra Stropnického u makedonského prezidenta Gjorge Ivanova.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.10.2016 •Aktuální číslo A reportu nabízí mimo jiné reportáž z největšího mnohonárodního cvičení na našem území Ample Strike, v seriálu Lidé kolem nás mluví profesor Vladimír Beneš z pražské ÚVN o své práci i o tom, jak se stal aktivním vojákem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.10.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický včera navštívil 142. prapor oprav v Klatovech. Doprovázeli ho nový velitel Pozemních sil Armády ČR generálmajor Štefan Kaleta a velitel 14. pluku logistické podpory plukovník Stanislav Hudeček.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.10.2016 •Vojáci 14. pluku logistické podpory již třetím rokem prezentují POKOS neboli „Přípravu občanů k obraně státu“ v Pardubickém kraji. Tentokrát společně s kolegy z odboru komunikace Ministerstva obrany vyrazili do Lázní Bohdaneč a do Chrudimi. Tam dětem zpestřili výuku a rozšířili jejich znalosti o práci vojáků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.10.2016 •Na pátek 7. října připravila Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR tradiční setkání vedoucích představitelů MO a Generálního štábu AČR s válečnými veterány a vojenskou veřejností.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.10.2016 •Ve čtvrtek 6. října se delegace českého ministerstva obrany, vedená náměstkem pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany Tomášem Kuchtou, zúčastnila vzpomínkového setkání k 72. výročí Karpatsko-dukelské operace a Dni hrdinů Karpatsko-dukelské operace ve slovenském Svidníku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.10.2016 •Vláda na svém dnešním zasedání na návrh ministra obrany Martina Stropnického schválila vyslání polního chirurgického týmu a instruktorů výcviku do Iráku. V Iráku by čeští vojáci měli postupně působit od konce roku 2016 do konce roku 2018. Vláda nyní předloží návrh ke schválení oběma komorám Parlamentu ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.10.2016 •18 extraligových titulů, 10 zisků Českého poháru, třikrát účast ve finálových bojích v Evropském poháru, bohatá mládežnická základna a vyrovnané hospodářské výsledky. Tohle je bilance příspěvkové organizace Volejbalový klub Dukla Liberec.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.10.2016 •Kurz základní přípravy nových rekrutů a nových příslušníků Aktivní zálohy byl zahájen v pondělí 3. října za účasti ministra obrany Martina Stropnického ve Vyškově. Současně tam odstartovalo historicky první dobrovolné vojenské cvičení, ve kterém se bude připravovat 15 občanů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.10.2016 •Vojenský technický ústav se bude podílet na vývoji a implementaci nové generace evropského systému uspořádání letového provozu, který má být uveden do provozu do roku 2020. Minulý týden se na tom dohodli generální ředitel Řízení letového provozu České republiky Jan Klas a ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.10.2016 •Hned první říjnový pracovní den se příslušníci i občanští zaměstnanci Univerzity obrany sešli na slavnostním nástupu, který symbolicky otevřel akademický rok 2016/2017, v pořadí třináctý od ustavení této jediné vojenské vysoké školy v České republice. Ceremoniálu předcházely imatrikulace nových studentů pětiletého magisterského a dvouletého navazujícího magisterského studia, které proběhly na konci minulého týdne.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.10.2016 •Ve dnech 26. až 29. září navštívil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský s delegací druhý ročník veletrhu obranného průmyslu ADEX 2016 v Baku, Ázerbájdžánu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 422
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>