Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

23.11.2016 •Ve středu 23. listopadu se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup 37 nových příslušníků Vojenské policie po ukončení desetitýdenního základního odborného kurzu VP. Kromě služebních průkazů nováčci převzali také identifikační čísla, která vojenští policisté nosí na polních uniformách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.11.2016 •V úterý 22. listopadu předala náměstkyně pro řízení sekce právní Ministerstva obrany Alena Netolická osvědčení o účasti ve 3. odboji.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.11.2016 •Odbor pro válečné veterány MO na základě mého pokynu zpracoval zprávu o spolupráci Ministerstva obrany s Českým svazem bojovníků za svobodu (dále jen ČSBS). Z materiálu vyplývá, že tato spolupráce spočívá zejména v organizační a personální podpoře akcí organizovaných ČSBS.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.11.2016 •Komise složená ze zástupců Ministerstva obrany a příslušníků Armády České republiky vybrala ve středu 16. listopadu deset nejlepších literárních prací v soutěži „Najdi svého veterána“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.11.2016 •Nejvyšší představitelé státu a armády si připomněli 77. výročí uzavření vysokých škol nacisty, vzpomínalo se i na začátek pádu komunistické totality před 27 lety. Ministr obrany Martin Stropnický nejprve položil kytici u pamětní desky k 17. listopadu 1989 na Národní třídě, poté se zúčastnil piety u Hlávkovy koleje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2016 •Student čtvrtého ročníku ženijní specializace na brněnské Univerzitě obrany rotný Tomáš Martinka jako člen českého reprezentačního týmu do 23 let získal dvě dílčí a celkovou zlatou medaili na mistrovství světa v raftingu, které se uskutečnilo na začátku listopadu na umělém slalomovém kanále ve městě Al Ain ve Spojených arabských emirátech. Vítězství v disciplínách head to head a slalom a dvě bronzová umístění ve sprintu a sjezdu se nakonec přetavila v nejcennější kov v celkovém hodnocení šampionátu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2016 •Listopadový A report přináší opět řadu zajímavostí z armádního prostředí. Kromě rozhovorů – například s ředitelem Agentury logistiky brigádním generálem Jaroslavem Trakalem – samozřejmě i reportáže.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.11.2016 •Ministři zahraničí a obrany Evropské unie diskutovali o posílení schopností Evropy v obraně a bezpečnosti, i o spolupráci Unie a NATO. Jednání v Bruselu, kterému předsedala Vysoká představitelka EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Federica Mogherini, se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.11.2016 •Vítězkou ankety Atlet roku byla vyhlášena světová rekordmanka, dvojnásobná olympijská vítězka a letos bronzová z Ria oštěpařka Barbora Špotáková, která se s osmi triumfy stala historickou rekordmankou. Atleti z Dukly Praha ovládli anketu, když dalších sedm se jich umístilo v TOP10 jednotlivců a Jan Železný se stal atletickým trenérem roku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •Přesně před rokem představil ministr obrany projekt Benefity pro válečné veterány. Speciální webový portál dnes už veteránům nabízí téměř sto zvýhodnění od stále širšího spektra služeb.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •Na pražském Vítkově byl dnes, 11. listopadu přesně v 11 hodin, oslaven Den válečných veteránů za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a řady dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2016 •V pražském hotelu President dnes náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář vystoupili na konferenci Připravenost obranného průmyslu ČR na aktuální bezpečnostní rizika. Tu zorganizovaly Lidové noviny ve spolupráci s Mafra Events a zúčastnili se jí zástupci českého obranného průmyslu včetně státních podniků VTÚ a VOP CZ.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 11 z 425
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>