Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

6.3.2018 •Byl to vydařený světový šampionát. Dvě medaile atletů z Dukly – zlato Pavla Masláka ze závodu na 400 metrů a bronz koulaře Tomáše Staňka – jsou pro českou atletiku ve světové konkurenci výborným vysvědčením. V pondělí večer se oba dukláci vrátili z Birminghamu s ozdobami v podobě kapky a měli o čem vyprávět.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •V Bruselu tento týden zasedal Řídící výbor Evropské obranné agentury, který z pozice předsedajícího řídil náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Daniel Koštoval. Jednání se zúčastnili národní ředitelé pro vyzbrojování zemí Evropské unie (EDA SB NAD). Tento výbor je vrcholným orgánem EDA a je odpovědný za spolupráci ve vyzbrojování v rámci EU.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová v pátek dopoledne zavítala do Brna, kde navštívila Univerzitu obrany, jedinou vojenskou vysokou školu v České republice, a setkala se s jejím vedením i se studenty. „Vydržte a zůstaňte v armádě, potřebujeme vás,“ apelovala na vojenské studenty jak při prezentaci laboratorní práce, tak po ukázce praktického vojenského výcviku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •V pátek 2. března se při příležitosti 73. výročí bojů u Jasla a 75. výročí bojů u Sokolova uskutečnilo setkání vedoucích představitelů Ministerstva obrany a Generálního štábu AČR s válečnými veterány a vojenskou veřejností. To spolu s Ministerstvem obrany připravila Československá obec legionářská. Ministerstvo obrany reprezentovala náměstkyně pro řízení sekce právní MO Alena Netolická, Armádu České republiky zastupoval náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •Poslední dva únorové dny se v Budapešti uskutečnilo zasedání Seniorní skupiny Visegrádské čtyřky (V4) na úrovni náměstků a státních tajemníků ministerstev obrany. Českou republiku reprezentoval náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2018 •Podíl na loňském úspěchu Martina Šonky v prestižní sérii Red Bull Air Race měla i jediná vojenská vysoká škola v České republice. Univerzita obrany v Brně druhému muži loňského pořadí poskytuje podporu v oblasti analýzy letových dat, simulace trajektorie, optimalizace aerodynamiky a vývoje specializovaného softwaru a palubní elektroniky, a to prostřednictvím podplukovníka docenta Petra Františe, zástupce vedoucího tamní Katedry komunikačních a informačních systémů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2018 •Na dvoudenní oficiální návštěvu České republiky přijel ve středu 28. února náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Itálie generál Claudio Graziano. Jako první ho přivítal náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář v kolumbáriu Národního památníku v Praze na Vítkově. Poté italského generála přijal předseda vlády Andrej Babiš. Ve středu se setkal i s ministryní obrany ČR Karlou Šlechtovou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2018 •Novým náčelníkem Generálního štábu Armády ČR by se od 1. května 2018 měl stát generálporučík Aleš Opata. Ministryně obrany Karla Šlechtová tento svůj návrh včera projednala s prezidentem republiky a dnes se stávajícím náčelníkem GŠ armádním generálem Josefem Bečvářem, kterému končí závazek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.2.2018 •Ve vítězném gestu mávla v cíli rukou. Pak poklekla, zavrtěla hlavou a vykouzlila úsměv. Asi ne proto, že právě vstoupila do historie. Ester Ledecká je však světový unikát. Jako první žena získala na jedněch olympijských hrách dvě zlaté medaile v odlišných sportech. Po senzačním triumfu ve sjezdařském Super-G získala v Pchjongčchangu tak trochu podle očekávání i prvenství v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.2.2018 •V pondělí 26. února předala ministryně obrany Karla Šlechtová v Konferenčním sále Vojenského klubu Praha 34 osvědčení o účasti ve 3. odboji.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.2.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová diskutovala dnes v Otázkách Václava Moravce s Janem Bartoškem (KDU-ČSL) na téma urychlení akvizic a postavení České republiky v rámci systému NATO. Zdůraznila, že cílem celého resortu je kupovat v praxi ověřené vybavení, a to platí pro malé i velké zakázky, pro balistické vesty i vrtulníky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.2.2018 •97 vojáků dnes na Národním památníku na pražském Vítkově převzalo medaile za službu v zahraničí. Vybraní příslušníci Armády ČR a Vojenské policie obdrželi z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové a náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře Záslužné kříže ministryně obrany, Čestné odznaky AČR Za zásluhy či věcné dary.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 11 z 461
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>