Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

9.5.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší rozhovor s novým ředitelem sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádním generálem Jaromírem Alanem. Ten v něm kromě jiného hovoří o roli a současných úkolech sekce a také o tom, že se chce orientovat na pátou doménu, tedy kybernetický prostor.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.5.2017 •Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval u příležitosti Dne vítězství na Pražském hradě nové generály Armády České republiky. Ceremoniálu byla přítomna řada významných hostů. Resort obrany zastupoval ministr obrany Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a řada dalších.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.5.2017 •V areálu Národního památníku v Praze na Vítkově se dnes za přítomnosti nejvyšších představitelů resortu obrany a Armády České republiky uskutečnil pietní akt k 72. výročí ukončení 2. světové války. Součástí bylo i udělení vyznamenání válečným veteránům a vybraným osobnostem resortu obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.5.2017 •Na pražských Olšanských hřbitovech se v neděli 7. května konaly pietní akty věnované památce vojáků, kteří ve světových válkách položili své životy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2017 •V sobotu 6. května se na hřbitově v Ďáblicích v Praze 8 uskutečnila pietní vzpomínka k uctění památky obětí války z řad spojeneckých armád a k 72. výročí ukončení 2. světové války.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2017 •Státní podnik LOM PRAHA úspěšně dokončil veškeré práce spojené s generální opravou vrtulníku Mi-8PS ve VIP konfiguraci pro Ministerstvo transportu Bulharské republiky a na slavnostním ceremoniálu ho včera v prostorách hangáru LOM PRAHA na letišti Praha - Kbely předal zákazníkovi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2017 •Padlé v bojích na konci druhé světové války dnes připomněly pietní akce v Praze hned na dvou místech. Nejdříve u budovy Českého rozhlasu, poté před Staroměstskou radnicí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2017 •Ve čtvrtek 4. května se na čáslavské 21. základně taktického letectva „Zvolenské“ konalo pro žáky základních škol z Čáslavi a z Golčova Jeníkova sportovní a branné dopoledne pochod POKOS.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2017 •Návštěva Martina Stropnického v USA se pomalu chýlí ke svému konci. Předposlední návštěvou se stala Nebraska, kde žije početná česká komunita. Velitel Nebraské národní gardy, generálmajor Daryl Bohac ve čtvrtek 4. května ministrovi a delegaci ukázal zázemí i techniku, kterou garda disponuje. A pomyslnou tečkou byla návštěva tamního parlamentu, kde guvernér státu Nebraska Pete Ricksetts ocenil ministra čestným občanstvím.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2017 •Pracovní cesta ministra obrany Martina Stropnického do USA pokračovala druhým dnem v Norfolku ve Virginii, kde se nachází Velitelství NATO pro transformaci (ACT).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický odpovídá na otázky týkající se obsahu jednání s ministrem obrany Spojených států amerických.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Bilaterálním jednáním se svým protějškem Jamesem Mattisem zahájil v úterý 2. května ministr obrany Martin Stropnický svou pracovní návštěvu USA. Pro obě země jsou prioritou mise v Afghánistánu, Iráku a v neposlední řadě boj s Daesh. Přátelská atmosféra potvrdila dlouhodobé spojenectví mezi ČR a USA.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 11 z 437
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>