Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

14.11.2017 •Vedoucí národního zastoupení AČR při operačním Velitelství společných sil NATO v Brunssumu podplukovník Petr Voborný, příslušník národního zastoupení major Zbyněk Jakubíček a česká zástupkyně Centra pro koordinaci dopravy v Evropě se sídlem v Eindhovenu kapitánka Alena Plodíková navštívili dne 10. listopadu při příležitosti Dne válečných veteránů městský hřbitov v Eindhovenu. Důvodem bylo uctění památky zesnulých československých letců, kteří za 2. světové války zahynuli na území Nizozemského království.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.11.2017 •Martin Stropnický se dnes v Bruselu zúčastnil společného zasedání ministrů obrany a zahraničí zemí EU. Dopoledne jednal s kolegy z V4 o vzájemné spolupráci a poté s Lubomírem Zaorálkem za ČR podepsali přistoupení k programu trvalé strukturované spolupráce (PESCO).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.11.2017 •S rektorem Univerzity obrany v Brně brigádním generálem Bohuslavem Přikrylem jsme hovořili nejen o současnosti, ale i o budoucnosti Univerzity obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.11.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z mezinárodního cvičení 4. brigádního úkolového uskupení Vital Sword 2017, ze cvičení 7. mechanizované brigády Dukla Spirit 2017, ze cvičení záloh Lampart a Safeguard Territory a z armádního víceboje Summer Survival 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.11.2017 •V neděli 12. listopadu se náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský a zástupce ředitele Společného operačního centra MO brigádní generál Štefan Muránský zúčastnili na vojenském pohřebišti Britského společenství národů na Olšanských hřbitovech v Praze vzpomínkového ceremoniálu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2017 •Součástí slavnostního setkání na Vítkově u příležitosti Dne válečných veteránů byl rovněž křest knihy „Ten druhý život“. Ne náhodou vyšla tato publikace právě 11. listopadu. Jedná se totiž o dílo přinášející fotografie z válečných zón, autentické příběhy českých vojáků a nejdůležitější informace o historii a současnosti české i československé armády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2017 •V sobotu 11. listopadu se na Čestném dvoře Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti Dne válečných veteránů. Této dnes již tradiční akce, která se v České republice koná od roku 2001, se zúčastnili ministr obrany Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, zástupci diplomatického sboru, významní představitelé státní správy a samosprávy, Československé obce legionářské, zástupci dalších veteránských organizací a další čestní hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.11.2017 •V sobotu 11. listopadu se náměstkyně ministra obrany pro řízení sekce právní Alena Netolická a ředitel Agentury komunikačních a informačních systémů brigádní generál František Ridzák na vojenském hřbitově v Praze 8, Ďáblicích zúčastnili tradiční vzpomínkové slavnosti Příměří 1918.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.11.2017 •Na pozvání náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Josefa Bečváře přijel ve čtvrtek 9. listopadu na dvoudenní pracovní návštěvu do Prahy náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Slovenské republiky generál Milan Maxim.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.11.2017 • Akce ke Dni válečných veteránů se v pátek 10. listopadu konaly na řadě míst. Jedním z nich bylo i náměstí Míru na Praze 2, kde nejen přehlídku vojenské techniky Armády ČR pořádala tamní městská část.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.11.2017 •Desítky vojáků a civilistů se v pátek 10. listopadu zúčastnily u památníku Na Dubovci ve Strakonicích pietního aktu, který u příležitosti nadcházejícího Dne válečných veteránů uspořádal 25. protiletadlový raketový pluk.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.11.2017 •Přesně 15 minut po osmé hodině ranní začal v pátek 10. listopadu slavnostní nástup Univerzity obrany konaný u příležitosti Dne válečných veteránů. Důvodem k výjimečnému posunutí obvyklého začátku nástupu v celou hodinu byla přítomnost zástupců mladé generace – žáků a studentů brněnských základních škol a středních škol z Brna a Veselí nad Moravou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 11 z 452
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>