Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

27.10.2016 •Ve středu 26. října se v Domě armády Praha uskutečnil slavnostní večer, při němž byl dvojnásobný olympijský medailista Josef Dostál vyhlášen nejlepším armádním sportovcem České republiky za rok 2016. Rychlostní kanoista dostal v anketě 695 bodů a nechal za sebou stříbrného bikera z Ria Jaroslava Kulhavého (639), veslaře Ondřeje Synka (534), který v Brazílii skončil třetí, i bronzovou oštěpařku Barboru Špotákovou (513).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.10.2016 •V lednu 2015 byl zahájen Program optimalizace fungování interních agend resortu MO s 22 interními projekty, s cílem zjednodušit a zefektivnit chod resortu a postupně dosáhnout trvale optimálního výkonu. "Ke dnešnímu dni můžeme s potěšením říci, že řada projektů Programu je již úspěšně dokončena a další se k úspěšnému dokončení chýlí," říká Zuzana Lieblová, manažerka Programu optimalizace MO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.10.2016 •V úterý 25. října přijal ministr obrany Martin Stropnický generálního ředitele MFO (Multinational Force and Observers) Davida Satterfielda. Jednalo se o zdvořilostní návštěvu, během níž host vyjádřil poděkování resortu za dosavadní zapojení v misi MFO na Sinaji, zvláště pak za poskytnutí letecké jednotky s letounem CASA C-295M.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.10.2016 •Dnes se v Národním památníku na Vítkově uskutečnilo slavnostní udílení nejvyšších resortních vyznamenání, konkrétně Křížů obrany státu ministra obrany ČR, vyznamenání Zlaté lípy ministra obrany ČR a Záslužných křížů ministra obrany ČR I., II. a III. stupně. Součástí ceremoniálu bylo rovněž jmenování do hodnosti plukovníka a ocenění Čestným odznakem AČR Za zásluhy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.10.2016 •Po dlouhých a komplikovaných jednáních, kde některé postupy neměly daleko k obstrukcím, dojde konečně k řešení, které Ministerstvo obrany dlouhodobě prosazovalo.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.10.2016 •Poslanecká sněmovna dnes na své schůzi jednohlasně schválila vyslání polního chirurgického týmu a instruktorů výcviku do Iráku. Jedná se o další příspěvek resortu obrany v rámci podpory boje proti tzv. Islámskému státu. Pro hlasovalo 134 poslanců, proti nebyl žádný. Senátoři návrh stvrdili včera.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.10.2016 •Výměna informací především v oblasti vyšetřování a zajištění ochrany osob a objektů – to byla hlavní témata jednání mezi šéfy Vojenských policií České republiky, Bulharska a Rakouska.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.10.2016 •Před několika dny proběhlo v Pardubicích ve společnosti AUTO IN slavnostní předání speciálně upraveného vozu rodině těžce postiženého válečného veterána rotmistra Josefa Bělohlávka, který se po autonehodě během výkonu služby potýká s trvalými následky svého zranění. Předání upraveného vozu se zúčastnil plukovník gšt. Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány a vojáci 43. výsadkového praporu v Chrudimi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.10.2016 •Na výstavišti v pražských Letňanech byla dnes ráno zahájena mezinárodní výstava Future Forces Forum a své expozice tu má Ministerstvo obrany a Armáda České republiky. Slavnostního zahájení se za resort obrany zúčastnili náměstek ministra obrany Jakub Landovský a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. Mezi hosty byl i armádní generál Petr Pavel, předseda Vojenského výboru NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.10.2016 •Dne 18. září letošního roku proběhla dražba celé sbírky rušeného francouzského Tankového muzea v Normandii (Normandy Tank Museum) v městečku Catz. Zúčastnily se jí stovky soukromých sběratelů i zástupců muzeí z celého světa. Vzhledem k mimořádnosti této události se poprvé ve své historii zúčastnil zahraniční dražby rovněž Vojenský historický ústav Praha.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.10.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes navštívil Vojenský rehabilitační ústav Slapy, aby se zde seznámil se zdravotním stavem desátníka Jiřího Fojtíka, který byl těžce zraněn během květnového cvičení ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Ministr vzal s sebou i paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka z ASC Dukla.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.10.2016 •Náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský přijal v pondělí 17. října velvyslankyni Rumunska v České republice Carmen Burlacu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 11 z 422
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>