Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

1.12.2017 •Posledním dnem, kdy se letos pracovníci odboru komunikace Ministerstva obrany vypravili do českých škol, byl 30. listopad. Společně s vojáky 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic přijeli s programem Příprava občanů k obraně státu (POKOS) na Základní školu Slušovice. Den předtím, ve středu 29. listopadu, navštívili Základní školu Mánesova v Otrokovicích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.11.2017 •Váleční veteráni se ve středu 29. listopadu v pražském hotelu DAP slavnostně setkali s představiteli Ministerstva obrany ČR a Generálního štábu AČR. Akci pořádalo vedení Československé obce legionářské.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2017 •Organizace Health Care Institute (HCI) dnes na svých webových stránkách zveřejnila výsledky celostátního projektu „Nemocnice ČR 2017“, který probíhal v průběhu celého roku. V soutěži byly hodnoceny také vojenské nemocnice v podřízenosti ministerstva obrany. Mezi prvními třemi oceněnými se umístily hned dvě vojenské nemocnice, a to na druhém místě Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha a na třetím místě Vojenská nemocnice Olomouc.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.11.2017 •V úterý 28. listopadu se v Praze na Ministerstvu obrany konalo Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře k objasnění priorit a hlavních úkolů AČR v roce 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.11.2017 •Nejen trendy ručních protitankových zbraní ukazují tradiční Průmyslové dny, které dnes a zítra pořádá sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany v pražském hotelu DAP. Právě tyto zbraně by Armáda ČR mohla koupit v letech 2020 – 2021.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.11.2017 •Náměstci ministra obrany Jakub Landovský a Tomáš Kuchta se dnes účastnili ve Valdštejnském paláci v Praze Senátu Parlamentu ČR konference „Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu“. Za Univerzitu obrany v budově Senátu Parlamentu ČR vystoupil prorektor pro vědeckou a expertní činnost plukovník gšt. Alexander Štefek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.11.2017 •Sekce vyzbrojování a akvizic reprezentovala Ministerstvo obrany ČR na brněnském veletrhu Job Challenge. Ten se uskutečnil ve středu 22. listopadu a zaměřoval se především na absolventy a studenty vysokých škol, kteří se chtějí zorientovat na trhu práce, rozvinout své kompetence a získat kontakty na nejlepší zaměstnavatele.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.11.2017 •Nadporučík Lukáš Kvapil není obyčejný vojenský policista, ale také automobilový závodník. Na start legendární Rallye Dakar se sice příští rok také postaví, už ne ale s motocyklem, ale offroadem doprovodného media týmu. Fanouškům tak zprostředkuje závod ze zcela jiného pohledu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.11.2017 •Historické události, které se uskutečnily 17. listopadu 1939 a následně i v roce 1989, si dnes na řadě míst připomínala nejen veřejnost, ale také nejvyšší představitelé státu a armády. Ministr obrany Martin Stropnický zapálil svíci na Národní třídě u pamětní desky. Jeho náměstek Pavel Beran a brigádní generálka Lenka Šmerdová poté resort obrany reprezentovali na pietních aktech u Hlávkovy koleje a v Kasárnách 17. listopadu v Praze – Ruzyni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2017 •V kanadském Vancouveru ve středu 15. listopadu zasedali ministři obrany OSN (Organizace spojených národů). Českou stranu reprezentoval náměstek ministra Jakub Landovský. Tématy letošního zasedání byly tzv. smart příspěvky do misí OSN.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.11.2017 •Ve věku 39 let v pátek náhle zemřel český veterán nadrotmistr Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Za hrdinství, které tehdy prokázal v boji navzdory těžkému zranění, dostal před třemi lety medaili od prezidenta Miloše Zemana. Poslední rozloučení s vojenskými poctami bude ve středu 22. listopadu od 14 hodin v kostele v Albrechticích v Jizerských horách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.11.2017 •Podpisem Memoranda o spolupráci byla v úterý 14. listopadu stvrzena dosavadní úzká vzájemně prospěšná činnost mezi dalšími třemi spolky, jejichž předsedy pozval k podpisu ředitel odboru pro válečné veterány MO plukovník gšt. Eduard Stehlík.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 452
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>