Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

4.10.2017 •V prostorách Centra leteckého výcviku LOM PRAHA v Pardubicích se ve středu 27. září uskutečnilo slavnostní předání certifikátu 22 pilotům Afghánského letectva.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.10.2017 •Pohádková sezona Terezy Fišerové pokračuje. Na mistrovství světa ve vodním slalomu ve francouzském Pau se stala v nové olympijské disciplíně kanoi žen vicemistryní světa. Závodnice Dukly Brandýs ve finále nestačila jen na Britku Mallory Franklinovou a navázala na zisk stříbra z červnového mistrovství Evropy. Bronzovou medaili ze šampionátu přidala spolu s Monikou Jančovou v soutěži týmů 3x K1.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.10.2017 •Na vojenském letišti v Pardubicích byla nainstalována první ze čtyř souprav radiolokátorů RPL-2000, které česká armáda získala po podepsání kontraktu v roce 2016 mezi Ministerstvem obrany ČR a českou společností ELDIS Pardubice. V současné době radarové systémy prochází v Pardubicích půlročním zkušebním provozem a postupně by měly nahradit původní radary firmy TESLA ze 70. let.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.9.2017 •Poprvé v novodobých dějinách naší země se veřejnosti otevřel areál Ministerstva obrany ČR. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejen vojenskou techniku vystavenou před hlavní budovou, ale také reprezentační prostory včetně pracovny ministra obrany Martina Stropnického. Jedinečnou možnost podívat se do jinak zcela nepřístupných prostor využily stovky lidí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.9.2017 •V Ostravě v rámci Dnů NATO a Dnů vzdušných sil podepsali ministři obrany a dopravy Martin Stropnický a Dan Ťok memorandum o spolupráci v oblastech letových navigačních služeb.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.9.2017 •Ve věku nedožitých 96 let zemřela v pátek 22. září druhoválečná veteránka plukovnice Marie Kvapilová, která se mimo jiné jako zdravotnice účastnila závěrečných bojů u Sokolova. Pohřeb s vojenskými poctami se uskuteční tento pátek, 29. září od 8 hodin ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice v Praze.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.9.2017 •Již 8. ročník soustředěného kondičního výcviku psovodů a služebních psů uspořádala Vojenská policie ve dnech 18. – 22. září v Náměšti nad Oslavou a jejím okolí. Výcviku se letos zúčastnilo celkem 63 psovodů a 72 psů ze všech ozbrojených sborů České republiky a Slovenska.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.9.2017 •V úterý 26. září 2017 ve 22.05 hodin odstartuje na televizním kanálu ČT 2 armádní magazín „Patrola“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.9.2017 •Téměř tři stovky vojáků a přes padesát kusů techniky dorazily dnes na pražskou Letenskou pláň, kde se konal „Den s armádou Praha 2017“. Byla zde k vidění historická i současná technika české armády a návštěvníky čekaly dynamické ukázky pozemních i vzdušných sil. Na akci dorazili také ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, kteří společně pokřtili knihu Osudy odvážných, která je sbírkou medailonků hrdinů 2. světové války.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.9.2017 •V Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově se uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu, Mali, Itálie, Velké Británie a Kosova. Nástupu se zúčastní ministr obrany Martin Stropnický, generálmajor Jiří Verner, ředitel Společného operačního centra MO, a představitelé Velení AČR. Za svou statečnost bylo na závěr nástupu několik vojáků vyznamenáno Záslužným křížem ministra obrany ČR, Čestným odznakem AČR Za zásluhy, odznaky za bojový kontakt a věcnými dary.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.9.2017 •Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská nemocnice Praha před pěti lety získala statut fakultní nemocnice. Jak se to promítlo na jejím rozvoji, na dnešní konferenci „5 let vojenské fakultní nemocnice“ hodnotili ministr obrany Martin Stropnický, ředitel nemocnice Miroslav Zavoral, prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, děkan 1. lékařské fakulty Aleksi Šedo a ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.9.2017 •V úterý 19. září přibližně v 8.45 hodin došlo podle dostupných informací k výbuchu ve veřejně nepřístupných sklepních prostorách v administrativní budově Jugo ve Vyškově, které využívala Vojenská policie. V současné době probíhají úkony trestního řízení za dozoru příslušného krajského státního zástupce a k případu až do odvolání nebudeme poskytovat žádné podrobnější informace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 446
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>