Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

6.12.2016 •Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Najdi svého veterána“ se uskutečnilo v úterý 6. prosince na salonku Praha v areálu Ministerstva obrany v Praze Na Valech.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes se zástupci resortních odborových svazů podepsal novou Kolektivní smlouvu 2017. Ta na nejméně další dva roky garantuje zaměstnancům ministerstva řadu výhod nad rámec zákoníku práce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.12.2016 •V neděli 4. prosince se v Praze sešlo více než sto padesát rodinných příslušníků vojáků, kteří zemřeli při výkonu služby. Akci nazvanou Cesta za světlem pro ně již potřetí zorganizoval ministr obrany Martin Stropnický s manželkou Veronikou Stropnickou. Díky nim zažehlo pomyslné světlo, které se stává tradicí a pravidelnou, každoroční připomínkou těch, kteří již zde nejsou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.12.2016 •Všechny tři fakulty Univerzity obrany uspořádaly ve čtvrtek 1. prosince den otevřených dveří pro několik stovek potenciálních zájemců o studium. Brněnské fakulty, zaměřené na vojenský leadership a vojenské technologie uvítaly návštěvníky z řad uchazečů o studium a jejich rodinných příslušníků a přátel dopoledne, Fakulta vojenského zdravotnictví v Hradci Králové tak učinila v odpoledních hodinách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2016 •Dnes krátce po poledni v areálu posádky Bechyně představili ministr obrany Martin Stropnický a zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík František Malenínský, jak bude Armáda České republiky zajišťovat provoz Letecké záchranné služby na území Jihočeského kraje. O připravenosti armády se přesvědčili zástupci Jihočeského kraje, poslanci, senátoři a další pozvaní hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2016 •Novelu zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, která od 1. ledna 2017 ruší zdanění výsluhového příspěvku vojáků a dalších příslušníků bezpečnostních sborů, dnes schválili také senátoři. Poté, co návrh novely podpořila 19. října tohoto roku Poslanecká sněmovna, čeká novela daňového zákona již jen na podpis prezidenta republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2016 •Organizace Health Care Institute (HCI) dnes na svých webových stránkách zveřejnila výsledky celostátního projektu „Nemocnice ČR 2016“, který byl realizován od 1. února do 31. srpna 2016. V soutěži byla hodnocena také Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze. A byla vyhodnocena jako absolutní vítěz! ÚVN je Nemocnicí ČR 2016.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2016 •V hlavním sále Ministerstva obrany bylo v úterý 29. listopadu zahájeno Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Josefa Bečváře k objasnění priorit a hlavních úkolů AČR v roce 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2016 •Na základě nezávislého auditu kvality a bezpečnosti poskytované péče vydala Spojená akreditační komise o.p.s. „akreditační certifikát“ Ústavu leteckého zdravotnictví Praha. ÚLZ je tak jedním z prvních nelůžkových zařízení v České republice, které se může touto akreditací pyšnit.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.11.2016 •V sobotu 26. listopadu byly v osáriu na Olšanských hřbitovech znovu uloženy ostatky dvou a půl tisíce vojáků padlých v první světové válce. Na pohřebišti tak opět spočívají ostatky rakousko-uherských vojáků, kteří zemřeli v pražských nemocnicích a ostatky 43 československých legionářů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.11.2016 •Komunitní centrum pro válečné veterány, první zařízení svého druhu u nás, otevřel ve čtvrtek 24. listopadu v prostorách vojenské ubytovny v Dobrovského ulici v Brně ministr obrany Martin Stropnický. Do centra budou moci chodit vojáci pro podporu v těžkých situacích, odborníci jim zde nabídnou psychologickou a sociální pomoc a místo bude také sloužit ke společenskému setkávání veteránů a jejich rodin.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.11.2016 •Ministerstvo obrany podalo trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s pietním aktem u příležitosti Dne veteránů 11. listopadu na Husově náměstí v Rakovníku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 425
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>