Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

23.1.2017 •V pondělí 23. ledna se vozový park Ministerstva obrany rozšířil o dva nové elektromobily – vozidla Nissan e-NV200 a Peugeot Partner Electric.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.1.2017 •Na Ministerstvu obrany se dnes uskutečnila tisková konference ministra obrany Martina Stropnického, na které bylo shrnuto uplynulé období a představeny priority resortu v roce 2017, včetně významných zakázek a plánu na navyšování obranného rozpočtu pro příští roky. Konference se zúčastnil i náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a náměstci ministra obrany Daniel Koštoval, Pavel Beran a Tomáš Kuchta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2017 •V pátek 20. ledna ve věku 93 let náhle zemřela Naděžda Kavalírová, politická vězeňkyně a výrazný symbol procesu vyrovnávání se naší společnosti s totalitní minulostí. Jako předsedkyně Konfederace politických vězňů ČR mimo jiné spolupracovala s resortem obrany při realizaci zákona o odboji a odporu proti komunismu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2017 •Válečný veterán, významný lékař a virolog major ve výslužbě Juraj Strauss, který mj. bojoval u Dunkerque a podílel se na eliminaci spalniček v tehdejším Československu, se včera dožil sta let. Do Oblastní nemocnice Kladno mu dnes přijel poblahopřát ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.1.2017 •První setkání v tomto roce mají za sebou členové Asociace přidělenců obrany akreditovaných v České republice. Celkem dvacet dva se jich sešlo ve středu 18. ledna v Domě armády v Praze, aby si vyslechli prezentace náměstka pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany Tomáše Kuchtu a prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.1.2017 •Ministr obrany dnes navštívil české vojáky, kteří působí s transportním letounem C-295 CASA v misi MFO – Multinational Force and Observers na Sinajském poloostrově. Na jižní základně poblíž Sharm el Sheikhu jednal Martin Stropnický i s vojenským velitelem MFO generálmajorem Denisem Thompsonem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.1.2017 •Nový A report přináší rozhovor s generálporučíkem Jiřím Balounem nejen o legislativních změnách a koncepčních záležitostech minulého roku, představuje další z vojenských profesí – tentokrát spojaře a nabízí i zajímavé informace o radiolokátoru EL/M-2084 MMR ze systému Iron Dome. Osm radarů MADR dodá armádě izraelská společnost IAI Elta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.1.2017 •Pracovní pobyt v Izraeli zahájil Martin Stropnický dnes dopoledne návštěvou příslušníků mise UNDOF na Golanských výšinách. Po poledni poté jednal v Jeruzalémě s prezidentem Rivlinem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Česka atletika slaví v letošním roce významné jubileum. Při této příležitosti vyšla nová kniha „120 let české atletiky“, která mapuje vývoj královny sportu u nás od samotného počátku až do současnosti. Křtu knihy se 12. ledna v pražské Restauraci U Pinkasů ujaly atletické legendy oštěpařka Barbora Špotáková a desetibojař Tomáš Dvořák. Český atletický svaz tak symbolicky zahájil oslavy, které potrvají v průběhu celého roku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Zisk dvou olympijských medailí z her v Riu přinesl rychlostnímu kanoistovi Dukly Praha Josefu Dostálovi titul Nejlepší kanoista roku 2016. Stříbrný medailista ze závodu singlkajakářů na kilometru v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Českého svazu kanoistů zvítězil také v kategorii posádek společně s Danielem Havlem, Lukášem Trefilem a Janem Štěrbou, parťáky z bronzového čtyřkajaku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Prostřední ze tří dnů otevřených dveří, které v Kasárnách Šumavská pořádají brněnské fakulty Univerzity obrany, se odehrál za neobvyklých povětrnostních podmínek. Plochu, na které studenti předvádějí dynamické ukázky své činnosti, i další prostory kasáren zasypala silná vrstva sněhu, která zájemcům o prezentace a prohlídku učeben a laboratoří zkomplikovala dopravu do jihomoravské metropole.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.1.2017 •Ministr Martin Stropnický dnes odpoledne navštívil v pražské Ústřední vojenské nemocnici nadporučíka Lukáše Kvapila. Příslušník Vojenské policie a účastník dakarské rallye sem byl převezen po těžké nehodě, které předcházel jeho čin fair-play – na trati pomohl zraněnému soupeři.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 428
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>