Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

10.11.2016 •Ve čtvrtek 10. listopadu se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze na Hradčanech konala ke Dni válečných veteránů ekumenická bohoslužba. Oběti válečných konfliktů na ní uctili příslušníci Armády ČR, zástupci Ministerstva obrany a váleční veteráni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.11.2016 •Armáda ČR, aktivní záloha a Univerzita obrany se propaguje novými spoty. Šestice krátkých klipů o délce 30 a 60 sekund vznikala v srpnu a září, pro resort obrany je vyrobila společnost A-news.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.11.2016 •Ve věku 94 let zemřel brigádní generál v.v. Stanislav Hnělička. Ještě ne plnoletý uprchl z protektorátu, vstoupil do armády a účastnil se bojů na Středním východě. Bojoval u Tobrúku a v rámci Čs. samostatné obrněné brigády se v roce 1944 vylodil v Normandii a zapojil do osvobozovacích akcí na západní straně perimetru. Při největším československém útoku 28. října 1944 sám zajal celé družstvo německých vojáků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.11.2016 •Už 73 let uplynulo od doby, kdy českoslovenští vojáci na východní frontě sváděli nelítostné boje v bitvách o Kyjev a pravobřežní Ukrajinu. Prošli bojovým křestem v sestavě Ukrajinského frontu tehdejší Rudé armády. Právě k tomuto výročí připravila Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany slavnostní setkání.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.11.2016 •Ve středu 2. listopadu byl v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity slavnostně inaugurován pro své druhé funkční období rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl. Ceremoniálu byli přítomni náměstci ministra obrany Alena Netolická a Jakub Landovský, zástupce náčelníka Generálního štábu generálmajor Petr Mikulenka a další funkcionáři resortu obrany, představitelé státní správy a samosprávy, rektoři a prorektoři vysokých škol, zástupci partnerských spolků a akademické obce univerzity.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.11.2016 •U příležitosti blížícího se Dne válečných veteránů se ve čtvrtek 3. listopadu konal koncert věnovaný veteránům 2. světové války, novodobým válečným veteránům a také těm, kdo o ně pečují.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.11.2016 •1. listopadu otevřela jediná vojenská vysoká škola v České republice svou expozici na XXIII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2016. Zároveň brněnská Univerzita obrany zahájila náborovou kampaň uchazečů o studium.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.11.2016 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář dnes poprvé od nástupu do funkce navštívil Hlavní velitelství Vojenské policie. Náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž poté, co seznámil hosta s velitelstvím a představil mu hlavní funkcionáře, jednal s generálem Bečvářem pouze v užším kruhu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.10.2016 •Ve věku 92 let zemřel veterán z východní fronty plukovník v. v. Bedřich Opočenský. Jako velitel tanku bojoval v karpatsko-dukelské, jaselské a ostravsko-opavské operaci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.10.2016 •Nejvyšším státním vyznamenáním České republiky, Řádem Bílého lva, vyznamenal prezident republiky Miloš Zeman při příležitosti oslav 28. října generálporučíka Jaroslava Klemeše, armádního generála Karla Janouška i. m., brigádního generála Karla Kuttelwaschera i. m. a plukovníka Aloise Dubce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.10.2016 •Za účasti prezidenta republiky, předních ústavních činitelů a veřejnosti se dnes dopoledne uskutečnil na Vítkově pietní akt u příležitosti oslav 98. výročí vzniku samostatného Československa.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.10.2016 •Ministři obrany členských zemí NATO jednali ve dnech 26. a 27. října v sídle NATO v Bruselu. Cílem jednání, které bylo prvním od summitu NATO ve Varšavě v červenci 2016, bylo rozpracovat výstupy z tohoto summitu, a to zejména v oblasti posilování aliančního odstrašení a obrany, šíření stability za hranicemi NATO a spolupráce NATO a EU.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 422
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>