Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

11.4.2017 •V pondělí 10. dubna se náměstkyně ministra obrany Alena Netolická zúčastnila vzpomínkové akce pořádané městskou částí Praha 2 a dalšími organizacemi v Italské ulici na Vinohradech věnované obětem domácího odboje v době Heydrichiády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.4.2017 •Za účasti státního tajemníka MO Petra Vančury a dalších hostů se v sobotu 8. dubna konal v hlavním sále ministerstva pravidelný sněm Sdružení válečných veteránů. Spolku, který si dal při svém vzniku do vínku, že bude pomáhat kamarádům, kteří by se ocitli v nouzi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.4.2017 •Pětičlenný tým studentů Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové již podruhé zvítězil v soutěži Medik roku, jejíž v pořadí třetí ročník se o uplynulém víkendu uskutečnil v Nemocnici Tábor. Soutěže se zúčastnily téměř dvě desítky družstev, složených ze studentů čtvrtých až šestých ročníků lékařských fakult z České republiky a Slovenska.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.4.2017 •V poslední době řešíme na Ministerstvu obrany a Generálním štábu AČR dotazy na možné změny ve výpočtu a vyplácení výsluhových náležitostí. V některých diskusích, především na internetu, pak kolují informace, že by se výsluha vojáků měla snížit nebo dokonce zrušit. Odpověď je jednoduchá – žádné podobné změny nechystáme. Naopak.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

31.3.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se ve Varšavě setkal s polským kolegou Antoni Macierewiczem. Hlavními body jednání byla bezpečnostní situace v Evropě, spolupráce v rámci NATO a Evropské unie, ale také spolupráce na bilaterální úrovni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.3.2017 •K pomyslnému vlaku, v němž v uplynulých sedmi měsících cestovalo 27 pasažérů, kteří se nyní postupně dostávají i do role průvodčích, přirovnal zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský právě ukončený 31. Kurz Generálního štábu. Jeho absolventi byli dnes slavnostně vyřazeni v Brně v prostorách Klubu Univerzity obrany, jejíž Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií bylo garantem kurzu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2017 •Ve středu 29. března převzalo v Konferenčním sále Vojenského klubu Praha na Vítězném náměstí z rukou náměstkyně ministra obrany Aleny Netolické 37 oceněných účastníků odboje a odporu proti komunismu pamětní dekret a odznak. Slavnostního aktu se účastnili čestní hosté, mezi nimi Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, dále Jiří Kaucký, předseda Etické komise pro ocenění účastníků odboje, zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský a plukovník Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2017 •Myšlenkou amerického spisovatele 19. století Charlese Browna završil rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl svůj projev v rámci slavnostního shromáždění pedagogů vojenské vysoké školy u příležitosti úterního Dne učitelů. Právě schopnost inspirovat své žáky by podle generála Přikryla měla být měřítkem kvality každého pedagoga a vysokoškolského pedagoga zvlášť.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2017 •Dne 28. března se v Praze uskutečnil pracovní oběd náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO ČR Jakuba Landovského a jeho slovenského protějšku, státního tajemníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka. Jednání, při kterém byla diskutována aktuální témata bilaterální i multilaterální spolupráce, se neslo tradičně v přátelském duchu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický v pondělí odpoledne v brněnském Komunitním centru pro válečné veterány, prvním zařízení svého druhu v České republice, zahájil výstavu In memoriam, věnovanou památce novodobých válečných veteránů. Výstavu připravil Odbor pro válečné veterány Sekce právní Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •Zástupci Ministerstva obrany společně s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou navštívili ve čtvrtek 23. března ZŠ Hálkovu v Humpolci a v pátek 24. března ZŠ Domamil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •V pátek 24. března se ve Slavnostní síní Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup 8. jednotky Úkolového uskupení AČR EUTM a příslušníků operačního velitelství mise EUNAVFOR-MED. Oficiálního přivítání na domácí půdě, které završilo působení v operacích spojených s africkým kontinentem, se jim dostalo od náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 433
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>