Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

23.3.2018 •V pátek 23. března se na Malostranském náměstí v Praze uskutečnila série společných vystoupení Ústřední hudby AČR a Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Jejich program byl součástí Britských dnů pořádaných Britským velvyslanectvím v České republice. Vojenské hudebníky a tanečníky představila veřejnosti ministryně obrany Karla Šlechtová.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2018 •Při páteční vzpomínce na 76. výročí hrdinské smrti štábního kapitána Václava Morávka vyznamenal ředitel sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádní generál Ivo Střecha v Domě armády Praha vojáky aktivní zálohy. Poté se ministryně obrany Karla Šlechtová poklonila památce štábního kapitána u pomníku na Prašném mostě v Praze 6, kam se hosté pietního aktu přesunuli.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2018 •Na letecké základně v Čáslavi se od 21. do 22. března uskutečnilo bilaterální jednání GFM (Gripen Future Meeting) mezi zástupci Ministerstva obrany ČR a Švédského království. Za resort obrany se zúčastnili zástupci sekce vyzbrojování a akvizic MO, sekce rozvoje a plánování schopností MO, Vzdušných sil Armády České republiky a Letecké základny Čáslav. Švédskou stranu reprezentoval úřad pro vyzbrojování a švédské ozbrojené síly.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2018 •Ve středu 21. března proběhlo na Krajském vojenském velitelství Praha akreditované školení učitelů Středočeského kraje k problematice Příprava občanů k obraně státu (POKOS). Učitele na něm přivítali náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský a ředitel Krajského vojenského velitelství Praha plukovník Roman Tkačík.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.3.2018 •Ve věku 97 let zemřel v minulém týdnu ve Velké Británii plukovník v. v. Zbyšek Nečas. Za druhé světové války se v řadách 68. noční stíhací perutě britského královského letectva (RAF) podílel na obraně Británie a během hlídkových letů se prokazatelně účastnil sestřelení dvou bombardovacích letounů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová postoupila členům vlády ČR návrh na působení Armády ČR v zahraničních operacích OSN, EU a NATO od poloviny 2018 do konce roku 2020.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.3.2018 •Ještě úplně nekončila zimní závodní sezona roku 2018, ale všechny světové soutěže byly uskutečněny a tak mohla, jako je už na ministerstvu obrany tradicí, přijmout skvělou sešlost sportovců Dukly ministryně obrany Karla Šlechtová. Úspěšné sportovce a jejich trenéry ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu a další medailisty ze světových soutěží ocenila děkovnými listy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.3.2018 •Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Rumunska pro bilaterální a strategické otázky v rámci euroatlantického prostoru George Ciamba se během návštěvy České republiky setkal s náměstkem ministryně obrany Jakubem Landovským. Pracovní jednání se uskutečnilo na Ministerstvu obrany ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.3.2018 •Ve dnech 13. až 16. března se v Praze uskutečnil mezinárodní workshop k problematice vyzbrojování určený pro státy Evropské unie (EU) z regionu střední a východní Evropy. Workshop připravila sekce vyzbrojování a akvizic ve spolupráci s Evropskou obrannou agenturou (EDA) za účelem podpory a prohloubení spolupráce při realizaci mnohonárodních projektů vyzbrojování.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes v doprovodu náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů ve slavnostní síni Národního památníku na Vítkově vyznamenala více než 40 příslušníků AČR, kteří v uplynulých šesti měsících působili v rámci již 10. jednotky AČR ve výcvikové misi Evropské unie (European Training Mission, EUTM) v africkém Mali.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová a náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž se dnes odpoledne zúčastnili pietní bohoslužby věnované památce vojenských policistů zesnulých po útoku sebevražedného atentátníka v roce 2008 v Afghánistánu. Ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého si smutnou událost připomněli kolegové, kamarádi i příbuzní obětí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.3.2018 •V zastoupení ministryně obrany Karly Šlechtové se od pondělí 12. do úterý 13. března zúčastnil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský zasedání tzv. Bukurešťské devítky v Bukurešti. Formát B9 sdružuje devět členských států NATO, které se nacházejí na východním křídle Severoatlantické aliance (Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 1 z 453
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>