Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

16.6.2018 •Celostátní finále 11. ročníku soutěže Europa Secura 2018 pro střední školy skončilo včera ve vojenském zařízení Valdek v CHKO Brdy. Zúčastnilo se ho celkem 42 studentů ze všech krajů České republiky. Europa Secura je soutěž o Evropské unii a bezpečnostní politice pro studenty středních škol a jejím organizátorem byl Institut pro evropskou politiku EUROPEUM.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.6.2018 •Stovky dětí všech věkových kategorií z Nového Města nad Metují se v pátek 15. června zúčastnily Dne s branně bezpečnostní tematikou, který pro ně na letišti místního aeroklubu ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR připravili tamní hasiči, policisté a členové aeroklubu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2018 •Týden plný zvratů, nečekaných událostí a především získávání cenných zkušeností. To si v současné době zažívá 42 studentů z celé České republiky v rámci 11. ročníku celostátního finále soutěže Europa Secura. Ti, coby vyslanci zemí Evropské unie, byli vysláni na průzkumnou misi do politicky značně nestabilního státu Dormenistánu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.6.2018 •Čtrnáct tříčlenných vítězných týmů středoškoláků z různých koutů České republiky se v pondělí 11. června sjelo do výcvikového zařízení Valdek v Chráněné krajinné oblasti Brdy, aby zde během následujících pěti dnů změřily síly v celostátním kole 11. ročníku soutěže EUROPA SECURA 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.6.2018 •Velitelství ochranné služby Vojenské policie nedávno oslavilo 15 let existence. Na své příslušníky klade vysoké nároky a i proto se výcviky často neobejdou bez rozličných scénářů, zbraní, ale i techniky. Letiště v Bechyni se tak stalo místem, kde se uskutečnil výcvik transportu chráněné osoby, včetně napadení a podpory ze vzduchu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.6.2018 •V sobotu 6. června se na hřišti sídliště Rohožník v Újezdu nad Lesy uskutečnil druhý ročník Dne pro život. Na realizaci se podílelo Ministerstvo obrany ČR, záštitu převzalo hlavní město Praha, jmenovitě primátorka Adriana Krnáčová a radní Libor Hadrava.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.6.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata, velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson a velvyslanec Lotyšska Alberts Sarkanis navštívili českou jednotku, která bude působit v mnohonárodním praporu pod vedením Kanady v rámci alianční předsunuté vojenské přítomnosti (eFP) v Lotyšsku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.6.2018 •Pietní vzpomínky na 76. výročí vyhlazení obce Lidice, která se dnes v 10 hodin konala v areálu Památníku Lidice, se zúčastnila ministryně obrany Karla Šlechtová a zástupce náčelníka Generálního štábu - inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2018 •Celoroční odborná příprava Mnohonárodního praporu vojenské policie NATO (NATO MNMPBAT) vyvrcholila v Brně závěrečným cvičením CAX Sharp Lynx 2018, které se uskutečnilo od 28. května do 8. června v Centru simulačních a trenažérových technologií (CSTT). Cvičení se zúčastnilo 96 vojenských policistů a podílelo se na něm 18 operátorů 7. mechanizované brigády z Hranic a 14 zaměstnanců CSTT.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2018 •Ve dnech 7. a 8. června 2018 se ministryně obrany Karla Šlechtová zúčastnila zasedání ministrů obrany členských států NATO v Bruselu. Poprvé se konalo v nově vybudovaném sídle Severoatlantické aliance. Jedním z hlavních témat byla příprava Summitu, který se bude v Bruselu konat 11. a 12. července 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2018 •„Problémy jsou od toho, aby se řešily,“ říká ministryně Karla Šlechtová na negativní stanovisko komise ASAB k implementaci izraelských radarů do systémů NATO

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2018 •Vojáci ze 14. pluku logistické podpory Pardubice a Správy letiště Pardubice připravili pro žáky základních škol v areálu kasáren letiště Pardubice společně se zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR dopoledne plné soutěží. Akce nazvané Pochod POKOS se ve čtvrtek 7. června zúčastnilo přes dvě stě padesát dětí ze tří pardubických základních škol.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 1 z 461
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>