Zástupcem náčelníka Generálního štábu se stal generál Hlaváč

Autor: Viktor Meca

Za svého zástupce si náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata vybral brigádního generála Miroslava Hlaváče. Do funkce jej dnes jmenovala ministryně obrany Karla Šlechtová.

Zástupcem náčelníka Generálního štábu se stal generál Hlaváč

„Pane generále, přeji vám hodně štěstí v nové funkci a očekávám dobrou spolupráci,“ řekla během jmenování ministryně obrany Karla Šlechtová.

Jmenování generála Miroslava Hlaváče do funkce zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelníka štábu se ve Vojenském salonu v hlavní budově Ministerstva obrany účastnili generálporučík Aleš Opata a státní tajemník MO Petr Vančura.

„Generál Hlaváč je vojenským profesionálem s bohatými zkušenostmi ve velitelských funkcích a z nasazení v zahraničních operacích. Je to člověk, kterého znám dlouhá léta ze společné vojenské služby. Nejednou mě přesvědčil o svých kvalitách. Věřím, že bude přínosem nejen pro generální štáb, ale také pro celou armádu,“ řekl náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata.

Brigádní generál Miroslav Hlaváč dosud působil ve funkci zástupce ředitele sekce rozvoje sil Ministerstva obrany. Na Generálním štábu AČR působí již od roku 2016 poté, co šest let velel 4. brigádě rychlého nasazení v Žatci. Účastnil se několika zahraničních misí na Balkáně a v roce 2011 byl velitelem 7. jednotky PRT v Lógaru v rámci mise ISAF v Afghánistánu. Do hodnosti brigádního generála jej prezident republiky jmenoval během letošních oslav Dne vítězství.