Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Vyšlo další číslo časopisu A report

Vyšlo další číslo časopisu A report

13.3.2017 • Poslední číslo časopisu A report přináší rozhovor s novým velitelem 15. ženijního pluku plk. gšt. Jiřím Lustykem. Jeho cílem je zvýšit atraktivnost služby a stabilizovat personál.

Hlavní reportáž je tentokrát věnována našemu polnímu chirurgickému týmu působícímu v Iráku. Články z oblasti výcviku jsou zaměřeny na vzdušné výsadky 4. brigády rychlého nasazení s novými výsadkovými vaky NSV-12, na cvičení aktivních záloh v horském terénu Krkonoše 2017, na výcvik posádek leteckých společností ČSA a Travel Service záchranářskou službou AČR SAR a přípravu kontingentu 71. mechanizovaného praporu na misi v Mali.

A report rovněž přináší výsledky nejnovějšího průzkumu veřejného mínění agentury Inbox CZ zaměřeného na AČR a branně bezpečnostní problematiku. Pravidelné rubriky nabízí informace o vojenské profesi zkušební komisař řidičů, o Interním komunikačním portálu a hodnostním systému chorvatské armády. Vše pak doplňuje další díl Z deníku záložačky. Rubrika vojenské techniky je tentokrát zamřena na houfnice Krab, které nakupuje polská armáda, americké vozidlo M1200 Armored Knight a nové meteorologické vybavení dělostřelectva AČR. Oblast vojenské historie je zastoupena články zaměřenými na sté výročí spojovacího vojska a připomenutí sedmdesát pět let staré události – zastřelení posledního ze skupiny Tří králů Václava Morávka.

Časopis v elektronické podobě najdete zde.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: Vladimír Marek