Vojenští policisté oživili dětský tábor

Autor: poručice Nikola Hájková

Ve středu 1. srpna prověřili příslušníci Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha zdatnost dětí, které prázdninové dny tráví aktivně na letním táboře v Těmicích poblíž Kamenice nad Lipou. Vojenskou policii požádal o spolupráci zapsaný spolek DEMDAAL z.s., který je zaměřen na podporu dětí a mládeže. Za svůj hlavní cíl si spolek klade rozvoj jejich tělesné a duševní stránky.

DEMDAAL z.s. ve svých volnočasových aktivitách snaží napomáhat také prevenci kriminality mládeže, protidrogové prevenci a prevenci jiných sociálně nežádoucích jevů. To byl také jeden z důvodů, proč přesně v půli letních prázdnin navštívili vojenští policisté dětský tábor pořádaný touto organizací.

V úvodu se děti dozvěděly, jaké je poslání Vojenské policie. Byla jim představena policejní technika, výstroj a výzbroj, a zopakovaly si základy první pomoci. Pak už následovala jen vojenská dřina formou her. Plazení se v písku, hod granátem, běh, dřepy, kliky, plavání, střelba z airsoftové zbraně – to vše prověřilo jejich tělesnou zdatnost. Následoval vědomostní a paměťový kvíz nebo komponování básničky.

Ničím z toho ovšem vojenští policisté na děti nevyzráli. Děti úkoly zvládly na výbornou a za to je také čekala odměna ve formě upomínkových předmětů a něčeho malého „na zub“.

„Děti dnes neuvěřitelně ožily. Jsou spokojené stejně jako my vedoucí. Tolik pomoci s výchovou mládeže, která je v dnešní době tak podstatnou, a tolik vstřícnosti jsme nečekali,“ loučila se s policisty a s úsměvem na tváři hlavní vedoucí tábora a zároveň předsedkyně spolku Růžena Nováková.