Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Vojenský fond solidarity obdaroval děti padlých vojáků

Vojenský fond solidarity obdaroval děti padlých vojáků

21.12.2015 • Necelý rok má za sebou Vojenský fond solidarity (VFS). Jeho cílem je finančně pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof. Za dobu své existence se fond významně zapsal do povědomí nejen příslušníků ozbrojených sil. Je to především proto, že začal poskytovat finanční prostředky těm, kteří pomoc opravdu potřebují.

I ty můžeš jednou potřebovat pomoc

Krok správným směrem byla v adventním čase Vánoční sbírka organizovaná v rámci VFS pro pozůstalé děti vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních povinností. Sbírka byla zahájena při příležitosti Dne veteránů 11. listopadu 2015. Nošením symbolu vlčího máku letos příslušníci Armády ČR i občanská veřejnost vyjádřili úctu válečným veteránům, kteří položili život za naši svobodu, a zároveň prokázali solidaritu dotčeným rodinám vojáků a jejich dětem.

„Desetiměsíční finanční bilance prokázala ochotu lidí podpořit sbírkový účet finančním obnosem. Z toho mám dobrý pocit. Pomáhají si nejen vojáci navzájem, ale sbírka je i inspirací pro širokou veřejnost. Letos jsme udělali na Vánoce radost dětem a to mne skutečně těší,“ uvedl náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef Bečvář.

Za zaslané příspěvky patří upřímné poděkování strategickým partnerům, kterými jsou Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a Vojenská zdravotní pojišťovna. Poděkování náleží také drobným a pravidelným přispěvatelům na sbírkový účet č. 44665522/0800, variabilní symbol 918. V současné době je na účtu shromážděná částka 1 500 000 Kč.

Děkujeme všem, kteří nás podporují.

Průměrné hodnocení (8 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: podplukovnice Jolana Fedorková, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR