Vojáky při cvičení na Doupově navštívil ministr Martin Stropnický

Autor: Petr Medek

Ministr obrany Martin Stropnický v pondělí odpoledne navštívil vojáky, kteří se účastní cvičení Opeřený had na Doupově. Do něj se zapojily jednotky 4. brigádního úkolového uskupení (BÚU).

Vojáky na Doupově navštívil ministr Stropnický

Ve vojenském újezdu Hradiště aktuálně cvičí celkem 1500 vojáků. Scénářem je napadení České republiky fiktivním sousedním státem.

„Podobné scénáře jsou běžnou součástí cvičení v rámci Aliance. Jde o to připravit se na situace, které by teoreticky mohly nastat,“ upřesnil ministr Stropnický.

Ten si cvičící jednotky nejdřív prohlédl z vrtulníku, následně se seznámil také s hlavním místem velení a technikou, kterou vojáci na cvičení využívají.

Kromě velitelství 4. brigády rychlého nasazení se pozornost zaměřuje také na přípravu praporních úkolových uskupení 41. mechanizovaného praporu a 43. výsadkového praporu. Ty následně projdou kontrolou podle metodiky CREVAL, při které budou demonstrovat plnou připravenost podílet se jako součást 4. BÚU na společné obraně České republiky a na aliančních operacích v rámci kolektivní obrany.

Ministr obrany navštívil cvičení „OPEŘENÝ HAD“

Autor: J. Kouba

Nahrává se přehrávač videa ...