Velké i malé soutěže na resortních sociálních sítích

Autor: Oddělení internetu

Nedávno se uskutečnila první letošní blesková soutěž na Facebooku a mnohé potenciální soutěžící zastihla nepřipravené, takže nestačili včas reagovat. Oddělení internetu proto hlásí: „Abychom zvýšili jejich šance, představíme plán soutěží pro celý rok. Nechybí mezi nimi ani velké soutěže, které se osvědčily už loni. Zapište si je do diáře.“

„Bleskové soutěže nás napadlo dělat po vzoru Czech Provincial Reconstruction Team Logar (Afghanistan), což je facebooková stránka Ministerstva zahraničních věcí ČR, kde se čas od času mezi příspěvky objeví pár soutěžních otázek a třeba prvních deset autorů správných odpovědí může vyhrát stylové tričko se znakem PRT,“ popisuje inspiraci Radim Petratur, vedoucí Oddělení internetu.

 Na facebookových stránkách resortu obrany se zatím tento typ soutěže objevil jen dvakrát. Jednou na sklonku minulého roku, kdy se soutěžilo o DVD s filmem Tobruk v souvislosti s výročím bitvy u města téhož názvu, podruhé před dvěma týdny, kdy byla v souvislosti s únorovým převratem 1948 ve hře publikace Armáda v zápase o politickou moc v letech 1945-1948. „Během pár minut od uveřejnění zadání přišly desítky emailů se správnou odpovědí. Původně jsme chtěli ocenit jen toho úplně nejrychlejšího, nakonec jsme knihy poslali první pětici,“ líčí zájem o soutěž Miroslava Pašková, admin facebookových stránek. 

 Způsobem, jak dát pro další soutěže šanci co nejvíce zájemcům, je vyhlásit termíny bleskových soutěží předem. Poznamenejte si je tedy do diářů z následující tabulky.

 

Téma

Doba konání

Cena – kniha – pro 3 nejrychlejší soutěžící

operace Irácká svoboda

18.-20.3.2012

Stopy u Šatt-al-Arab

znalost vojenských újezdů

26.-31.3.2012

AČR a vojenský újezd...

operace Anthropoid

26.-27.5.2012

Atentát: Operace Anthropoid 1941-1942

památka obětí komunismu

27.6.2012

Dopisy Milady Horákové

Olympijské hry v Londýně

26.-29.7.2012

Zlatý a bronzový Vancouver

21. srpen 1968 (vpád vojsk varšavské smlouvy)

21.8.2012

Tváří v tvář okupaci: Příběh čs. vojenské rozvědky v srpnu 1968

Den české státnosti

28.9.2012

Vojenská resortní vyznamenání, medaile a odznaky

vznik ČSR

28.10.2012

Krajané v USA a vznik ČSR

„Je možné, že v průběhu roku vyhlásíme ještě další soutěže, třeba v souvislosti s nějakou významnou akcí, kterou jsme dosud nevzali v potaz. Proto je jedinou jistotou navštěvovat hlavní facebookovou stránku pravidelně,“ radí soutěživým příznivcům armády správkyně sociálních sítí Pašková a dodává: „Jednu tematickou malou soutěž také plánujeme během března na stránce Vojenské újezdy, kterou zřizujeme o poloviny roku 2011 k informování jak obyvatel újezdů a sousedních obcí, tak i příznivců těchto lokalit.“

 Z velkých soutěží, které probíhají několik týdnů i měsíců a jsou avizovány i na Army.cz, mohou fanoušci armády počítat s opakováním video soutěže. Uskuteční se stejně jako loni od června do konce srpna. Na sklonku minulého roku zaujalo i klání o nejlepší wallpaper s tematikou AČR. „Ještě nevíme, zda se zopakuje přímo tato soutěž, spíše bychom rádi připravili dvě až tři sice spjaté s grafickou tvorbou, nicméně na různá témata,“ nastínil Petratur. Orientačně vymezuje velké soutěže tabulka níže.

Téma

Doba konání

Ceny pro 3 nejlepší dle poroty + vítěze hlasování diváků

video soutěž

1.6.-31.8.2012

dárkové sety AČR + DVD s dokumenty o působení AČR v Afghánistánu

návrh maskovacího vzoru AČR pro budoucnost

zatím neurčeno

set kancelářských potřeb v navržených vzorech + dárkový balíček AČR

návrh vlastní sumky

zatím neurčeno

prototyp sumky pro vítěze, dárkový balíček AČR pro ostatní