Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Univerzita obrany otevřela pomyslné dveře budoucím nováčkům

Univerzita obrany otevřela pomyslné dveře budoucím nováčkům

7.12.2017 • Obvyklý program Dne otevřených dveří na Univerzitě obrany, prvního ze tří, které se uskutečňují na přelomu letošního a příštího roku, přinesl dvě novinky. Ty návštěvníkům umožnily lépe nahlédnout do činností, pro něž jsou připravováni absolventi jediné vojenské vysoké školy v České republice. Pro zájemce o studium se ve čtvrtek 7. prosince dopoledne otevřela brána Kasáren Šumavská v Brně a odpoledne pak vstup do budovy Fakulty vojenského zdravotnictví v Hradci Králové.

Ošetření na bojišti
Ošetření na bojišti

Na první z novinek narazili návštěvníci Kasáren Šumavská hned při vstupu na nástupní plochu. Její část využil ke své prezentaci 25. protiletadlový raketový pluk, který zájemcům představil techniku používanou k ochraně vzdušného prostoru. Hned v jeho sousedství bylo k vidění zcela nové mobilní zařízení instalované ve vozidle Iveco, které v praxi bude sloužit k získávání informací o nepřátelských letounech.

„A právě ke zpracování a interpretaci těchto informací potřebujeme schopné odborníky,“ řekl kapitán David Novák z katedry radiolokace Fakulty vojenských technologií.

Spolu s přednáškami, představujícími jednotlivé fakulty, podmínky přijímacího řízení i náplň a výhody studia na vojenské vysoké škole, měli zájemci možnost zhlédnout i bojovou ukázku v podání skupiny Commandos. Její program tentokrát nově zahrnoval i nekašírované ošetření jednoho z členů družstva, jemuž přímo na ploše napíchl žílu speciálně vyškolený kolega z Fakulty vojenského zdravotnictví, a oba pak za pomoci zbývajících členů týmu opustili v dýmové cloně improvizované bojiště.

Desítky návštěvníků využily den otevřených dveří k podání přihlášky ke studiu na Univerzitě obrany a ve spolupráci s pracovníky Rekrutačního střediska udělali první kroky ke dráze vojenského profesionála. Další zájemci mohou na fakulty Univerzity obrany v Brně zavítat 11. ledna a 8. února 2018.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • Návštěvníci během bojové ukázky Návštěvníci během bojové ukázky Návštěvníci během bojové…
  • Ošetření na bojišti Ošetření na bojišti Ošetření na bojišti
  • Přednáška Fakulty vojenských technologií Přednáška Fakulty vojenských technologií Přednáška Fakulty vojenských…
  • Prezentace 25. protiletadlového pluku Prezentace 25. protiletadlového pluku Prezentace 25. protiletadlového…
  • Mobilní průzkumné čidlo Mobilní průzkumné čidlo Mobilní průzkumné čidlo
  • Prezentace 25. protiletadlového pluku Prezentace 25. protiletadlového pluku Prezentace 25. protiletadlového…

Autor: Vladimír Šidla, mluvčí UO v Brně