Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » ÚLZ Praha získal „Certificate of Recognition“ USAF v oblasti letecké fyziologie

ÚLZ Praha získal „Certificate of Recognition“ USAF v oblasti letecké fyziologie

17.3.2017 • Tento týden se završilo dvouleté úsilí pracovníků Ústavu leteckého zdravotnictví Praha zaměřené na mezinárodní certifikaci letecko–lékařských výcvikových programů. Akreditace byla udělena Velitelstvím vzdělávání a výcviku United States Air Force. Resortní ústav se tak zařadil mezi světovou elitu v této oblasti.

  Objekt výcvikové a experimentální části ÚLZ Praha
Objekt výcvikové a experimentální části ÚLZ Praha

Aktu certifikace předcházela půlroční analýza předloženého výcvikového programu z hlediska kvality poskytovaných informací a zejména shody výukových a výcvikových metod. Analytické období bylo završeno týdenním inspekčním pobytem specialistů velení USAF na pracovištích českého ústavu. Inspektoři se zúčastnili reálného výcviku českého i zahraničního leteckého personálu, testovací a výcvikové metodiky byly dopodrobna zkoumány a posuzovány. Získané informace byly v USA opět analyzovány a poté zpracovány do závěrečné zprávy. Na jejím základě byl ústavu udělen „Certificate of Recognition“ pro výcvikový program v letecké fyziologii.

V praxi to znamená, že letecko-lékařský výcvik Ústavu leteckého zdravotnictví Praha je roven programu USAF a je akceptován. To umožňuje pilotům procházejícím ÚLZ Praha letecký výcvik v USA bez nutnosti znovu absolvovat příslušný program. Také to umožňuje plnohodnotně cvičit piloty a další příslušníky leteckého personálu USAF a ostatních členských zemí NATO v České republice.

Soubory ke stažení

Czech Republic Recognition Certificate 2016 2181 kB

Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.67, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  •   Objekt výcvikové a experimentální části ÚLZ Praha Objekt výcvikové a experimentální části ÚLZ Praha Objekt výcvikové a…
  •  Komplex barokomor Komplex barokomor Komplex barokomor
  •  Technický dispečing Technický dispečing Technický dispečing
  •  Testy přetížení Testy přetížení Testy přetížení
  • Příprava dekomprese Příprava dekomprese Příprava dekomprese

Autor: Petr Chmátal, ředitel Ústavu leteckého zdravotnictví Praha