Sportovcem roku se stala Koukalová. U dukláků by vyhrála Špotáková

Autor: Ivana Roháčková

Šest zástupců Armádního sportovního centra Dukla se ve čtvrtek večer zúčastnilo v pražském hotelu Hilton slavnostního vyhlášení novinářské ankety Sportovec roku 2017. Na prvenství nakonec nikdo z nich nedosáhl. Nejvýš skončila oštěpařská šampionka Barbora Špotáková, která obsadila druhé místo za vítěznou biatlonistkou Gabrielou Koukalovou. Nejlepším v kategorii mužů byl vyhlášen skifař Ondřej Synek.

Sportovcem roku se stala Koukalová. U dukláků by vyhrála Špotáková

Z miniankety, komu by dal zástupce Dukly svůj hlas, vyšla nejlépe právě světová rekordmanka v oštěpu. Všichni Dukláci – kromě Jakuba Vadlejcha – se letos stali mistry světa. Svěřenec Jana Železného přivezl ze světového šampionátu stříbro a při odpovědi nezapřel oštěpařskou partu. „Takové rozhodování by bylo hrozně těžký… Ale přiklonil bych se k Báře Špotákové,“ sdělil po kratším váhání.

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká nad otázkou dlouho nepřemýšlela. „Já bych dala hlas Báře Špotákové. Pro mě je to naše nejlepší sportovkyně. Má můj obdiv, že se dokázala vrátit po mateřské pauze,“ prohlásila obojživelnice brázdící skvělým způsobem zasněžené svahy na lyžích i snowboardu.

Dukláci by hlasovali pro Synka

Zástupci rychlostní kanoistiky preferovali svého kolegu od vody. „Já bych dal hlas Ondrovi Synkovi. A proč? Je skvělý sportovec a měl letos skvělé výsledky. Vždyť vyhrál svět i Evropu,“ pokyvoval hlavou mohutný kajakář Josef Dostál. Takřka shodný názor měl kanoista Martin Fuksa. „Ondra je nejen vynikající závodník, ale i super člověk. Myslím, že by se v této anketě měla hodnotit i lidská stránka,“ dal námět k zamyšlení.

A co samotný Ondřej Synek? „Hlas bych dal všem,“ smál se na celé kolo, ale pak dodal vážněji. „No asi bych svůj hlas rozdělil mezi Báru Špotákovou a Martinu Sáblíkovou. Kvůli tomu, že jsou už tak dlouho ve špičce,“ vysvětlil svůj názor veslař.

Jediná Barbora Špotáková by z oslovených zvolila biatlonovou hvězdu a částečně ji k tomu vedly jisté osobní důvody. „Gábinu bych preferovala hlavně proto, že získala na mistrovství kompletní sadu medailí, a pak také proto, že je stejně jako já rodačka z Jablonce,“ pousmála se.

A na jaké místo by dala sama sebe? „Tak to teda nevím… Jednou – když jsem obhájila olympijské zlato – jsem řekla, že bych hlasovala pro sebe, ale vím, že to nebylo úplně správné vyjádření. Pár lidí mi to pak připomnělo,“ dodala.