Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Soutěž „Řekni sportu ano“ už zná výherce

Soutěž „Řekni sportu ano“ už zná výherce

18.5.2017 •

Dvě desítky videí z různých sportovních disciplín, přes půl hodiny záběrů a čtyři vítězná videa. Tak v úterý 16. května skončila soutěž nazvaná „Řekni sportu ano”, kterou letos v dubnu pro žáky základních a studenty středních škol vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

A právě v úterý se sešli zástupci ministerstva obrany a Armádního sportovního centra Dukla, aby vybrali vítěze soutěže.

Sportovci zaslali svá videa do soutěže

„Potěšilo nás, že videa byla velmi rozmanitá a týkala se jak jednotlivců, tak sportovních týmů. Jejich společným jmenovatelem byla radost z pohybu, týmový duch a chuť něco dokázat. Například nám přišlo video z pozemního hokeje, thajského boxu, baseballu
a střelby. Naopak nás překvapilo, že nedorazilo ani jedno fotbalové,“ zhodnotil výběr Michal Abrhám, vedoucí oddělení PR Ministerstva obrany ČR. Jedinými kritérii došlých videí byla originalita, vtip a zábavnost, správný formát a délka maximálně pět minut. Zapojit se mohly nejen sportovní kluby, ale také jednotlivci.

Soutěž nakonec vyhrálo video z workoutu, tedy z venkovní posilovny, běhu či vtipně natočeného hubnutí. Autory nejlepších videí čeká 5. června oficiální vyhlášení v prostorách Ministerstva obrany ČR na Valech. Nebude chybět ani program na stadionu Juliska v Praze 6, kde se právě v tu dobu koná atletický Memoriál Josefa Odložila. Po závodech se výherci mohou setkat i s úspěšnými sportovci, kteří reprezentují centrum ASD Dukla.


Vítězná videa:

Soutěžní videa:

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: Radek Zíta