Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Smlouvu s firmou Zenit na opravy vrtulníků Sokol uzavřelo MO na základě stanoviska výrobce

Smlouvu s firmou Zenit na opravy vrtulníků Sokol uzavřelo MO na základě stanoviska výrobce

24.10.2013 • Hospodářské noviny dne 24. října 2013 zveřejnily článek redaktora Vladimíra Šnídla „Obrat v armádě: smlouvu za 240 milionů získá znovu prostředník“. Autor v něm mimo jiné cituje mediální zástupkyni polské společnosti AgustaWestland–PZL Swidnik (výrobce vrtulníků W-3A Sokol), podle které se kontrakt s prostředníkem rozhodlo uzavřít české ministerstvo obrany, a výrobce to akceptoval.

Realita ale byla opačná a mluvčí PZL-Swidnik neměla správné informace. Ministerstvo obrany totiž v únoru letošního roku v první fázi zadávacího řízení oslovilo výrobce s nabídkou přímé spolupráce a následně proběhlo v této věci v květnu v Praze pracovní jednání.

Výrobce však nakonec nabídku na přímou spolupráci neakceptoval a v červenci 2013 ministerstvo obrany písemně informoval, že chce opravy vrtulníků realizovat prostřednictvím svého dlouholetého obchodního partnera, kterým je firma Zenit, spol. s.r.o.. V této věci zároveň výrobce vystavil pro společnost Zenit příslušné zmocnění, které pro informaci v originálním znění i v českém překladu naleznete v příloze.


Soubory ke stažení

zmocnujici dopis 85 kB

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: Jan Pejšek, tiskový mluvčí MO