Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Průzkum trhu na lehká terénní vozidla vstoupil do další fáze

Průzkum trhu na lehká terénní vozidla vstoupil do další fáze

13.4.2017 • Ministerstvo obrany 28. dubna pořádá další Průmyslový den k možnostem modernizace lehkých terénních vozidel v armádě. Jedná se o součást marketingového průzkumu, jehož cílem je od dodavatelů získat podrobná data o parametrech nabízených vozidel včetně schopností, takticko-technických údajů, provozních údajů, nákladech či dalších datech zahrnující životní cyklus.

Některé z vozů, které firmy na konci února představily zástupcům resortu na Průmyslových dnech LAV ve Vyškově
Některé z vozů, které firmy na konci února představily zástupcům resortu na Průmyslových dnech LAV ve Vyškově

Lehká terénní vozidla plní v Armádě České republiky nezanedbatelnou funkci v oblasti mobility a jsou neodmyslitelnými prostředky ozbrojených sil především v oblastech bojového zabezpečení a logistické podpory.

Hlavní typy používané v současné době v AČR jsou vozidla UAZ a Land Rover Defender.  Oba typy vozidel, ač prošly modernizací, beznadějně technicky zastarávají, a proto ministerstvo obrany rozhodlo o jejich postupné obměně novým typem vozidla.

Z tohoto důvodu MO ČR přistoupilo k provedení průzkumu trhu s lehkými terénními vozidly.

Poptáváme vozidla v několika variantách

Nová terénní vozidla jsou požadována v několika variantách, a to kombi s pevnou střechou, variantou s nákladovým prostorem krytým plachtou umožňující přepravu materiálu a osob, skříňová varianta má umožnit zástavbu různého speciálního vybavení (např. ambulance), poptávanou variantou má být i vozidlo se zvýšenou balistickou ochranou proti lehkým pěchotním zbraním.

Celý proces průzkumu trhu byl de facto zahájen Průmyslovými dny LAV ve Vyškově, které proběhly ve dnech 27. a 28. února 2017. V prostorách Vojenské akademie uchazeči o zakázku předvedli zástupcům ministerstva obrany a Armády ČR do detailu své produkty a technická řešení včetně dynamických ukázek na polygonu.

Informace od dodavatelů do začátku června

Aktuálně pracovníci marketingového oddělení Sekce vyzbrojování a akvizic připravili Žádost o informace (Request for information - RFI), jejímž cílem je od dodavatelů získat podrobná data o parametrech nabízených vozidel včetně schopností, takticko-technických údajů, provozních údajů, nákladech či dalších datech zahrnující životní cyklus.

Na případné poskytnutí informací mají dodavatelé čas odpovědět do 7. června 2017.

Zároveň v rámci marketingového průzkumu bude 28. dubna 2017 uspořádán další Průmyslový den, kde budou účastníci seznámeni s aktuálním stavem projektu včetně detailnějších vysvětlení požadavků budoucího uživatele z hlediska naplnění projektu modernizace.

Průmyslový den je neveřejný, určený pouze pro zástupce oslovených výrobců, zástupce Sekce vyzbrojování a akvizic MO ČR, Generálního štábu a specialisty z řad AČR.

Informace obdržené od potenciálních dodavatelů poslouží pro zpracování souhrnného materiálu o možnostech modernizace lehkých terénních vozidel, který poslouží pro další plánování a rozhodování v rámci modernizačního programu.


Případné informace k průzkumu trhu je možné získat na adrese:

Oddělení marketingové podpory
Sekce vyzbrojování a akvizic, Ministerstvo obrany ČR, náměstí Svobody 471/4
160 01 Praha 6

případně na emailové adrese marketing@army.cz

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.75, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.

Autor: Redakce