Průmyslové dny představily resortu aktuální trendy ručních protitankových zbraní

Autor: Michal Voska

Nejen trendy ručních protitankových zbraní ukazují tradiční Průmyslové dny, které dnes a zítra pořádá sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany v pražském hotelu DAP. Právě tyto zbraně by Armáda ČR mohla koupit v letech 2020 – 2021.

Průmyslové dny představily rezortu aktuální trendy ručních protitankových zbraní

Průmyslové dny seznámí odborníky z ministerstva obrany a armády zejména s tím, jaké současné možnosti skýtá trh ručních protitankových prostředků, zároveň se potenciální dodavatelé dozvědí více o záměrech připravovaných akvizic podle dlouhodobého výhledu a také o současné výzbroji AČR. Tu představil podplukovník Vít Ducháček. 

Udržení schopností

Modernizační projekt Ruční protitanková zbraň nové generace, u kterého se aktuálně spustil průzkum trhu tak reaguje na aktuální potřeby armády s ohledem na plánované modernizace a samozřejmě i na udržení schopností ať už s ohledem na výcvikové aktivity v rámci ČR, tak i s ohledem na naše působení na zahraničních operacích v rámci alianční podpory. 

Průzkum trhu

„Naším cílem je zmapovat trh, oslovit potencionální dodavatele a to vše v předstihu ještě před tím, než se spustí přímé akvizice. Armáda tak dopředu získá cenné informace o možnostech modernizace a zástupci firem získají přehled o tom, co skutečně potřebujeme a v jakém horizontu budeme tyto potřeby naplňovat,“ uvedl Tomáš Kopečný, ředitel odboru průmyslové spolupráce MO, který Průmyslové dny pořádá již poněkolikáté.