Pražský komorní orchestr zahraje pro české válečné veterány v této sezoně čtyři koncerty

Autor: Lucie Černá

V rámci letošní sezony Pražského komorního orchestru se čeští váleční veteráni mohou těšit na čtyři koncerty. Odehrají se díky spolupráci Ministerstva obrany ČR a společnosti LOM PRAHA TRADE.

LOM Praha

„Po dohodě s vedením společnosti LOM PRAHA TRADE se zrodila myšlenka kulturní podpory českých válečných veteránů ve spolupráci s Pražským komorním orchestrem již v loňské sezoně,“ uvedl ministr obrany, Martin Stropnický.

Právě v loňském roce u příležitosti 300 let od narození významného českého skladatele a dirigenta J. V. Stamice využilo vstupenky celkem 380 veteránů. „Bylo nám nesmírnou ctí a potěšením přivítat na koncertě veterány a příslušníky jejich rodin,“ řekl zástupce orchestru Vladimír Darjanin.

V nastávající sezoně by si Pražský komorní orchestr mohlo na jednotlivých pražských koncertech poslechnout přibližně 600 válečných veteránů.

První koncert abonentní řady za účasti českých válečných veteránů se uskuteční už v úterý 17. října v pražském Rudolfinu v 19.30 hodin, další začínají ve stejný čas v kostele sv. Šimona a Judy v Praze.

Další informací na e-mailové adrese press@lomtrade.cz

Program koncertů pro válečné veterány

  • 17. října - Zahajovací koncert abonentního cyklu sezony, sólista Jan Mraček (houslista), dirigent Vojtěch Spurný
  • 1. listopadu - Abonentní koncert sezony, sólistka Alžběta Michalová, koncertní mistr Leoš Čepický
  • 15. listopadu - Mimořádný koncert pro Prader Willy, sólistka Ludmila Peterková (klarinet), Václav Hudeček (housle)
  • 13. prosince - Abonentní koncert sezony, komorní řada, sólisté Pražské dechové trio, Grafovo kvarteto a členové Pražského komorního orchestru