Porota vybrala vítězné návrhy wallpaperů s tématem „český voják zná své poslání“

Z třiceti soutěžních návrhů vybírali ty nejlepší celý týden šestičlenná porota i uživatelé facebookové stránky AČR. Do užšího výběru se nejprve dostala celá polovina autorů, proto rozhodování o prvních třech místech nebylo snadné. Zatímco na facebooku jednoznačně zvítězil návrh Jakuba Kašíka s 447 hlasy, porota přiřkla první místo Michalu Markovi.

„Originální nápad, profesionální provedení, pěkná kompozice, emoce a dynamika,“ shrnul charakteristiky wallpaperu, na němž se porota nejrychleji shodla, její předseda Jan Grohmann ze serveru Armádní noviny. Druhou příčku obsadil Jakub Prokeš, který ve svém návrhu poukázal na to, že český voják má své úkoly doma i v zahraničí.

Největší diskuse se pak v porotě rozpoutala nad obsazením třetího místa. Nejvíce nominací získali autoři Heršic a Čapková. V písemném hodnocení jejich návrhů se nejčastěji objevovala slova „originalita“ a „dobrý nápad“. Právě proto musela být porota rozšířena z původních čtyř členů na šest, jenže ani tak nepřevážily preference pro jeden či druhý návrh. Nakonec se tedy tito autoři dělí o bronzovou příčku.

„Nečekal jsem, že se soutěže zúčastní tolik vynikajících autorů, bez ohledu na názor poroty je ale hlavní, že jejich návrhy už nyní tvoří pozadí monitorů desítek a možná stovek příznivců armády,“ uzavřel předseda poroty. Prohlížet všechny návrhy a také si je stáhnout v požadovaném rozlišení je možné zde.

Ocenění autoři budou v nejbližších hodinách kontaktováni, aby byli vyrozuměni o možnostech doručení výher – dárkových setů ministerstva obrany a finančních odměn serveru Armádní noviny.